۱۴م، بهمن ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۴م, بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۳ ب.ظ | کد خبر: 80863

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” مراسم گرامیداشت سالگرد رحلت آیت الله سید مجد الدین قاضی(ره) اولین امام جمعه و نماینده فقید امام در شهرستان دزفول و شهدای انقلاب اسلامی شهرستان دزفول با حضورامام جمعه دزفول و جمعی از ائمه جمعه استان خوزستان، مسئول دفتر ائمه جمعه استان ، اساتید حوزه، نیروهای نظامی و انتظامی، مسئولین ادارات و نهادها و اقشار مختلف مردم مقاوم و قدرشناس دزفول در مسجد امام حسن مجتبی(ع) معروف به آیت الله قاضی واقع در بازار برگزار شد.

آیت الله شفیعی با اشاره به آیه ۱۱ سوره مجادله گفت: خداوند دو طایفه را رفعت می‌دهد، مؤمنین با عمل صالح و علما، که مرحوم آیت الله قاضی دزفولی جامع هر دو گروه بود و این آیه انطباق روشنی بر این شخصیت بزرگوار دارد.

عضو خبرگان رهبری تصریح کرد: مؤمنینی که در تاریخ دزفول خوش درخشیده‌اند امری غیرقابل انکار است؛ ازجمله عالمان بزرگ که امروز دنیای علم محتاج معلومات آنها می‌باشد می‌توان شیخ انصاری و شیخ اسدالله دزفولی صاحب مقابیس را نام برد که در اوج مقامات علمی قرار داشته و بر تارک علم و دانش می‌درخشند.

آیت الله شفیعی افزود: اگر از گذشتگان چه در مقام علم و چه در مقام ایمان و عمل صالح سخن گفته شود، می‌توان از آیت الله قاضی(ره) بعنوان مصداق تمام و کمال آن یاد کرد.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: منطق و هدف امام راحل فقط خدا بود و محبت امام به آیت الله قاضی تنها نشان از عمق دینداری و مقام علمی امام جمعه فقید دزفول دارد.

آیت الله شفیعی با تأکید بر اینکه افتخارات دزفول باید متجلی باشد ادامه داد: این شهرستان شخصیتها، نوابغ و افتخارات بسیار بزرگ و سترگی داشته است و هنوز هم دارد و نباید اجازه داد که خالی از این شخصیتها شود.

عضو خبرگان رهبری اظهار کرد: آیت الله قاضی ۸۵ سال عمر پر برکت خود را صرف علم و عمل نمود و در هر شرایطی پیگیر مسائل شهر و رفع مشکلات مردم بود، نباید شخصیتهایی به این عظمت فراموش شوند چراکه چنین افرادی به سادگی بدست نمی‌آیند.

آیت الله شفیعی تجلیل مقام معظم رهبری از آیت الله قاضی را بی نظیر خواند و خاطرنشان کرد: از خصوصیات بارز ایشان تسلط کامل بر فقه‌، علوم مختلف و تقوای وافر بود.

وی ضمن گرامیداشت دهه فجر اظهار کرد: دزفول در طول تاریخ و خصوصا انقلاب اسلامی و دوره دفاع مقدس امتحان بسیار ارزشمندی داده و از عهده آن سرافراز بیرون آمده و به فرموده امام دین خود را به اسلام ادا کرد.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری افزود: در دوران دفاع مقدس و زیر موشکباران و گلوله‌های توپ حتی یک روز شهر را ترک نکرد و از مردم جدا نشد، بدون هیچ ترس و واهمه‌ای بین مردم در شهر ماند و این امر بسیار به مردم روحیه می‌داد.