۸م، بهمن ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۸م, بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۸ ق.ظ | کد خبر: 80722

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در همایش بزرگ فاطمیون و نواختن زنگ فاطمی در مدرسه مکتب زینب(س) ضمن تسلیت ایام فاطمیه گفت: باید از ایام فاطمیه برای آشنایی بیشتر با فرهنگ و معارف اهل بیت و مکتب فاطمی بهره برد.

امام جمعه دزفول افزود: حضرت زهرا(س) در عمر کوتاه خود زندگی پرمحتوا و پرباری داشتند و شأن نزول بسیاری از آیات قرآن حضرت زهرا(س) می‌باشد، از آیات قرآن دریافت می‌شود که سیره و رفتار آن حضرت بعنوان یک مکتب برای ما می‌باشد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: اخلاص مرتبه و مقام انسان را بالا می‌برد همانطور که حاج قاسم بدلیل اخلاص خود در دلها جا دارد.

امام جمعه دزفول به مکتب حضرت زهرای مرضیه(س) اشاره کرد و اظهار داشت: ائمه اطهار که حجج الهی بر مردم هستند حضرت زهرا(س) را حجت خدا بر خود می‌دانند و حتی امام عصر(عج) که اگر نباشد خلقت از بین می‌رود چراکه زمین نمی‌تواند خالی از حجت خدا باشد، حضرت زهرا(س) را الگوی خود معرفی می‌کند.

امام جمعه دزفول افزود: مکتب فاطمی همان مکتب محمدی و علوی است، در زمان ظهور حضرت ولیعصر(عج) ملاک مکتب فاطمی است.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی خاطرنشان کرد: حضرت فاطمه(س) در گمنامی تمام تشییع شد ولی بنا بر سنت الهی خوبی پنهان نمی‌ماند، حق همیشه نمایان می‌شود و باطل هرچند به ظاهر مطرح باشد از بین رفتنی است.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: حاج قاسم تربیت شده و پرورش یافته مکتب فاطمی بود و به همین دلیل در دنیا شناخته شده است، خواه ناخواه دنیا به این اضطرار خواهد رسید که برای رفع ظلم و تبعیض در جهان به شناخت مکتب فاطمی نیاز دارد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول افزود: حضرت زهرا(س) سرور تمام عالمیان است و از تمام شخصیتها برجسته‌تر است، این نگاه اسلام به زن است که یک زن را سرور تمام عالمیان قرار می‌دهد و افتخار ما این است که شخصیت برجسته‌ای چون ایشان داریم.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: باید مکتب فاطمی را شناخت و به شیعه فاطمه زهرا(س) بودن افتخار کرد و از شیعه اولاد زهرا بودن احساس عزت، غرور و سربلندی کرد.