۴م، بهمن ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۴م, بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۰ ق.ظ | کد خبر: 80560

زندگی‌نامه شهید عبدالکریم دادآفرین

بسم رب شهدا

إِنَّ اللَّهَ اشْتَرَى مِنَ الْمُؤْمِنِینَ أَنْفُسَهُمْ وَأَمْوَالَهُمْ بِأَنَّ لَهُمُ الْجَنَّةَ

بمیرید بمیرید از این مرگ مترسید   از  این خاک برآئید سماوات بگیرید

انسان رزمنده و ایثارگر وقتی جان خود را در طبق اخلاص گذاشته با قطع همه وابستگیها پا در صحنه معامله با خدا می‌گذارد. میرود تا جان و مال و تمام موجودیت مادیش را بخدا تقدیم کند. خدا این امانتها را از او میخواهد و در عوض بهشت و حیات ابدی را به او می‌دهد و امروز پاسداران اسلام، تحفه‌ای گرانبها و ارزشمند را تقدیم خدا و امت کرده‌اند. انسانی که در صحنه پیکار مبارزه علیه دشمنان اسلام، با نمایش اخلاص و ایثار درس زندگی داد و رشادتهایش را در تاریخ بنمایش گذاشت تا آیندگان بدانند زندگی چیست و مرگ شرافتمندانه کدام است .

امام سجاد(ع) می‌فرمایند اللهم أحینی سعیدا ، وأمتنی شهیدا. خدایا حیاتم را سعادتمند و مرگم را شهادتمند قرار ده. فرزند اسلام دادآفرین مصداق این سخن بود. برادر شهید دادآفرین در سال ۱۳۳۷ در یک خانواده مذهبی و زحمتکش دیده به جهان گشود در سال ۱۳۴۳ به مدرسه می‌رود او نزد همکلاسیهایش بخصوص نزد آموزگارن از احتـرام فوق العاده‌ای برخوردار بود.

برادر شهید دوران تحصیلی را با آن هوش و زکاوت خاصی که داشت بعد از تحصیلات ابتدایی وارد دبیرستان می‌شود و همراه با کتب درسی کتب مذهبی و اسلامی مخصوصا قرآن را مطالعه می‌کند و ضرورتهای جامعه را درک می‌کند.

برادر کریم در تحصیلات دبیرستان جزء شاگردان خوب بحساب می‌آمد. او در همین دوران تحصیلات، دیگر همکلاسیهایش را تشویق به فرا گرفتن قرآن می‌نمود. آنچنانکه دوستانش درباره او تعریف می‌کنند، فردی بود کم حرف و ساکت که بی‌دلیل و بی‌موقع سخن نمی‌راند از این جهت بود که توانست در قلب اطرافیان جای گیرد و آنان را به شناختن هر چه بیشتر قرآن و ایدئولوژی اسلامی ترغیب کند.

برادر شهید در حین تحصیلات، ایام فراغت خود را به کمک پدرش در امر کشاورزی می‌گذراند.

برادر شهید دوران دبیرستان را با موفقیت بپایان می‌رساند و راهی خدمت سربازی می‌شود. او در سپاه به ترویج و آبادانی مشغول می‌شود.

شهید داد آفرین در بوجود آوردن و راه اندازی تظاهرات خیابانی سهم بسزائی داشت و به هر صورت دشمنی خود را علیه رژیم پهلوی ضد اسلامی و مردمی، ظاهر می‌کرد؛ تا اینکه انقلاب اسلامی ایران به پیروزی اولیه می‌رسد. برادر شهید چون می‌دانست که این مبارزه باید تا ظهور مهدی(عج) ادامه پیدا کند باز هم دست از مبارزه برنداشت و وارد سپاه پاسداران، این نهاد نو رسته انقلاب اسلامی شد. در مدتی که در سپاه پاسداران خدمت می‌کرد؛ برادران همرزمش در سپاه، دنیایی خاطره از وی در ذهنشان مانده بود که در ذیل به قسمتی از آنها اشاره می‌کنیم.

خصوصیات اخلاقی برادر شهید دادآفرین

پاسدار شهید فردی بود که صبورانه با مسائل برخورد می‌کرد و مسائل را با خونسردی و در عین حال جنب و جوش حل می‌کرد و آنچنان که همرزمانش می‌گویند؛ آنچنان استقامتی در کارهایش و انجـام مأموریـتهایش داشت که هیچ وقت از کار خسته نمی‌شد. کوهی بود پر صلابت و صخره‌ای بود سخت و ابری سخی و فردی بود که هیچ وقت ناامید نمی‌شد و در سخت ترین حالات زندگی، فردی بود پر امید و از آنجا که در کشاکش تنهایی، کویر خشک و گرم و سوزان بی یاوری را حس می‌کرد باز امیدوار بود و با توکّل به خدا عمل می‌کرد.

پاسدار شهید دادآفرین نمونه عملی یک شیعه واقعی بود که در همه سنگرها چه سنگر تحصیل و چه سنگر کار  و چه سنگر مبارزه علیه ضد اسلام  شرکت داشت و پیروزمندانه نیز تمام مراحل زندگی پرتلاطم خود را گذرانده بود.

برادر شهید صورتی با نشاط و قلبی اندوهگین داشت و گویی این درس را از مولایش علی(ع) یاد گرفته بود که ((الْمُؤْمِنُ بِشْرُهُ فِی وَجْهِهِ وَ حُزْنُهُ فِی قَلْبِهِ، مؤمن را شادی در جبین و اندوه در دل است)).

برادر شهید در عین حال که مهربان بود و صمیمی با کفار و با کسانی که علیه اسلام و امام عمل می‌کردند کمال خشم و توفندگی را دارا بود و گویی مصداق عینی آیه: ( أَشِدّاءُ عَلَى الکُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم) بود. کریم دادآفرین این مجاهد وارسته در عمل اخلاص و در برخورد با دوستان بسیار کم ادعا بود و حضور او در جبهه برای دیگران، روح ایثارگرانه آنها را به تحرک وا می‌ داشت و در یک کلام او به صبر و تأمل سخن می‌گفت و مرد کار و عمل بود.

مأموریتهای شهید دادآفرین:

برادر شهید دوره آموزشی خود را در سپاه گذراند و وارد واحد عملیات گردید، آنچنان که مسئول عملیات می‌گوید: تمام مأموریتهایش را به نحو احسن انجام می‌داد. بعد از اینکه فرمانده‌اش در کارهای عملیاتی او را فردی خونسرد و باهوش می‌بیند او را به همراه دیگر برادران و همرزمانش به کردستان اعزام می‌کند. در کردستان پشتکار و فعالیت زیادی از خود نشان می‌دهد. فرمانده او می‌گفت: هر وقت من برای پاکسازی ده یا روستایی وارد عمل می‌شدم برادر شهید کریم دادآفرین پیشتاز بود.

منبع: مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول