۱۶م، بهمن ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۶م, بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۴ ب.ظ | کد خبر: 80906

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” اولین همایش چادرهای آسمانی و مهر فاطمی در آستانه ۱۹ بهمن روز تاریخی نیروی هوایی با حضور فرماندهان و پرسنل نیروی هوایی پایگاه چهارم شکاری دزفول و خانواده‌های آنان در پایگاه وحدتی دزفول برگزار شد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در این همایش ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و گرامیداشت یاد شهدا در تمامی عرصه‌ها گفت: ۱۹ بهمن روز تاریخی نیروی هوایی یکی از روزهای ماندگار انقلاب اسلامی است که در تاریخ انقلاب اسلامی جایگاه ویژه‌ای دارد.

امام جمعه دزفول سیره فاطمی را امر مهمی دانست و اظهار کرد: اگر زندگی رنگ و بوی فاطمی داشته باشد و اگر زندگی و تربیت فرزندان منطبق با خصوصیات و ملاکهای حضرت زهرا(س) باشد زندگی گلستان می‌شود.

امام جمعه دزفول افزود: حضرت زهرا(س) الگوی کاملی برای تمام بشریت است و این بیان کننده جایگاه زن از منظر دین و اسلام است و نشان می‌دهد که حضرت فاطمه(س) صلاحیت و شایستگی یافته که سرور همه عالمیان باشد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی در مقایسه نگاه اسلام و طاغوت به زن گفت: در مقابل شخصیت دادن به زن در اسلام رژیم طاغوت چادر از سر زنان برمی‌داشت و نگاه غرب گرایانه و ابزاری به زن داشت.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول تصریح کرد: خانه حضرت زهرا(س) خانه کوچکی بوده ولی ارزشهای الهی چنان در آن رعایت می‌شد که مورد طواف ملائکةالله بود و ساکنان آن چنان بُعد انسانیت خود را شکوفا کردند که فرشتگان الهی آنها را تکریم می‌کردند.

امام جمعه دزفول افزود: زن اگر بخواهد به جایگاه و منزلتی که دین برای او قرار داده برسد باید روح و روان پاکی داشته باشد، حجاب ظاهری دستور اسلام و بسیار مهم است ولی حجاب درونی و عفاف از اهمیت بیشتری برخوردار است.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی تأکید کرد: افراد بی حجاب خود را در معرض نگاههای پلید قرار می‌دهند، شخصیت خود را کوچک کرده و جایگاه خود را تنزل می‌بخشند؛ اگر زن به فطرت پاک الهی خود برگردد قطعا حجاب را انتخاب خواهد کرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول گفت: یکی از عرصه‌های نبرد بین حق و باطل حجاب است، غرب به شدت با حجاب زن مسلمان مخالف است و جنک نرم را به راه انداخته است.

امام جمعه دزفول با اشاره به دهه فجر گفت: یوم الله روزی است که در آن اتفاق الهی بزرگی رخ می‌دهد و حکمت یادآوری آن نگه داشت حافظه تاریخی جامعه است.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی افزود: یوم الله نعمت الهی است، و نقطه سقوط جوامع بشری بی توجهی به نعمتهای الهی می‌باشد.