۲۷م، دی ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

هر رفتار حضرت فاطمه زهرا(س) در همه عرصه‌های زندگی بشر می‌تواند الگو و سازنده باشد.+ متن کامل خطبه‌ها

حضرت صدیقه کبری در نظام تربیتی خود نسبت به فرزندانشان محبت و میهمانان خود را گرامی می‌داشت.

زمان انتشار: ۲۷م, دی ۱۳۹۸ ساعت ۵:۲۷ ب.ظ | کد خبر: 80580

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین عبادی سیاسی نماز جمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایتمدار و امام جمعه دزفول به امامت حجةالاسلام والمسلیمن سید محمدعلی قاضی امام جمعه دزفول که لباس مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بر تن داشت در مصلای امام علی(ع) این شهرستان برگزار شد.

انسان مؤمن و انسانی که به فکر آخرت است اهل تقوا و پرهیزکاری است

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز با دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی گفت: انسان مؤمن و انسانی که به فکر آخرت است اهل تقوا و پرهیزکاری است.

تبیین تقوا و سبک زندگی پرهیزکاران و سبک زندگی فاطمی از منظر بانوی نمونه اسلام

وی خطبه اول را به دو موضوع تقوا و سبک زندگی پرهیزکاران و سبک زندگی فاطمی با بهره‌مندی از سیره زندگی حضرت فاطمه زهرا (س) اختصاص داد.

هرکس از برادرخود استواری در دین و درستی روش زندگی خود را بشناسد نباید به گفته‌های ناروای دیگران گوش دهد

امام جمعه دزفول در تبیین موضوع اول به گزیده‌ای از خطبه ۱۴۱ نهج البلاغه پرداخت و گفت: در این کلام نورانی از آن امام همام آمده است «هرکس از برادر خود استواری در دین و درستی روش زندگی خود را بشناسد نباید به گفته‌های ناروای دیگران در مورد برادران دینی خود گوش دهد.»

امام جمعه دزفول افزود: انسان مؤمن نباید به سخنان بیهوده و غیبت بار دیگران در خصوص برادران دینی خود گوش فرا دهد بلکه باید به آنها تذکر دهد.

آگاه باشید میان حق و باطل چهار انگشت فاصله است

وی افزود: امام علی(ع) در ادامه این خطبه می‌فرماید آگاه باشید میان حق و باطل چهار انگشت فاصله است و باطل آن است که بگویی شنیدم و حق آن است که بگویی خودم دیدم.

در برابر شنیدن هر حرفی نباید زود قضاوت و ذهن را بدگمان کرد بلکه باید در مورد آن تحقیق کرد

خطیب نمازجمعه دزفول گفت: در برابر شنیدن هر حرفی نباید زود قضاوت و ذهن را بدگمان کرد بلکه باید در مورد آن تحقیق کرد.

هر رفتار حضرت فاطمه زهرا(س) در همه عرصه‌های زندگی بشر می‌تواند الگو و سازنده باشد

امام جمعه دزفول در ادامه این خطبه به تبیین سبک زندگی فاطمی پرداخت و گفت: برغم کوتاه بودن زندگی حضرت فاطمه زهرا(س) و با استناد به روایات، هر رفتار آن حضرت در همه عرصه‌های زندگی بشر می تواند الگو و سازنده باشد.

حضرت صدیقه کبری در نظام تربیتی خود نسبت به فرزندانشان محبت و میهمانان خود را گرامی می‌داشت

امام جمعه دزفول افزود: حضرت صدیقه کبری در نظام تربیتی خود نسبت به فرزندانشان محبت و میهمانان خود را گرامی می‌داشت و این امر برای پدران و مادران ما باید الگو باشد تا ناهنجاریهای اجتماعی از بین برود.

 سیاست راهبردی و مورد تأکید مقام معظم رهبری اخراج آمریکائیها از منطقه جنوب غرب آسیا می‌باشد

حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در خطبه دوم نماز جمعه دزفول با بیان این مطلب که سیاست راهبردی و مورد تأکید مقام معظم رهبری اخراج آمریکائیها از منطقه جنوب غرب آسیا می‌باشد افزود: انتقام سخت، یک رویدار نیست بلکه روندی است که با شهادت سردار سلیمانی برای آمریکائیها کلید خورده است.

اخراج آمریکا به نفع همه کشورهای منطقه است

خطیب نمازجمعه دزفول با اشاره به آغاز رستاخیز ملت با شهادت سپهبد سلیمانی اظهار داشت: اخراج آمریکا به نفع همه کشورهای منطقه است زیرا این کشور استکباری با پا گذاشتن در هر منطقه باعث بی‌ثباتی و نا امنی می‌شود.

حضور آمریکائیها در غرب آسیا عامل بحران آفرینی، بی ثباتی، ناامنی و اختلاف است

امام جمعه دزفول تأکید کرد: حضور آمریکائیها در غرب آسیا عامل بحران آفرینی، بی ثباتی، ناامنی و اختلاف است.

دشمن عملیات مرعوب کردن ملت را در دستور کار قرار می‌دهد

وی با اشاره به حضور میلیونی مردم ایران و عراق در مراسم تشییع پیکر حاج قاسم سلیمانی افزود: دشمن وقتی ضربه‌ای به این بزرگی می‌خورد بیکار نمی‌نشیند لذا عملیات مرعوب کردن ملت را در دستور کار قرار می‌دهد.

تشییع باشکوه پیکر شهید سلیمانی یک رفراندوم دشمن شکن برای نظام بود که گفتمان مقاومت را رقم زد

امام جمعه دزفول با بیان اینکه هیچ رسانه استکباری نتوانست حماسه عظیم ملت را در تشییع سردار سلیمانی خنثی کند، گفت: تشییع باشکوه پیکر شهید حاج قاسم سلیمانی یک رفراندوم دشمن شکن برای نظام جمهوری اسلامی ایران بود که گفتمان مقاومت را رقم زد.

سیلی دشمن‌شکن موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هیمنه آمریکا را درهم شکست

وی افزود: سیلی دشمن‌شکن موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هیمنه آمریکا را درهم شکست اما حادثه سرنگونی هواپیمای مسافربری کام ما را تلخ کرد.

تسلیت جان باختن مسافران هواپیمای اوکرانی بویژه خانواده محترم شهیدان قادر پناه

امام جمعه دزفول با تسلیت جان باختن مسافران این هواپیما بویژه به خانواده محترم قادر پناه ادامه داد: صداقت و شهامت سپاه و سردار حاجی‌زاده در این خطای انسانی در وضعیت جنگی، قابل تقدیر است.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی اظهار داشت: ترامپ دیوانه اعلام کرده بود ۵۲ نقطه را هدف قرار می‌دهد که در نهایت هواپیمای مسافربری با موشک کروز اشتباه گرفته شد.

وی افزود: باید صبر کنیم تا کارشناسان ابعاد مختلف موضوع را بررسی کنند البته سردار حاجی‌زاده پیش از آن تمام تقصیرها را با هدف حفظ نظام به گردن گرفت.

طبق ماده ۱۰ قانون هواپیمایی کشور باید پروازها متوقف می‌شدند تا پدافند تکلیف خود را بداند

امام جمعه دزفول با بیان اینکه طبق ماده ۱۰ قانون هواپیمایی کشور باید پروازها متوقف می‌شدند تا پدافند تکلیف خود را بداند، گفت: سازمان هواپیمایی و رسانه ملی باید در جریان امور قرار می‌گرفتند.

خطیب نماز جمعه دزفول با اشاره به شجاعت سردار حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه اظهار داشت: این سردار نسخه تمام قد شهید تهرانی مقدم است که همواره می‌گفت اسراییل باید نابود شود.

دشمن درصدد ضربه زدن به سپاه در افکار عمومی و ترور شخصیتی سردار حاجی‌زاده است

وی با بیان اینکه دوست و دشمن اعتراف کردند که حمله موشکی به عین الاسد با دقت بسیار بالا انجام شد، گفت: این اقدامات را سپاه انجام داده لذا دشمن درصدد ضربه زدن به سپاه در افکار عمومی و ترور شخصیتی سردار حاجی‌زاده است.

دشمن پس از شکست‌های متعدد، کینه‌های خود را به سمت سپاه نشانه گرفته است

امام جمعه دزفول با اشاره به خدمات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: دشمن پس از شکست‌های متعدد، کینه‌های خود را به سمت سپاه نشانه گرفته است.

اهانت عده‌ای به عکس شهید سردار سلیمانی خوش رقصی برای دشمن است

وی اقدامات عده‌ای مقابل دانشگاه را خوش رقصی برای دشمن دانست و اظهار داشت: اهانت عده‌ای به عکس شهید سردار سلیمانی که هیچ بویی از انسانیت نبرده‌اند در مقابل جمع میلیونی حامیان این سردار هیچ نیست.

آمریکا و انگلیس خبیث نقش زیادی در اتفاقات و حوادث منطقه دارد

امام جمعه دزفول با اشاره به حضور سفیر انگلیس در جمع این افراد افزود: انقلاب اسلامی در این چهار دهه از همه امتحانات موفق بیرون آمده و همه می‌دانند آمریکا و انگلیس خبیث نقش زیادی در اتفاقات و حوادث منطقه دارد.

ملت ایران برای جانفشانی برای کشور و ولی فقیه آماده‌اند 

وی ادامه داد: ملت ایران برای جانفشانی برای کشور و ولی فقیه آماده‌اند که می‌توان این موضوع را در حضور پرشور مردم در نماز جمعه امروز تهران به امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی متوجه شد.

حاج قاسم نترسیدن از آمریکا را به ملت‌ها یاد داد

امام جمعه دزفول با بیان اینکه کشته شدن در راه خدا باعث افتخار و سربلندی است، گفت: حاج قاسم نترسیدن از آمریکا را به ملت‌ها یاد داد البته شجاعت باید با تدبیر همراه باشد مانند سردار شهید سلیمانی که آمریکا را به زانو درآورد.

هوشیاری ملت ایران و گوش به فرمان رهبر انقلاب بودن، توطئه‌ها و نقشه‌های دشمنان را نقش بر آب می‌کند

وی با اشاره به سیاست ماشه، سه کشور خبیث اروپا در همراهی با آمریکای جنایتکار بیان کرد: این سیاست به معنی بازگشت تحریم‌ها و رفتن پرونده ایران به سازمان ملل است اما هوشیاری ملت ایران و گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی بودن، همه توطئه‌ها و نقشه‌های دشمنان را نقش بر آب می‌کند.

انتظار می‌رود مردم شهرستان دزفول نیز همچون سایر مردم ایران به یاری مردم سیل زده بشتابند

حجةالاسلام والمسلمین قاضی در پایان خطبه‌های نماز با اشاره به سیل سیستان و بلوچستان گفت: انتظار می‌رود مردم شهرستان دزفول نیز همچون سایر مردم ایران به یاری مردم سیل زده بشتابند.

راهپیمایی مردم دزفول در حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و محکومیت جنایات استکبار جهانی

نمازگزاران جمعه دزفول پس از اقامه نماز در راهپیمایی حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و محکومیت جنایات استکبار شرکت کردند و شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل سر دادند.

متن کامل خطبه‌ها:

خطبه اول:

سَلامُ عَلَیْکُم جَمیعاً ورَحْمَةُ اللهِ وَبَرَکاتُه

اَعُوذُ بِاللَّهِ مِنَ الشَّیْطَانِ الرَّجِیمِ

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ

عِباداللّه، بندگان خدا، خواهران و برادران ایمانی، همه شما و خودم را دعوت به رعایت تقوای الهی می‌نمایم.

انسان مؤمن انسانی است که اعتقاد به روز قیامت دارد و این باور را دارد که اعمالش در سرای آخرت مورد بازخواست قرار می‌گیرد اهل تقوا و پرهیزگاری است.

در خطبه اول دو مطلب را تقدیم نمازگزاران عزیز می‌نمایم. یک مطلب در راستای تقوا و سبک زندگی پرهیزگارانه است که تأکیدی بر رعایت تقوا است و مطلب دوم در راستای سبک زندگی فاطمی که از سیره بی بی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س) استفاده می‌کنیم.

اما مطلب اول که برگزیده خطبه ۱۴۱ مولی الموحدین امیرالمؤمنین(ع) در نهج البلاغه است می‌فرماید: أَیُّهَا النَّاسُ ای مردم من مَنْ عَرَفَ مِنْ أَخِیهِ وَثِیقَهَ دِینٍ وَ سَدَادَ طَرِیقٍ فَلاَ یَسْمَعَنَّ فِیهِ أَقَاوِیلَ الرِّجَالِ یعنی ای مردم هرکس از برادر خود استواری در دین را و درستی روش زندگی را بشناسد و او را انسان درستکاری بداند، نباید به گفته‌های ناروای دیگران در مورد برادر دینی خود گوش بدهد.

یعنی اجازه ندهد کسی پشت سر برادر دینی خود حرف بزند، سخن بگوید. اگر یک کسی می‌خواست درباره برادر دینی خود سخن ناروایی بگوید، گوش نکند. مستمع او نشود، به او تذکر بدهد که این سخن تو غیبت است.

بعد می‌فرماید امیرالمؤمنین(ع): أَمَا إِنَّهُ لَیْسَ بَیْنَ الْحَقِّ وَ الْبَاطِلِ إِلَّا أَرْبَعُ أَصَابِعَ. بعد فرمود: آگاه باشید که میان حق و باطل تنها چهار انگشت فاصله است. این مثل است. این مثل برگرفته از همین خطبه امیرالمؤمنین(ع) است. بین حق و باطل چهار انگشت فاصله است.

فسُئل (علیه السلام) عن معنى قوله هذا، از امیرالمؤمنین درباره این فرمایش سؤال شد که این فرمایش شما چه معنایی می‌دهد؟ حضرت در پاسخ خود،  فجمع أصابِعَه و وضَعَها بَینَ أذُنِه و عَینِه ثم قال: الْبَاطِلُ أَنْ تَقُولَ سَمِعْتُ، وَ الْحَقُّ أَنْ تَقُولَ رَأَیْتُ. (خوب دقت بکنید خطبه، خطبه بسیار کارآمدی است در زندگی انسان)

وقتی از حضرت درباره اینکه «فرق بین حق و باطل چهار انگشت است» سؤال کردند که معنایش چست؟ حضرت چهار انگشت را جمع کرد گذاشت بین چشمش و گوشش بعد فرمود: باطل و ناروا آن است که بگویی شنیدم و حق آن است که بگویی خودم دیدم. که می‌گوییم شنیدن کی بود مانند دیدن؟ انسان گاهی اوقات با چشم خودش یک چیزی را می‌بیند، علم حاصل می‌کند، ولی گاهی اوقات یک چیزی را می‌شنود. نمی‌داند این سخن درستی است؟ سخن راستی است؟ کما یحتملُ الصدق والکذب احتمال دارد هم راست باشد و هم دروغ باشد.

پس بنابراین وقتی که حرفی شنیدیم زود قضاوت نکنیم. زود داوری نکنیم. زود ذهنمان درباره یک نفر بدگمان نشود. تقوا به این معناست. تقوا این است که هرچیز را که شنیدی سریع نپذیری. تحقیق کنی.  ببینید درست است یا درست نیست؟

مطلب دوم که باید آن را اشاره کنم مطلبی است از سیره بی بی دو عالم حضرت صدیقه طاهره(س) که انصافاً حضرت در همه عرصه من دقت کرده‌ام با این عمر کوتاهی که داشته است، ولی آنچه که در احادیث و روایات از زندگانی حضرت صدیقه طاهره(س) بدست ما رسیده است انصافاً هر رفتاری ازایشان می‌تواند یک الگوی بسیار سازنده برای ما باشد.

مثلا درباره تربیت فرزندان که چه فرزندانی بی بی دوعالم(س) تربیت کرد. اگر والدین به فرزندان خود محبت به جا و به اندازه داشته باشد(خوب دقت بفرمایید) اگر آنها را درست تربیت کنند، بسیاری از ناهجاریهایی که در جامعه وجود دارد از بین می‌رود. خیلی وقتها فرزندان که در دام افرادی می‌افتند به خاطر این است که محبت از والدین یا نمی‌بینند یا کم بینند.

وقتی یک آدم فاسدی در جامعه پیدا شد، گرگ در لباس میش است. این فرزند را با محبت دروغین جذب خودش می‌کند. این فرزند هم کمبود محبت دارد جذب او می‌شود.

فلذا باید خیلی مراقب و مواظب باشیم. فرزندانمان را از محبت اشباع بکنیم که احساس کمبود محبت نکنند و افراد فرصت طلب از این کمبود محبت سوء استفاده درباره فرزندانمان مخصوصا دخترانمان نکنند. باید خیلی مراقب بود.

فلذا باید مراقب باشیم. در خصوص تکریم میهمان می‌خواهم روایتی را عرض بکنم. روزی مرد فقیری نزد رسول گرامی اسلام ختم انبیا محمد مصطفی(ص) نزد پیامبر آمد و از گرسنگی شکوایه کرد. حضرت از همسرانش درخواست کرد اگر غذایی دارید برای این مرد بیاورید که در خانه پیغمبر(ص) و در حجرات همسران پیامبر(ص) غذایی پیدا نشد.

حضرت رو به اصحاب نمود و فرمود: چه کسی این مرد را امشب مهمان می‌کند. در این هنگام مثل همیشه امیرمؤمنان یعسوب الدین علی(ع) که همواره از سبقت گیرندگان در کار خیر بود، برای پذیرایی از این مرد اعلام آمادگی کرد و آن مرد را به همراه خود به خانه برد و از همسرش بی بی دو عالم فاطمه زهرا(س) پرسید چیزی برای پذیرایی از مهمان داریم؟ حضرت زهرا(س) پاسخ داد جز غذای بچه‌ها چیزی نداریم. اما مهمان را بر خود مقدم می‎داریم.

بعد به توصیه امیرالمؤمنین(ع) حضرت صدیقه طاهره(س) کودکان را خواباند و چراغ را خاموش کرد و غذا را به مهمان دادند. صبح که شد امیرالمؤمنین(ع) خدمت پیغمبر(ص) رسید و داستان را بیان کرد؛ و نوشته‌اند که وقتی که این داستان را برای پیغمبر(ص) بیان کرد جبرئیل در آن مجلس نازل شد و این آیه شریفه را آورد.

وَ یُؤْثِرُونَ عَلی أَنْفُسِهِمْ وَ لَوْ کانَ بِهِمْ خَصاصَةٌ وَ مَنْ یُوقَ شُحَّ نَفْسِهِ فَأُولئِکَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ که این آیه شریفه من دقت کردم یکی از زیباترین آیات ایثار اهل بیت(ع) است که می‌فرماید: آنها که دیگران را بر خود مقدم می‌دارند هر چند خودشان بسیار نیازمند باشند. ببینید بچه‌های فاطمه زهرا(س) غذا نخورده بودند؛ غذای بچه‌هایش را به مهمان داد.

شما این ایثار را هیج جا نمی‌توانید ببینید. هیچ مادری در طول تاریخ این کار را نکرده است که غذا را از دهان بچه‌اش بگیرد و به مهمان بدهد و بعد آنچنان بود که فرمود در بقیه آیه و کسانی که از بخل و حرص زدن نفس خود را باز می‌دارند از رستگارانند. این نکته بسیار مهم و دقیقی است که نکته کلیدی آن این است که از این آیه می‌شود استفاده کرد اگر کسی بتواند نفس خود را از بخل ورزی و از حرص زدن باز بدارد، اگر بتواند این کار را بکند به مقام رستگاری نزدیک شده است.

در حدیثی از امام صادق(ع) نقل است که یکی از اصحاب خود سؤال کرد امام صادق (ع) آیا می‌دانی شحیح کیست؟ او در جواب امام صادق(ع) عرضه داشت منظور بخیل است امام فرمود: شح از بخل شدیدتر است. بخیل کسی است که در مورد آنچه که دارد بخل می‌ورزد ولی شحیح هم به آنچه که در دست مردم است بخل می‌ورزد و به آنچه که در دست خودش هست بخل می‌ورزد. این آیه شریفه نشان دهند جایگاه و مقام و منزلت اهل بیت عصمت و طهارت(ع) هست.

خداوند به ما توفیق بدهد که بتوانیم در زندگانیمان سیره ائمه هدی و سیره فاطمه زهرا(س) را عملیاتی بکنیم ان‌شاءالله

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ   ‌قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ  اللَّهُ الصَّمَدُ   لَمْ یَلِدْ وَلَمْ یُولَدْ   وَلَمْ یَکُنْ لَهُ کُفُوًا أَحَدٌ

وَالسَّلامُ عَلَیْکُم ورَحْمَةُ اللهِ وَبَرَکاتُهُ

خطبه دوم:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ

عِبادَاللّه، بندگان خدا، همه شما و خودم را دعوت به رعایت تقوای الهی می‌نمایم.

امیرالمؤمنین(ع) در بخشی از خطبه ۱۴۰ نهج البلاغه می‌فرماید أَمَا ذَکَرَ مَوْضِعَ سَتْرِ اللَّهِ عَلَیْهِ مِنْ ذُنُوبِهِ مِمَّا هُوَ أَعْظَمُ مِنَ الذَّنْبِ الَّذِی عَابَهُ می‌فرماید که: چه بسا انسان عیبی را که از برادر مؤمنش می‌بیند و نکوهش می‌کند، خودش عیب بزرگتر از آن عیب را دارد که خداوند برایش پوشیده است.

پس بنابراین انسان متقی و پرهیزگار اول دنبال اصلاح عیوب خودش هست و دنبال عیب گیری و مچ گیری از دیگر برادر مؤمنش نیست. دنبال عیوب برادر مؤمنش نیست. انسان باید اول و ابتدا مراقب عیوب خودش باشد، وقتی توانست عیوب خودش را برطرف بکند، آن وقت به دیگران و عیب دیگران بنگرد، آنها را نکوهش کرده و به دیگران تذکر بدهد.

فلذا انسان متقی اینچنین است که در واقع انسان متقی و پرهیزگار کسی است که دائم به فکر اصلاح عیوب خودش هست و از پرداختن به عیوب دیگران اجتناب می‌کند.

امیدواریم خدای متعال به ما توفیق بدهد که ما هم در زمره متقین و پرهیزگاران قرار گیریم.

در قضایای اخیر چند تا نکته را بنده عرض می‌کنم. اولا باید توجه داشت که سیاست راهبردی و مورد تأکید مقام معظم رهبری اخراج آمریکائیها از منطقه جنوب غرب آسیا است. در خطبه گذشته هم عرض کردم انتقام سخت یک رویداد نیست بلکه یک روند است. یک روندی که آغاز هم شده است. شهادت حاج قاسم سلیمانی و آقای ابومهدی المهندس و یارانش شهیدش این مسئله را برای آمریکائیها کلید زد.

آمریکائیها پروسه‌ای تعریف کرده بودند که بیایند حاج قاسم و ابومهدی را از بین ببرند؛ در اثر از بین بردن فرمانده مقاومت در منطقه، جبهه مقاومت تضعیف بشود و بعد برنامه‌های را بعدی را داشته باشد. وقتی که حاج قاسم را به شهادت رساندند آن قیامت عظیم برپا شد، آن رستاخیز ملت برپا شد و دیدید همه ملت یک پارچه صدا می‌زدند که انتقام سخت.

این مسئله اتفاق افتاد. اما این سیاستی که الان اعلام شده است که آن هم اخراج آمریکائیها از منطقه است؛ این باعث تأمین منافع ملی ایران می‌شود و سایر کشورهای منطقه را هم از این منفعت ملی برخوردار می‌کند. حضور آمریکائیها در غرب آسیا عامل بحران آفرینی، عامل بی ثباتی و ناامنی و اختلاف است.

آمریکائیها هرجا پا بگذارند، جنگ و خونریزی و ناامنی و بی ثباتی منطقه می‌شوند.(شعار مرگ برآمریکا)

این تحول عظیم می‌تواند، پیروزیها و دستاوردهای تاریخی و اساسی را برای ملتهای منطقه و شکست و ضربه‌ای بنیادین برای نظام سلطه و دولت تروریسم آمریکا در برداشته اشت.

البته دشمن بیکار نمی‌نشیند. دشمن وقتی که یک ضربه به این بزرگی را می‌خواهد بخورد بیکار نمی‌نشیند و آن هم از آن باطل خودش دفاع می‌کند. از آن خوی تجاوزگری خودش دفاع می‌کند. از آن خصلت جنایتکارانه‌اش دفاع می‌کند. یکی از کارهایش این است که یک عملیات روانی مرعوب سازی را در دستور کار خودش قرار می‌دهد که مرعوب بکند، بترساند.

ولی همه ما شاهد بودیم که برگزاری تشییع شگفتی‌ساز و منحصر به فرد در تاریخ بشریت رفراندومی بود دشمن شکن که گفتمان مقاومت را رقم زد. یعنی اگر ما می‌خواستیم صندوق بگذاریم برای مسئله مقاومت، رأی گیری بکنیم نمی‌توانستیم این کار را بکنیم.

ولی وقتی در شهرها و استانهایی که حاج قاسم تشییع شد؛ کارشناسان ‌گفتند بیش از ۲۵ میلیون نفر شرکت کرده‌اند. کسی هم به اینها پول نداده بود یا کسی را هم اینها را تشویق نکرد، مردم خودشان خود جوش آمده بودند. فقط اطلاع رسانی شده بود. غیر از شهرهای دیگری که در واقع در آن جا جنازه حاج قاسم نرفت. مثل اصفهان، مثل شیراز، مثل تبریز و شهرهای بزرگ دیگر؛ و دیدید خیل عظیم جمعیت چگونه به خیابانها ریختند و نسبت به حاج قاسم ابراز محبت و ارادت کردند.

این پیام دارد. ابعاد این حماسه عظیم ملت به گونه‌ای بود که هیچ هجمه رسانه‌ای قادر به کنترل و یا حتی تقلیل آن امواج آگاهی بخش حضور معنادار مردم نمی‌توانست باشد. نتوانستند کاری بکنند. اینها یک غول رسانه‌ای در دنیا در دستشان هست. ولی حضور با شکوه مردم، با عظمت مردم آنها شکست داد؛ یعنی این موج عظیم جمعیت در تشییع حاج قاسم تمام رسانه‌های غربی و استکباری را شکست داد.(تکبیر نمازگزاران)

از پی این حرکت و حماسه بی بدیل و راهبردی ملت عزیزمان سیلی دشمن شکن و هیمنه شکن موشکی سپاه پاسداران ابهت پوشالی و سست عنصر اشغالگران آمریکائی تروریسم را دیدیم که جهانیان را تکان داد. همه شاهد بودیم. اما حادثه تلخ سقوط هواپیمای اوکراینی شیرینی سیلی سخت بر دشمن را در کام ملت ما تلخ کرد.

ما تسلیت و همدردی عمیق خود را به همه خانواده‌ها و داغ‌دیدگان ایرانی و غیر ایرانی که عزیزانشان را در این حادثه از دست دادند تقدیم می‌کنیم. خداوند ان‌شاءالله به خانواده‌های این عزیزان صبر بدهد.

البته هر قلب سلیمی از عمق این فاجعه تلخ و دردآور متأثر می‌شود. به خانواده محترم قادرپناه که دو تا عزیزشان را در این قضیه از دست داده‌اند، دزفولی هستند، تسلیت عرض می‌کنیم. خداوند ان‌شاءالله به خانواده اینها صبر و اجر بدهد و برای شهدایشان هم آرزوی علو درجات داریم.

البته این نکته را بنده عرض بکنم پرواضح است؛ که صداقت و شهامت سپاه و سردار حاجی زاده در این خطای انسانی که اصلا تعمدی در کار نبوده است و فقط در وضعیت جنگی، وضعیت کشور در آن شب وضعیتی صد در صد جنگی اعلام شده بود و نیروهای نظامی صد در صد آماده باش کامل بودند و هر لحظه منتظر بودند که این ترامپ دیوانه که تهدید هم کرده بود ۵۲ نقطه را ما می‌زنیم، یک حرکتی انجام بدهد. شما تصور بکنید چه وضعی بوده است. آن وقت اشتباها هواپیمای مسافر بری با موشک کروز اشتباه گرفته می‌شود و مورد اصابت قرار می‌گیرد.

بنده نمی‌خواهم وارد مباحث کارشناسی بشوم چون من کار شناس نیستم. علیرغم اینکه خیلی از مطالب را خواندم در این مدت در این چند روز و گوش کردم و در این فضای مجازی که کلیپهای متعدی پخش شده است آنها را توجه کردم؛ ولی من نمی‌خواهم بعنوان کارشناس اینجا صحبت بکنم، منتها باید چند نکته را عرض بکنم.

باید ما صبر کنیم تا کارشناسان و مراجع ذیربط و قانونی اصل ماجرا را بررسی بکنند و به مردم گزارش بدهند. حالا اینکه سردار حاجی زاده به خاطر حفظ نظام، ایثارگرانه همه تقصیر را به گردن می‌گیرد، این واقعا جای تجلیل و تقدیر دارد. اما در گزارش کارشناسی باید دقت بشود؛ مثلا در یک تصادف، یک تصادفی اتفاق می‌افتد یا یک حادثه‌ای مثلا آتش سوزی اتفاق می‌افتد، کارشناس بررسی می‌کند. مثلا می‌گوید چند درصد مقصر راننده بوده است. چند در صد مقصر جاده بوده است و مثلا وزارت راه بوده است. خوب باید اجازه بدهیم. صبر کنیم ببینیم.

فلذا در چنین وضعیت حساس و جنگی باید دقت کرد که چرا؟ جای چند تا سؤال است. چرا طبق ماده ۱۰ قانون هواپیمایی کشوری که هواپیمایی کشوری می‌توانست از طریق وزارت راه به هیئت دولت تقاضای توقف پروازها را بدهد. و آسمان را به اصطلاح clear بکند یعنی آسمان را پاک بکند و هیچ پروازی صورت نگیرد تا پدافند بداند تکلیفش چیست؟ بداند هیچ هواپیمای مسافربری و هواپیمای کشوری در آسمان نیست. تکلیف خودش را بداند.

فلذا عرض کنم خدمت انور شما، یکی دیگر مصاحبه رئیس هواپیمایی کشوری و اصرار بر این نقص فنی و امثال ذلک. مگر رسانه ملی نباید در جریان قرار بگیرد که یک مسئله‌ای که اتفاق نیافتاده است آن را دائم مصاحبه بگیرد. باید اینها همه یک پیوست داشته باشد. از اقدامات نظامی گرفته تا اقدامات رسانه‌ای در کشور گرفته همه آنها باید پیوست داشته و با هم هماهنگ باشند.

از همه مهمتر ما می‌بینیم دشمن هجمه می‌کند به سردار مخلص ما، به سردار افتخار آفرین ما، سردار حاجی زاده‌ای که نسخه تمام قد شهید تهرانی مقدم است. پدر موشکی ایران. تهرانی مقدمی که می‌گفت باید اسرائیل نابود بشود. این را دقت بفرمایید.

دشمن، سردار حاجی زاده را هدف قرار داده است؛ می‌داند سردار حاجی زاده، سردار حاج قاسم دیگری است. این را باید مراقب باشیم. سردار حاجی زاده که مورد حقد و کینه دشمنان و انقلاب و کشور است. قطعاً ملت ایران خدمات ارزنده و سرکوب تروریستهای داعشی را که چندین بار در هزاران کیلومتر آنورتر مورد هجمه موشکی قرار گرفته‌اند و این آخرین حماسه‌ای که خلق کردند، همین پادگان عین الاسد که دوست و دشمن اعتراف کردند اینها بسیار دقیق، موشکها به آن اهدافی که از پیش داشتند اصابت کرد.

من امروز در خبرها می‌خواندم که امیر حاتمی وزیر دفاع می‌گفت ما در حمله موشکی به عین الاسد به صد درصد اهدافمان رسیدیم خوب این کار چه کسی بود؟ سردار حاجی زاده‌ای که بعد از ۷۸ سال که کسی جرأت نکرده به پادگان نظامی و امکانات نظامی آمریکائی هجمه‌ای بکند، حمله‌ای بکند، اینچنین او را هجمه می‌کند و او را می‌شکند.

اجازه بفرمائید وقت گرفته می‌شود بعد از آن راهپیمایی هست شعار می‌توانید بدهید ان‌شاءالله الله اکبر هم می‌توانید بگوئید.

به هرحال این را عرض بکنم خدمت شما، این حماسه را چه کسی خلق کرده است؟ مگر ما چند تا مثل سردار حاجی زاده در کشور داریم. که دشمن اینچنین می‌خواهد او را ترور شخصیت بکند. و ملت ایران را و کشور را از ظرفیت کم نظیر این سردار مخلص که دشمن را به خشم آورده است، دشمن را مستأصل کرده است. می‌خواهد این کار را بکند، حقد و کینه اش این این کار را می‌کند. ملت ما به خوبی سپاه پاسداران را می‌شناسند. در طول ۴۰ سال در دوران دفاع مقدس سپاه ۴۱ هزار شهید داده است. که رسماً پاسدار بودند. بسیجیان را نمی‌گویم هان! پاسدار.

در تمام مشکلات و معضلات کشور، در بلایای طبیعی، در حوادث ناگوار که برای کشور پیش می‌آید این سپاه است که سینه سپر می‌کند. و در کنار دیگر نیروهای مسلح در مقابل دشمنان ما تمام قد می‌ایستد. مراقب باشیم، هوشیار باشیم که دشمن کجا را هدف قرار گرفته است؛ و به خاطر همین است که خائنین و وطن فروشان و سرسپردگان آمریکا و اسرائیل و انگلیس، کینه توزانه تیرهای زهرآگین حقد و کینه خودشان را به طرف نور چشم ملت که یعنی سپاه باشد نشانه گرفته است. این را باید مراقب و مواظب باشیم.

در حرکتهای بزدلانه‌ای و سخیفانه‌ای که در جلو دانشگاه انجام شد که برای خوش رقصی مقابل آمریکا و انگلیس به نمایش گذاشتند، عده‌ای معدود از آن طرف چند میلیون نفر در تشییع جنازه پر شور و پرحماسه حاج قاسم شرکت می‌کند از این طرف چند نفر بودند گفتند نهایت آن ۴۵۰۰-۴۰۰۰ نفر بودند که به عکس حاج قاسم جسارت کردند. به مقام معظم رهبری اهانت کردند.

ای اف بر شما. انسانهای وطن فروش که انسان اینچنین مثل حاج قاسم را اهانت می‌کنید. شما هیچ چیز ندارید. از انسانیت بویی نبرده‌ید که اینچنین مقابل یک ملت می‌ایستید. و به اسطوره یک ملت اینچنین اهانت می‌کنید و با دشمن کینه توز ما استکبار جهانی و اسرائیل هم صدا می‌شوید علیه این ملت. ای اف برشما. آن وقت آن سفیر مفلوک پیر استعمار انگلیس مکار و حیله گر در جمع آنها وقیحانه حاضر می‌شود و به عکس و فیلم گرفتن مشغول می‌شود.

برادران و خواهران ملت ایران امتحانهای سختی را پشت سر گذاشت. و این ملت مورد توجه خداست. مورد توجه امام زمان(عج) است. این امتحانهای سخت نتیجه و نشان گر عنایت حق تعالی به این ملت است و بحمدالله تعالی در این ۴ دهه و بیش از ۴۰ ساله، انقلاب اسلامی از همه امتحانها سربلند بیرون آمده است.

در قضیه هواپیما و شهادت ۱۴۶ نفر هم وطن عزیزمان باز امتحان دیگری است. که باید هوشیار باشیم. بیدار باشیم. که البته تمام این مصیبتها برمی‌گردد به شیطان بزرگ آمریکای جنایتکار همه شما می‌دانید. حالا فرصت نیست من باز کنم مطلب را که باز سر قضیه آمریکاست و این اتفاق ناگواری که افتاد که بسیار تلخ بود برمی‌گردد به آمریکا.

البته ملتی که برای جان فشانی و شهادت طلبی تحت لوای رهبرش برای کشور و انقلابش آماده است، آماده جان فشانی است. امروز که حضرت آقا در نماز جمعه تهران خطبه می‌خوانند. من قبل از اینکه نماز جمعه بیایم شبکه خبر را چون شنیدم زنده پخش می‌کند این موج عظیم جمعیت را دیدم و وقتی حضرت آقا آمد این مردم شعار می‌دادند.

جمعیت با آن همه عظمت شعار می‌دادند برای رهبری؛ من خیلی تحت تأثیر قرار گرفتم خدایا چه نعمتی به ما داده‌ای؟ نعمت رهبری، نعمت وحدت، نعمت هوشیاری و بصیرت، اینها نعمتهای زیادی است که باید همیشه متذکر بشویم. بدانیم خدا چه نعمتی به ما داده است.

امیرالمؤمنین(ع) می‌فرماید: خود را به دریای مرگ بزنید تا به ساحل پیروزی برسید. امتهایی که نشستند در خانه‌هایشان و به حضرت موسی گفت بنی اسرائیل. گفت: هَاهُنَا قَاعِدُونَ‌ ما نشستیم در خانه،  تو و خدای تو بروید با دشمنان بجنگید، با فرعون بجنگید. ولی ملت ایران اینچنین نیست. ملت ایران در صحنه حاضر می‌شود و برای انقلاب خودش و نظام خود و خونهای پاکی که داده است فداکاری می‌کند. قدر نعمت را می‌داند.

در سیره ائمه اطهار و فرهنگ عاشورایی ما که تربیت شده آن فرهنگ هستیم، کشته شدن در راه خدا موجب سربلندی و موجب افتخار است. وقتی اما سجاد(ع) را تهدید می‌کنند حضرت می‌فرماید: انا بن الشهید وَکَفىٰ بِى فَخْراً من فرزند شهید هستم و به این افتخار می‌کنم. این فرهنگ و سیره ائمه هدی(ع) است.

حاج قاسم به ملت ما و همه ملتها یاد داد که از اهریمن نترسیم و نترسانیم. بعضی‌ها هستند زیر دلها را می‌خواهند خالی بکنند و دائم می گویند بابا آمریکا اینجوری است، آمریکا آنجوری است، دائم آیه یأس می‌خوانند.

البته شجاعت و شهامت و شهادت طلبی باید با تدبیر همراه باشد که این را حاج قاسم به ما یاد داد. حاج قاسم در زمان حیاتش آمریکا و استکبار را در منطقه زمین گیر کرد و مستأصل کرد و با شهادتش به همه دنیا فهماند که شیطان ابهتی پوشالی دارد. خانه عنکبوت سست است. این را به ما یاد داد حاج قاسم.

ملت ما هم گوش به فرمان مقتدا و رهبر حکیم و فرزانه‌اش است و امروز که قلب تپنده ملت ایران و دهها میلیون مسلمان امت اسلامی در مرکز کشور جمهوری اسلامی تهران خطبه می‌خواند که حضرت امام بارها فرمودند پشتیبان ولایت فقیه باشید تا آسیبی به شما و مملکت شما نرسد. رمز کار این است. هوشیاری این است.

گوش به فرمان رهبر بودن، آمریکا از همین می‌ترسد. استکبار جهانی از همین می‌ترسد که یک ملتی مقاوم وجود دارد که گوش به فرمان رهبرش هست. و هرچه خرج می‌کند، هرچه توطئه می‌ریزد هرچه فتنه انگیزی می‌کند هرچه نقشه می‌کشد با یک سخنرانی رهبری همه نقش برآب می‌شود.

امروز مصلای تهران شاهد زیباترین و رساترین حماسه با شکوه حضور مردم تهران است. که این نعمت بزرگی است برای ما. ان‌شاءالله بعد از نماز ما هم همگام با ملت بزرگ ایران راهپیمایی می‌کنیم و به دشمنان داخلی و خارجی تودهنی می‌زنیم. و از سپاه پاسداران که باعث اقتدار کشور هست حمایت خواهیم کرد.

خارجی‌ها و اروپایی‌هایی که آمده‌اند همین اروپایی‌های ملعون و خبیث آمدند در این اوضاع بحران ایران، به طرفداری از آمریکا گفته‌اند ما آن سیستم ماشه، مکانیزم ماشه را در برجام فعال می‌کنیم  که در واقع آن سیستم را، فرصت نیست توضیح بدهم، سیستم ماشه این است که دوباره همه تحریمها برمی‌گردند، پرونده ایران می‌رود شورای امنیت؛ و بعد هم روسیه و چین هم حق وتو ندارند. ببینید اینها چقدر خبیث هستند که در این اوضاع رفتند طرف آمریکا و طرفداری کردن از خباثتهای آمریکا.

بحث بعدی که باید من عرض بکنم؛ مسئله سیل استان سیستان و بلوچستان و کرمان است که باران شدید و کم سابقه در روزهای شنبه و یک شنبه هفته گذشته باعث راه افتادن سیل وحشتناکی در این منطقه شد و خسارتهای فراوانی بوجود آورد. البته به خاطر اطلاع رسانی به موقع، تلفات جانی ما خیلی کم بود سه نفر به نظرم تلفات جانی داشتیم؛ که این باز جای تقدیر دارد.

اما مردم مهربان و وطن دوست ایران باید کمک کنند. هموطنان ما در سیستان بلوچستان وضع بدی گرفتار هستند. البته الان سیل کمکها به آن طرف سرازیر شده است ولی راهها بسته است. تعدادی از روستاها در محاصره سیل هستند. ارتباطات قطع است و فقط از طریق بالگرد می‌توانند کمک رسانی بکنند و امداد رسانی بکنند.

الان هم در دزفول دیروز جلسه‌ای بود مواکب و ستاد اربعین و دیگر گروههای جهادی حضور داشتند و ان‌شاءالله با فرماندار هم صحبت شده است؛ انتظار داریم که مردم دزفول مثل همیشه کمکهای قابل توجهی داشته باشند. لکن چون مسافت خیلی طولانی است و کرایه حمل خیلی بالاست اگر کمکها به صورت نقدی باشد بهتر است.

خدایا بارپروردگارا به مقربان درگاهت قسمت می‌دهیم، دشمنان اسلام، آمریکا و اسرائیل و انگلیس را خوار و ذلیل و نیست و نابود بگردان …

پرورگارا قلبهای داغدار ما را در شهادت سردار عزیز ما با تعجیل در فرج آقا امام زمان(عج) تسلی بخش …

درگذشتگان و شهدای حادثه هواپیما را با سیدالشهدا محشور بگردان …

پروردگارا رهبر عظیم الشأن و فرزانه انقلاب در پناه خودت حفظ بفرما …

پروردگارا عاقبت همه ما را ختم به خیر و ختم به شهادت قرار بده …

باران نافع رحمتت بر ما نازل بگردان …

لباس عافیت و تندرستی بر تن بیماران بپوشان.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ  إِنَّا أَعْطَیْنَاکَ الْکَوْثَرَ  فصَلِّ لِرَبِّکَ وَانْحَرْ  إِنَّ شَانِئَکَ هُوَ الْأَبْتَرُ

وَالسَّلامُ عَلَیْکُم ورَحْمَةُ اللهِ وَبَرَکاتُهُ