۱۸م، دی ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در دیدار اعضای کمیته همکاری حوزه و آموزش و پرورش دزفول

امام جمعه دزفول: اگرچه کارهای فرهنگی دیربازده هستند ولی بازدهی شیرینی دارند.

زمان انتشار: ۱۸م, دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۷ ب.ظ | کد خبر: 80458

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” امام جمعه دزفول در دیدار اعضای کمیته همکاری حوزه و آموزش و پرورش در نهاد امامت جمعه دزفول گفت: علیرغم تلاشهای صورت گرفته به دلیل ظرفیتهای فراوان، انتظار می‍‌‌‌‌‎رود فعالیتهای بیشتری صورت گیرد.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: باید کارهای فرهنگی مدارس رصد شوند تا نواقص جبران شده و برنامه‌های جدید و ابتکاری در مدارس شروع شوند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: می‌توان گاه این جلسات را در مدارس تشکیل داد تا مسئولین مدارس احساس کنند که به برنامه‌های تربیتی، دینی و پرورشی بها داده می‌شود.

امام جمعه دزفول افزود: اردوهای مذهبی که ابتکار شهرستان دزفول بوده و مورد استقبال قرار گرفته است اثر زیادی دارد و باید با همکاری دیگر نهادها با جدیت بیشتر دنبال شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول خاطرنشان کرد: کارهای فرهنگی صورت گرفته قطعا مفید خواهند بود و اگرچه کارهای فرهنگی دیربازده هستند ولی بازدهی شیرینی دارند.

امام جمعه دزفول با اشاره به اینکه باید با برنامه ریزی فعالیتهای فرهنگی را تشدید کرد افزود: بخشی از فعالیتها را باید بر موضوع نماز متمرکز نمود چراکه پرداختن به نماز موضوعی کلیدی در مدارس می‌باشد.

امام جمعه دزفول گفت: می‌توان کارگروههایی ذیل مجموعه کمیته همکاری با مسئولیت و وظیفه مشخص به تناسب در حوزه خواهران یا برادران ازجمله کارگروه طلاب جوان در ارتباط با کارهای کودک و نوجوان تعریف کرد و تشکیل داد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی اظهار کرد: برای اقامه نماز در مدارس باید شرایط مدارس و امام جماعت را در نظر گرفت و برنامه ریزی کرد.

همچنین اعضای کمیته همکاری گزارشی از فعالیتهای انجام شده و مشکلات و پیشنهادات را بیان کردند.

پورابراهیم مسئول امور تربیتی و پرورشی آموزش و پرورش دزفول در گزارش خود گفت: حدود ۵۳ نفر از طلاب برگزاری نمازجماعت مدارس را عهده دار هستند که ۲۱ برادر و ۳۲ خواهر در شهر دزفول در مدارس نماز را اقامه می‌کنند.

وی افزود: در طر ح مهدویت ۱۵ برادر و ۸ خواهر ۴۰ مدرسه را در مقاطع مختلف پوشش داده و در مدارس بصورت کلاسی و دوره‌ای برنامه دارند تا اثر بیشتری داشته باشد.

پورابراهیم در ادامه خاطرنشان  کرد: اردوهای گردشگری مذهبی برای معرفی اماکن مذهبی به ابتکار شهر دزفول، و جشن عبادت منحصر بفرد شهرستان که در کشور نظیر ندارد برگزار شده و به آموزش احکام مورد نیاز مقطع سنی دانش‌آموزان می‌پردازد که بسیار مورد استقبال خانواده‌ها واقع شده  است.