۲۵م، بهمن ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۵م, بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۵:۴۰ ب.ظ | کد خبر: 81145

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین با شکوه نماز جمعه دزفول با حضور مردم متدین و ولایت مدار دزفول به امامت حجةالاسلام والمسلمین شیخ عبدالحسین خسروپناه امام جمعه موقت دزفول در مصلای امام علی(ع) برگزار شد.

از منظر قرآن کریم راه کسب رزق بی حساب، پرهیزکاری و اجتناب از گناه “حق الله” و “حق الناس” است

امام جمعه موقت دزفول در خطبه اول نمازجمعه دزفول با سفارش مردم به رعایت تقوای الهی گفت: از منظر قرآن کریم راه کسب رزق بی حساب، پرهیزکاری و اجتناب از گناه “حق الله” و “حق الناس” است.

تبیین سبک زندگی، رفتار و کنش، و نگاهی به خطبه فدکیه حضرت فاطمه زهرا(س)

امام جمعه موقت دزفول با تبریک خجسته میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و سالروز ولادت امام خمینی(ره) به تبیین سبک زندگی، رفتار و کنش مردم از منظر اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام پرداخت و گفت: از منظر پیامبر گرامی اسلام هرکس حضرت فاطمه را دوست بدارد در بهشت با من است و هرکس آن حضرت را آزار بدهد در آتش جهنم است.

وی افزود: به فرموده امام صادق(ع) کسی که فاطمه و حق او را بشناسد لیلةالقدر را درک کرده است.

امام جمعه موقت دزفول با بیان روایتی از امام زمان(عج) مبنی براینکه دختر رسول خدا برای من اسوه حسنه است به تبیین بخشی از خطبه فدکیه پرداخت.

معیار موحد بودن، اخلاص در گفتار و کردار درعمل است

حجةالاسلام والمسلمین خسروپناه اظهارداشت: حضرت زهرا(س) در این خطبه پس از شهادت به خدای متعالف معیار موحد بودن را اخلاص در گفتار و کردار عمل می‌دانست.

خطیب نمازجمعه این هفته دزفول افزود: اعتقاد به راه خدا منوط به اخلاص عمل در همه کارها و در تمامی عرصه‌های زندگی است.

امام خمینی(ره) با ملتی که زائیده اخلاص بود جهان را متحول کرد

امام جمعه موقت دزفول از امام راحل به عنوان یک موحد نام برد و افزود: امام خمینی(ره) با ملتی که زائیده اخلاص بود جهان را متحول کرد و این درحالی بود که ایشان در عراق و فرانسه در تبعید بود و در آن شرایط قدرت سیاسی و نظامی نداشت.

حضرت فاطمه زهرا(س) پس از عشق به توحید، محب ولایت و انفاق در راه خدا بود

حجةالاسلام والمسلمین خسروپناه افزود: حضرت فاطمه زهرا(س) پس از عشق به توحید، محب ولایت و انفاق در راه خدا بود.

پدران و مادران در تربیت فرزندان خود به قرآن اهتمام ورزند و از ماهواره‌ها اجتناب نمایند

امام جمعه موقت دزفول ضمن تبریک روز مادر و تجلیل از همه مادران و بانوان و خدمات بزرگ آنان، مردم را به تلاوت و انس با قرآن توصیه کرد و یادآوارشد: پدران و مادران در تربیت فرزندان خود به قرآن اهتمام ورزند و از ماهواره‌ها اجتناب نمایند.

مردم در یوم الله ۲۲ بهمن مشت محکمی بر دهان یاوه گویان آمریکایی و صهیونیستی زدند

حجةالاسلام والمسلمین خسروپناه در خطبه دوم نمازجمعه دزفول از حضور همه ملت شریف ایران و مردم قهرمان پایتخت مقاومت ایران، دزفول در راپپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن قدردانی کرد و گفت: مردم عزیز با لطف الهی و با عمل و شعارشان در این راهپیمایی مشت محکمی بر دهان یاوه گویان آمریکایی و صهیونیستی زدند.

امام جمعه موقت دزفول همچنین با بیان این که امام جمعه دزفول بخاطر شرکت در مراسم چهلم دوشهید دزفولی در حادثه هواپیمای اکراینی در تهران هستند از حضور مردم فهیم دزفول در آئین اربعین سیدالشهدای مقاومت شهید حاج قاسم و سالگرد شهید سوداگر که در حسینیه ثارالله برگزار شد تشکر کرد.

وصیت نامه شهیدحاج قاسم به ما می‌آموزد ایشان به اصول توحید تا معاد و ولایت مداری اعتقاد کامل داشت

امام جمعه موقت دزفول در ادامه به تبیین نکاتی از مکتب با محتوا و عمیق شهید حاج قاسم سلیمانی پرداخت و افزود: مطالعه وصیت نامه ایشان به ما می‌آموزد که حاج قاسم از اصول توحید تا معاد اعتقاد کامل داشت و بر ولایت مداری تأکید می‌ورزید.

“مقام معظم رهبری مظلوم است” مظلومیتی که گاه در بین افراد حزب الهی هم مشاهده می‌شود

وی افزود: حاج قاسم سرباز ولایت بود اما ایشان می گفت “مقام معظم رهبری مظلوم است” مظلومیتی که گاه در بین حزب الهی ها مشاهده می‌شود چرا که با گذشت یکسال از بیانیه گام دوم انقلاب کمتر به این مهم پرداخته شده است.

حاج قاسم قرارگاه حسین بن علی(ع) را ایران، و جمهوری اسلامی ایران را حرم می‌دانست

امام جمعه موقت دزفول امید به عفو الهی و انس با کاروان شهدا و توصیه به برادران و خواهران مجاهد و مسئولان و گروههای سیاسی و حتی مراجع معظم تقلید در دفاع از کشور و ولایت را از نکات دیگر وصیت نامه شهید حاج قاسم بر شمرد و گفت: حاج قاسم قرارگاه حسین بن علی(ع) را ایران، و جمهوری اسلامی ایران را حرم می‌دانست.

حاج قاسم در رنج بود و توصیه می‌کرد خدای متعال، قرآن و ارزشها را نباید فراموش کرد

وی با بیان اینکه حاج قاسم علیرغم شهرت نظامی، سیاسی و دیپلماسی و بین المللی در جهان، همیشه با شهرش کرمان در ارتباط بود و به خانواده‌های شهدا سر می‌زد و به مشکلات مستمندان رسیدگی می‌کرد.

امام جمعه موقت دزفول اظهار داشت: حاج قاسم در رنج بود و توصیه می‌کرد خدای متعال، قرآن و ارزشها را نباید فراموش کرد.

دیدگاه مرکز تحقیقاتی سلطنتی انگلیس که به آمریکا خط می‌دهد

امام جمعه موقت دزفول با تأکید بر لزوم مشارکت حداکثری در انتخابات اظهارداشت: مرکز تحقیقاتی سلطنتی انگلیس که به آمریکا خط می‌دهد یک میز در مورد ایران دارد که تلاش آن مشارکت حداقلی مردم در انتخابات و در نهایت متزلزل کردن پایه مردم سالاری ایران است.

باید به اشتغال جوانان، حل مشکلات کشاورزان و مشکل دین داری جوانان پرداخت 

وی با بیان این مطلب که درد کشور اصول گرایی و اصلاح طلبی نیست افزود: باید به اشتغال جوانان، حل مشکلات کشاورزان و مشکل دین داری جوانان پرداخت.

ساختار بانکها عدالت گرا نیست

امام جمعه موقت دزفول با انتقاد از پرداخت میلیاردی وامها به برخی افراد و بی توجهی به هزینه ازدواج جوانان گفت: ساختار بانکها عدالت گرا نیست.

ساختار نظارتی مجلس معلول است

حجةالاسلام والمسلمین خسروپناه با انتقاد به برخی مصوبات مجلس گفت: ساختار نظارتی مجلس معلول است و نماینده باید اولین کارش تغییر این ساختار غلط باشد.

نمایندگان مجلس باید ساختار بیمه اخذ مالیات و کسب مالیات از وارد کنندگان و پزشکان و وکلا را اصلاح کنند

خطیب نمازجمعه این هفته دزفول افزود: نمایندگان مجلس باید ساختار بیمه اخذ مالیات و کسب مالیات از وارد کنندگان و وکلا و پزشکان پردرآمد را اصلاح کنند تا مشکلات کشور برطرف شود.

 مردم در انتخانات مجلس شورای اسلامی حضور حداکثری داشته باشند

امام جمعه موقت دزفول با قدردانی از شورای نگهبان که زمینه حضور همه گروهها و سلیقه‌ها را فراهم آورده است بر حضور حداکثری مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی تأکید کرد.

داوطلبان و طرفداران آنها برنامه‌های خود را معرفی کنند و از تخریب یکدیگر اجتناب ورزند

امام جمعه موقت دزفول افزود: داوطلبان و طرفداران آنها برنامه‌های خود را معرفی کنند و از تخریب یکدیگر اجتناب ورزند .

وی با تأکید بر لزوم رقابت سالم در جریان انتخابات و رفاقت بعد از آن افزود: منتخب مردم هرکس باشد باید حمایت و پشتیبانی شود.

باید نمایندگانی مؤمن، انقلابی، شجاع و کار آمد و عدالت گرا انتخاب کرد

امام جمعه موقت دزفول افزود: باید نمایندگانی مؤمن، انقلابی، شجاع و کار آمد و عدالت گرا انتخاب کرد.

خطیب نماز جمعه این هفته دزفول در پایان ضمن تقدیر از نیروی انتظامی و دادگستری دزفول در افزایش ضریب امنیتی شهر، از رکود آموزشی و مشکلات ورزشی و قطعه قطعه کردن زمینهای کشاورزی و بیکاری جوانان و مشکلات هنرمندان در شهرستان دزفول انتقاد کرد.