۲۵م، بهمن ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

وصیت‌نامه شهید محمد حسن مقدسیان

به نحو احسن از انقلاب اسلامی پاسداری نمائید.

زمان انتشار: ۲۵م, بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۰ ق.ظ | کد خبر: 81114

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ 

وصیت‌نامه برادر شهید محمد حسن(بهروز) مقدسیان

وَقَاتِلُوهُمْ حَتَّىٰ لَا تَکُونَ فِتْنَةٌ وَیَکُونَ الدِّینُ لِلَّهِ فَإِنِ انتَهَوْا فَلَا عُدْوَانَ إِلَّا عَلَى الظَّالِمِینَ

و با کافران نبرد کنید تا فتنه و تباهی از روی زمین برطرف شود و همه را آئین دین خدا باشد؛ اگر از فتنه و نبرد دست کشیدند با آنها عدالت کنید که ستم بر ستمکاران روا نیست.

راهی را می‌روم که موسی با عصایش، ابراهیم با تبرش، علی(ع) با ذوالفقارش و امام حسین(ع) با خونش در این راه قدم نهادند. قبل از شروع به متن وصیتنامه باید یک نکته را متذکر شوم و آن اینست که من نه سواد آنچنانی دارم، نه درک معنوی چندانی که بتوانم از مطالب ادبی استفاده نموده و گفته‌هایم را آنچنان که شایسته است بازگو نمایم؛ ولی از آنجائی که تکلیف شده و من وظیفه دارم، وصیتی مختصر را می‌نویسم.

در آغاز باید بگویم که بنده فردی مسلمان هستم و به دین مقدس اسلام معتقد بوده و همه پیامبران از آدم تا حضرت خاتم الانبیا محمد(ص) همگی را از جانب خداوند و فرستاده او دانسته و همچنین فاطمه زهرا(س) را الگوی بانوان، و رهبر آنان می‌شناسیم و دوازده امام برحق از علی(ع) تا حضرت مهدی(عج) به همگی معتقد بوده و همچنین امام امت خمینی کبیر را نائب حضرت ولی عصر در زمان غیبت ایشان، وی را جانشین بحق او دانسته و نیز برای سایر روحانیون معظم احترام خاصی قائل می‌باشم و از خداوند متعال سلامتی همه علمای اسلام را خواهانم.

شما ای پدر و مادر گرامی و ای خواهران و برادران از اینکه من نتوانستم در طول زندگی خود بنده خوبی برای خداوند و فرزند لایقی برای شما باشم، معذرت می‌خواهم.

و شما ای خویشاوندان من از اینکه نتوانستم آنچنان که شایسته است صله رحم را با شما برقرار کنم جداً مرا ببخشید و برایم از خداوند طلب مغفرت نمائید؛ که اگر زنده ماندم بتوانم ین رابطه را با شما نزدیکتر نمایم.

شما ای برادران عزیز مسجد امام حسن عسکری، مسجد را همانند سابق محکم نگهدارید. سعی کنید جلسات دینی را هر چه بهتر و بیشتر برگزار نمائید و از اینکه به عللی کمتر توانستم خدمت شما برسم و از معنویات شما استفاده کنم و رابطه‌ام را با شما نزدیک کنم، مرا ببخشید.

شما ای برادران بسیجی بخصوص ستاد شهید ناجی، سنگر بسیج را محکم نگهدارید. زیرا یکی از قدیمیترین ستادهای بسیج است و از اینکه قبول فرمودید و مرا در بین خودتان راه دادید تشکر می‌کنم.

برادران ستاد شهید ناجی ومسجد نجفیه که مرا می‌شناسید، از شما می‌خواهم که به همه آنهائی که در سپاه و بسیج هستند و سایر ارگانها و دوستان و آشنایان برایم نماز(وحشت) بخوانند؛ چون که در طول زندگیم گناهان زیادی مرتکب شده‌ام. و از شما می‌خواهم در وقت نماز برایم دعا کنید. از شما می‌خواهم که به نحو احسن از انقلاب اسلامی پاسداری نمائید.

پدر ومادر و برادرانم و ای برادران و خواهران دینی، قدر انقلاب اسلامی را بدانید. تأمل کنید و ببینید چه موقعیت عظیمی نصیب مسلمانان گردیده است. ببینیم چه بودیم و چه شدیم و اکنون چه هستیم. انقلاب اسلامی توانست مردم را دگرگون نماید و آنان را از هرزگی به مقامهای والای انسانی و تا حد شهید شدن برساند.

بعد از انقلاب، جنگ تحمیلی نیز سهم بزرگی درروحیه ما و افکار مردم داشت و با ریختن خون شهدایمان انسانهای بسیاری را اصلاح نمود.

پدر ومادر و سایر دوستان وآشنایان، قدر این رهبر کبیر، امام خمینی را بدانید و درک کنید که همه ما مدیون این مرد بزرگوار و مقاوم هستیم. برای سلامتی او و سایر علمای اسلام دعا کنید. از آنجا که رفتن به جبهه وظیفه هر فرد مسلمان است؛ این حقیر نیز احساس وظیفه نموده و به جبهه آمده‌ام تا بتوانم به نوبه خود دینم را به اسلام ادا کنم.

و حال که سعادتی چنین بزرگ یعنی شهادت در انتظارماست؛ چرا در این راه حرکت نکنیم و همانگونه که حسین(ع) جان خود را برای تحقق اسلام فدا کرد ما نیز که دنباله رو وی هستیم و چون جنگ بین اسلام و کفر است، در روزگاری که امکان افتخار شهادت وجود دارد حیف است که انسانها با مرگ معمولی وغیر از شهادت از دنیا بروند.

پدر ومادرم، از شما می خواهم که اگر به هرکسی به هر عنوان آزار و ناراحتی رسانده‌ام برایم طلب عفو کنید واز ایشان بخواهید که مرا ببخشند. شاید خداوند سبحان نیز مرا ببخشند و از شما می‌خواهم اگر از دنیا رفتم، دنبال رو شهیدان باشید و روحیه انقلاب اسلامی خود را از دست ندهید. صابر و پایدار باشید و اگر در جنگ کشته شدم برایم گریه و زاری نکنید.

چون که راهی که رفته‌ام از روی آگاهی بود و خودتان می‌دانید که من راه خوبی را انتخاب نموده‌ام. بخصوص برای من عاصی تا شاید خداوند از تقصیراتم بگذرد.

دوستان عزیز مسجد را خالی نکنید. بقول شهید ناصر پاک نژاد کسی که گفت هر کس در هر مسجد یا حسینیه‌ای بوده و در جلسات قرائت قرآن وغیره شرکت نموده است، بعد از فوتش نمائی از آن مکان بر سر قبرش ظاهر می‌گردد.

دیگر عرضی ندارم به جز سلامتی کلیه آشنایان و زندگی با عزت و شرف را برای شما از خداوند خواهانم.

التماس دعا —-والسلام علی من اتبع الهدی

به امید زیارت کربلای حسینی در دنیا و شفاعتش در آخرت

۱۴/۱۱/۶۴

محمد حسن مقدسیان