۲۰م، دی ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۰م, دی ۱۳۹۸ ساعت ۵:۳۰ ب.ظ | کد خبر: 80509

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین عبادی سیاسی نماز جمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایتمدار و امام جمعه دزفول به امامت حجةالاسلام والمسلیمن سید محمدعلی قاضی امام جمعه دزفول که لباس مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بر تن داشت در مصلای امام علی(ع) این شهرستان برگزار شد.

بی تقوایی مایه از دست دادن سرمایه دنیوی و اخروی انسان است

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی گفت: بی تقوایی مایه از دست دادن سرمایه دنیوی و اخروی انسان است.

وی افزود: تقوا بهترین ذخیره و توشه است و متقین مواظب اعضا و جوارح خود هستند و چشمهای آنان از صحنه‌های حرام پوشیده است.

با استناد به برخی احادیث، حضرت فاطمه زهرا(س) حجت الله بر خلق هستند

امام جمعه دزفول با تسلیت به مناسبت ایام فاطمیه و شهادت سردار سرافراز اسلام شهید سلیمانی به تبیین سبک زندگی حضرت صدیقه طاهره(س) و ویژگیهای آن حضرت پرداخت و افزود: با استناد به برخی احادیث، آن حضرت حجت الله بر خلق هستند.

تبیین جایگاه آن حضرت از منظر علامه امینی

وی با تبیین جایگاه آن حضرت از منظر علامه امینی اظهار داشت: به تعبیر این دانشمند فقیه حضرت فاطمه زهرا(س) جایگاه والای شوهر و فرزندانش می‌باشند و ولایت این بانوی گرامی اسلام و ائمه طاهرین به حکم الهی، معصوم بودن آنان است.

از تبعات عمل کسانی که منکر ولایت آن حضرت باشند کافر بودن آنها است

امام جمعه دزفول با اشاره به سفارش رسول خدا به سلمان فارسی به منقبت و توجه به حضرت زهرای اطهر(س) گفت:  از تبعات عمل کسانی که منکر ولایت آن حضرت باشند کافر بودن آنها است.

وی افزود: نبی مکرم اسلام، آن حضرت را از صمیم قلب دوست داشت و به ایشان احترام می‌گذاشت.

حضرت فاطمه زهرا(س) سرور زنان عالم است

امام جمعه دزفول تصریح کرد: حضرت فاطمه زهرا(س) سرور زنان عالم است چرا که از منظر شیخ مرتضی حائری کسی از جنس فاطمه(س) فقط می‌تواند جایگاه سرور زنان کل عالم را به خود اختصاص دهد.

رهپویان آن حضرت در عبادت به بین الطلوعین اهتمام ورزند و برای سبک زندگی خود آن حضرت را الگو قرار دهند

امام جمعه دزفول با برشمردن شیوه منحصر بفرد سلوک و عبادت آن حضرت از رهپویان آن حضرت خواست در عبادت بین الطلوعین اهتمام ورزند و برای سبک زندگی اسلامی با برنامه ریزی درست، آن حضرت را الگوی خود قرار دهند.

در آیین تشییع سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی محشری بر پا شد و شاهد رستاخیز بزرگ ملت ایران بودیم

حجةالاسلام والمسلمین قاضی در خطبه‌ دوم نماز جمعه دزفول با اشاره به آئین تشییع میلیونی ملت ایران از سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: در آیین تشییع این شهید بزرگوار و سردار دلها محشری بر پا شد و در این مدت شاهد رستاخیز بزرگ ملت ایران بودیم.

۴۰ سال جهاد، ایثار و فداکاری در راه خدا و شکست داعش در منطقه بهترین مصلحت را برای حاج قاسم رقم زد

امام جمعه دزفول با بیان اینکه بهترین مصلحت‌ها برای افرادی که عبادت‌های خالصانه انجام می‌دهند، رقم خواهد خورد، گفت: ۴۰ سال جهاد، ایثار و فداکاری در راه خدا، دستگیری خانواده و یتیمان شهدا و شکست داعش در منطقه بهترین مصلحت را برای حاج قاسم رقم زد و باعث شد در دل مردم جای گیرد.

حاج قاسم نمونه بارز و انسان کامل مکتب امام خمینی(ره) و تربیت یافته مقام معظم رهبری است

خطیب نماز جمعه دزفول سپهبد شهید حاج قاسم را نمونه بارز و انسان کامل مکتب امام خمینی(ره) و تربیت یافته مقام معظم رهبری دانست و افزود: حاج قاسم یک سند زنده و گویا بر حقانیت انقلاب بود که نماد عزت، شرف و غیرت، قهرمان و اسطوره یک ملت بود.

سردار قاآنی همه تجربیات، دلاوری‌ها و رشادت‌های حاج قاسم را دارد

امام جمعه دزفول با اشاره به انتصاب سردار قاآنی به فرماندهی نیروی قدس سپاه از سوی مقام معظم رهبری اظهار داشت: سردار قاآنی همه تجربیات، دلاوری‌ها و رشادت‌های حاج قاسم را دارد.

 بر خلاف تصورات دشمن شهادت شیعه، خون دیگر شیعیان را تکثیر می‌کند

وی افزود: دشمن تصور می‌کرد با شهادت حاج قاسم پرچم مقاومت بر زمین می‌ماند ولی شهادت شیعه، خون دیگر شیعیان را تکثیر می‌کند بطوریکه در تشییع میلیونی شهید سلیمانی نیز شاهد افرادی بودیم که می‌گفتند ما حاج قاسم هستیم.

سردار شهید سلیمانی سند گویا و خط قرمز انقلاب بود

حجةالاسلام والمسلمین قاضی اظهار داشت: محاسبات دشمن اشتباه در آمد و به برکت خون حاج قاسم اجتماع‌های باشکوهی در شهرهای مختلف برپا و این شهید گرانقدر برای ملت ایران و سایر کشورها الگو شد.

وی سردار سلیمانی را سند گویا و خط قرمز انقلاب خواند و افزود: حاج قاسم اهل هیچ جناح و حزب سیاسی نبود ولی به انقلاب و خط امام راحل پایبند بود.

توصیف شخصیت برجسته شهید سلیمانی از منظر مقام معظم رهبری

امام جمعه دزفول با توصیف شخصیت برجسته شهید سلیمانی از منظر مقام معظم رهبری افزود: ۴۰ سال دشمن قصد داشت حقانیت انقلاب را زیر سؤال ببرد ولی حاج قاسم رستگاری و سعادت را در پیروی قلبی و عملی از ولایت دانست و همین معنویت باعث حضور میلیونی مردم در آیین تشییع شد.

مقاومت تا اخراج همه نیروهای نظامی آمریکایی از منطقه ادامه خواهد داشت

وی با بیان اینکه تمام محورهای مقاومت باید در خون‌خواهی حاج قاسم سهیم باشند و ندای یا لثارات القاسم طنین انداز شود، افزود: مقاومت تا اخراج همه نیروهای نظامی آمریکایی از منطقه ادامه خواهد داشت.

امام جمعه دزفول گفت: حاج قاسم همه نقشه‌ها و ترفندهای آمریکا و آل سعود خبیث را در منطقه خنثی کرد و خونش نشان داد انقلاب اسلامی زنده است و مسیر خود را طی می‌کند.

بسیج جهانی توسط شهید حاج قاسم آغاز شده است

وی با اشاره به آغاز بسیج جهانی توسط حاج قاسم افزود: سردار سلیمانی، حزب اله لبنان را تقویت و انصاراله یمن و زینبیون پاکستان را راه اندازی و تقویت کرد و با اخلاص عملش در دل مردم کشورهای مختلف جای گرفت.

اجازه ندهیم دشمن با جنگ روانی این حال و هوای انقلابی و ولایی را از بین ببرد

امام جمعه دزفول به دیدار مقام معظم رهبری با مردم قم اشاره کرد و گفت: یکی از وظایف آحاد مردم در شرایط کنونی شناخت دشمن است، باید هوشیار باشیم و اجازه ندهیم دشمن با جنگ روانی این حال و هوای انقلابی و ولایی را از بین ببرد چراکه دشمن قصد دارد با ابزار و شیوه‌های تبلیغاتی مختلف، نظر مردم را عوض کند.

تقدیر از مجلس و پارلمان عراق بابت تصویب اخراج آمریکایی‌ها و از مجلس ایران بابت تروریست اعلام کردن آمریکا 

وی از مجلس و پارلمان عراق بابت تصویب اخراج آمریکایی‌ها و از مجلس ایران بابت تروریست اعلام کردن آمریکا تقدیر کرد و افزود: مردم با توجه به در پیش بودن انتخابات مجلس، وحدت و همدلی را سرلوحه خود قرار دهند و همه فریادها مقابل دشمن اصلی باشد.

حمله موشکی  سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سیلی به صورت آمریکا بود

حجةالاسلام والمسلمین قاضی در فرازی دیگر از خطبه‌های امروز به حمله موشکی سپاه به یکی از مجهزترین پایگاه‌های آمریکا در عراق اشاره کرد و گفت: این حمله موشکی سیلی به صورت آمریکا بود که این سیلی تا خروج نهایی نیروهای نظامی از منطقه ادامه دارد.

رمان نامیرا کتاب بسیار خوبی در شناخت فتنه ۸۸ است

امام جمعه دزفول در پایان خطبه‌ها در معرفی کتاب کف خیابان هفته پیش گفت: بر اساس تحقیقاتی که انجام شد متوجه شدم که حضرت آقا نظری نسبت به این کتاب بیان نفرموده بودند و به جای آن کتاب دیگری را معرفی می‌کنم به نام رمان نامیرا که کتاب بسیار خوبی است و به نقل از حضرت آقا گفته‌اند نگاه درستی به عاشورا دارد و جذابیت داستانی خوبی دارد و هرکس می‌خواهد فتنه ۸۸ را بشناسد این کتاب را بخواند.