۲۳م، بهمن ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۳م, بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۹:۳۵ ق.ظ | کد خبر: 81101

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” امام جمعه دزفول در دیدار مداحان، اعضای کمیته مشورتی، کمیته انضباطی، مجمع الذاکرین و جمعی از شعرای آیینی وجود مداحان مؤمن و پیشکسوت در شهرستان را مایه مباهات دانست و گفت: مداحان سالهای طولانی است که خدمت می‌کنند و چنین سابقه و ریشه‌ای نشان دهنده فرهنگ شهرستان است و نباید فرهنگ دینی شهرستان نادیده گرفته شود.

امام جمعه دزفول ضمن تأکید بر مراقبت محتوا و اشعار در مداحی افزود: مداحی گوهر گرانبهایی است که امروز به دست ما رسیده است باید مراقب سرمایه‌ها و گوهر گرانبها بود، سبکها و روشهای سنتی را حفظ کرد و به تربیت مداحان جوان پرداخت.

امام جمعه دزفول تأکید کرد: اگر تحولی در سبکهای مداحی صورت می‌گیرد باید همزمان سبک قدیمی نیز حفظ شود.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی مداحان را جزء سرمایه‌های شهرستان دانست و اظهار کرد: مداحی استعداد ذاتی در دزفول است و هر سال رویش‌ها قابل مشاهده می‌باشد که در استان بی بدیل و در کشور کم نظیر است.

امام جمعه دزفول با اشاره به منویات مقام معظم رهبری درخصوص داشتن کشوری قوی تصریح کرد: یکی از بخشهای قوت کشور، بخش فرهنگی است که علاوه بر زمینه‌های نظامی، اقتصادی و سیاسی باید در زمینه فرهنگ نیز قوی بود و مداحان یکی از اثرگذارترین اقشار در جامعه می‌باشند.