۱۸م، بهمن ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
همزمان با ایام الله دهه فجر و در آئین با شکوه نماز جمعه دزفول

امام جمعه دزفول: انقلاب اسلامی باعث اقتدار و استقلال علمی، سیاسی و فناوری ایران شده است.

زمان انتشار: ۱۸م, بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۶:۳۴ ب.ظ | کد خبر: 80942

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین عبادی سیاسی نماز جمعه دزفول در ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی و با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایتمدار دزفول به امامت حجةالاسلام والمسلیمن سید محمد علی قاضی امام جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) این شهرستان برگزار شد.

از منظرقرآن کریم تقوای الهی بهترین توشه برای جوامع بشری است

امام جمعه دزفول در خطبه اول نماز با دعوت از خود و مردم به رعایت تقوای الهی گفت: از منظر قرآن کریم تقوای الهی بهترین توشه برای جوامع بشری است.

اگر در جامعه پرهیزکاری و رفتارهای خداپسدانه رعایت گردد آن جامعه هدایت و متحول می‌شود

حجةالاسلام والمسلمین قاضی در ادامه به تبیین اخلاق اسلامی از دیدگاه مولای متقیان حضرت علی(ع) پرداخت و افزود: اگر در جامعه صداقت، پرهیزکاری و رفتارهای خداپسدانه رعایت گردد آن جامعه هدایت و متحول می‌شود.

در جامعه ایمانی انسان باید از هر خطا و گناه اجتناب ورزد و اگر مرتکب گناه شد استغفار کند

خطیب  نمازجمعه این هفته دزفول افزود: در جامعه ایمانی انسان باید از هر خطا و گناه اجتناب ورزد و اگر مرتکب گناه شد استغفار کند و از خدا طلب عفو نماید.

نبی مکرم اسلام برادری و رفتار همراه با رحمت را از ویژگیهای جامعه اسلامی می‌دانست

امام جمعه دزفول تأکید کرد: نبی مکرم اسلام  برادری و رفتار همراه با رحمت را از ویژگیهای جامعه اسلامی می‌دانست.

امام رضا(ع) مهربانی و خوش رفتاری با مردم را نیمی از خرد و عقل برشمردند

حجةالاسلام والمسلمین قاضی با بیان حدیثی از امام رضا(ع) گفت: آن حضرت مهربانی و خوش رفتاری با مردم را نیمی از خرد و عقل برشمردند.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: همه باید در جامعه مراقب رفتار خود باشند و هر انسانی عمل نیکی انجام دهد موجبات خوشحالی خود را فراهم می‌نماید.

نبی مکرم اسلام سه چیز را از مکارم اخلاق می‌دانستند

خطیب نماز جمعه دزفول با بیان این مطلب که مؤمنان با مشاهده نعمات پروردگار شکر گذار هستند به بیان حدیثی از رسول گرامی اسلام پرداخت و افزود: آن حضرت سه چیز را از مکارم اخلاق می‌دانستند یکی وصل با کسی که از تو بریده، دوم عطا کردن به کسی که تو را محروم کرده، و سوم عفو نسبت به کسی که به تو کم لطفی، اجحاف و یا ظلمی کرده است.

در فضای مجازی به کسی هتک حرمت و نسبت دروغ داده نشود

حجةالاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول با اشاره به فرا رسیدن ایام تبلیغات انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: باتوجه به اهمیت تبلیغات در فضای مجازی باید مراقب بود که در این فضا کسی هتک حرمت نشده و به کسی نسبت دروغ داده نشود.

وی افزود: دشمن از این راه به دنبال ایجاد اختلاف، کینه و نگرانی بین مردم و گروههاست و همه باید مراقب باشند.

از پلیس قتا تقاضا کرده‌ام که با مواردی که منجر به تشویش اذهان عمومی می‌شود حتما برخورد بشود

امام جمعه دزفول گفت: از پلیس قتا بارها تقاضا کرده‌ام که با مواردی که منجر به تشویش اذهان عمومی می‌شود، مطالب کذبی بیان می‌شود یا موجب آبروریزی شخص یا گروهی یا قومیتی می‌شود حتما برخورد بشود.

با حضور پای صندوقهای اخذ رأی باید به وظیفه شرعی، ملی و دینی خود عمل کرد

امام جمعه دزفول تصریح کرد: همه باید با حضور پای صندوقهای اخذ رأی به وظیفه شرعی، ملی و دینی خود عمل کنند.

گرامیداشت ۱۹ بهمن و قدردانی از پرسنل دلاور و فرماندهان معزز و فرمانده پایگاه چهارم شکاری دزفول

امام جمعه دزفول با گرامیداشت یوم الله بزرگ ۱۹ بهمن روز نیروی هوایی و قدردانی از حضور پرسنل دلاور و فرماندهان معزز و فرمانده پایگاه چهارم شکاری دزفول در جمع نمازگزاران  اظهار داشت: در آن روز تاریخی حرکت انقلابی پرسنل نیروی هوایی و بیعت جانانه آنها با امام خمینی کمر رژیم طاغوت شکست.

خطیب نمازجمعه دزفول افزود: این اقدام انقلابی نیروی هوایی در آن مقطع حساس و سرنوشت ساز، نقطه عطف تاریخی در انقلاب اسلامی ایجاد شد.

اقتدار جهانی ایران اسلامی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است

حجةالاسلام والمسلمین قاضی با بیان این مطلب که اقتدار جهانی ایران اسلامی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است تصریح کرد: انقلاب اسلامی در ۴۰ سال گذشته پر از افتخار، عزت و سربلندی بوده و دشمنان را به تحیر واداشته است.

انقلاب اسلامی باعث اقتدار و استقلال علمی، سیاسی و فناوری ایران شده است

امام جمعه دزفول استقلال همه جانبه کشور را از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست و گفت:  انقلاب اسلامی باعث اقتدار و استقلال علمی، سیاسی و فناوری ایران شده است.

کسی تصور نمی‌کرد انقلاب اسلامی در ۴۰ سالگی به دنیا صادر شود

امام جمعه دزفول افزود: ایران اکنون به یک قدرت منطقه‌ای تبدیل شده و به سمت قدرت جهانی پیش می‌رود؛ کسی تصور نمی‌کرد انقلاب اسلامی در ۴۰ سالگی به دنیا صادر شود.

امام خمینی(ره) اسلام ناب محمدی را به دنیا معرفی کرد

حجةالاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به احیای دین در دنیا بواسطه پیروزی انقلاب اسلامی افزود: امام خمینی(ره) اسلام ناب محمدی را به دنیا معرفی کرد و اکنون همه دنیا اسلام و مکتب تشیع را به خوبی می‌شناسند.

در ۲۲ بهمن مردم با حضورشان ضربه کوبنده‌ای به دشمنان خواهند زد

امام جمعه دزفول در آستانه ۲۲ بهمن سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گفت: در این روز تاریخی که مصادف با چهلمین روز شهادت بزرگ مرد مقاومت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی است مردم به میدان خواهند آمد و با حضور خودشان ضربه کوبنده‌ای به دشمنان خواهند زد.

انتخابات مظهر عزم  اقتدار، بصیرت و تضمین کننده امنیت ملی در برابر تهدیدهای دشمنان است

امام جمعه دزفول بار دیگر در این خطبه از انتخابات بعنوان اساسی‌ترین مسئله نظام و زیربنای حل مشکلات و زیر ساخت پیشرفت کشور نام برد و افزود: انتخابات مظهر عزم، اقتدار، بصیرت ملی و تضمین کننده امنیت ملی در برابر تهدیدهای دشمنان و تقویت بازدارندگی و افزایش مقاومت ملی است.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به سخنان مهم مقام معظم رهبری افزود: اشخاصی که تریبون و فضای مجازی در اختیار دارند و برای مردم حرف می‌زنند و انتخابات را تضعیف می‌کنند و زیر سؤال می‌برند در واقع با دشمن همنوا می‌شوند.

امام جمعه دزفول گفت: آن آقایی که می‌گوید انتخابات تشریفاتی است و در جای دیگر انتصاب می‌کنند و بعد مردم انتخابات تشریفاتی برگزار می‌کنند؛ اصلا متوجه هست خودش دارد چه می‌گوید؟

انتخابات باید نمایانگر قدرت نرم اجتماعی نظام در مقابل تهدیدهای مختلف دشمنان ایران باشد

امام جمعه دزفول با تأکید بر قوی بودن مجلس گفت: باید یک انتخابات پرشور و حداگثری داشته باشیم که نمایانگر قدرت نرم اجتماعی نظام در مقابل تهدیدهای مختلف دشمن باشد .

اگر درست انتخاب نکنیم در انتخابات ریاست جمهوری آسیب می‌بینیم

امام جمعه دزفول با بیان اینکه چیدمان مجلس نقش تعیین کننده‌ای در انتخابات ریاست جمهوری دارد، بیان کرد: اگر درست انتخاب نکنیم در انتخابات ریاست جمهوری آسیب می‌بینیم.

افرادی مؤمن، انقلابی و دلسوز باید وارد مجلس شوند تا درمقابل کج‌روی‌ها و وسوسه‌ها مقاومت کنند

وی افزود: افرادی مؤمن، انقلابی و دلسوز باید وارد مجلس شوند تا درمقابل کج‌روی‌ها و وسوسه‌ها مقاومت کنند و برای رسیدن به این کرسی دست به هر کاری نزنند.

افرادی که کیسه دوخته‌اند نمی‌توانند به مردم خدمت کنند

حجةالاسلام والمسلمین قاضی داشتن عدالت و نگاه یکسان به همه مردم حوزه انتخابیه را از ویژگی‌های یک نماینده خوب دانست و گفت: افرادی که کیسه دوخته‌اند نمی‌توانند به مردم خدمت کنند.

امام جمعه دزفول افزود: ۹۰ نماینده معادل یک سوم نمایندگان فعلی رد صلاحیت شدند که چیز بدی است و مردم باید چشم و گوششان را برای انتخاب درست باز کنند و مراقب باشند.

باید به مسائلی چون گرانی، مسائل معیشتی و مافیای خودرو رسیدگی شود

امام جمعه دزفول با بیان اینکه کوتاهی در خدمت به مردم هیچ توجیهی ندارد، افزود: باید به مسائلی چون گرانی، مسائل معیشتی و مافیای خودرو رسیدگی شود زیرا باعث نارضایتی مردم شده‌اند.

تذکر محلی

حجةالاسلام والمسلمین قاضی وضعیت بازار قدیم را نامناسب خواند و گفت: بارها در خصوص ساماندهی آن و جلوگیری از اتفاقات ناگوار تذکر داده‌ام ان‌شاءالله رسیدگی شود.

معرفی کتاب “ذوالفقار”

امام جمعه دزفول در پایان کتاب ذوالفقار که برداشتهایی از زندگی شهید حاج قاسم سلیمانی است و کمتر از یک ماه به چاپ دهم رسیده است به نمازگزاران معرفی کرد.