۱۸م، دی ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۸م, دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۷ ق.ظ | کد خبر: 80439

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” سردار رئوفی در آئین باشکوه بزرگداشت شهید والامقام سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی که با حضور امام جمعه دزفول، مسئولین شهرستان، خانواده‌های شهدا و اقشار مختلف مردم ولایتمدار و همیشه در صحنه دزفول در حسینیه ثارالله این شهرستان برگزار شد، ضمن عرض تسلیت شهادت سردار سلیمانی و شهدای جبهه مقاومت، تمجید از شهید سپهبد سلیمانی را از وظایف خود دانست.

سخنران این مراسم اقدام آمریکا، در به شهادت رساندن سردار سلیمانی و در برخورد با انقلاب اسلامی را، یک خطای بزرگ راهبردی یاد کرد و گفت: در طول ۴۰ سال گذشته همه فتنه‌ها با سرشکستگی و تحقیر آمریکائیها رقم خورده است.

سردار رئوفی شهادت سلیمانی را عدم شناخت آمریکا از فرهنگ، اعتقادات و آرمانهای جامعه ما دانست و خاطر نشان کرد: چنانچه آمریکا ۲۰ درصد از بازتاب شهادت سپهبد سلیمانی را پیش بینی می‌کرد، این اقدام مذبوحانه را هرگز انجام نمی‌داد.

سردار رئوفی از فرماندهان دوران دفاع مقدس افزود: زندگی بابرکت شهید سلیمانی در سه بخش عمده دوران دفاع مقدس، مبارزه با اشرار جنوب شرق کشور و سوم جبهه مقاومت در عراق و سوریه تقسیم می‌شود.

وی تصریح کرد: آغاز خدمات اثر گذار و راهبردی حاج قاسم سلیمانی در بخش سوم فعالیت ایشان نمود دارد که با ورود به سرزمینهای اشغالی توسط داعش، یک سازمان منسجم، هدف گذاری شده و راهبردی تشکیل شد که منجر به تشکیل جبهه مقاومت گردید.

سردار رئوفی مبارزه با دشمنان انقلاب در بیرون از مرزها، هم زمان با سازمان دهی جبهه مقاومت را، حاصل کار بسیار سخت و دشوار شهید حاج قاسم سلیمانی دانست و گفت: ارتش حزب الله لبنان، انصارالله در یمن، حشد الشعبی در عراق و نیروهایی همچون فاطمیون، زینبیون، همواره گوش به فرماندهی جبهه مقاومت یعنی حاج قاسم سلیمانی بود.

عبدالمحمد رئوفی نژاد به دیگر فعالیتهای شهید قاسم سلیمانی اشاره و خاطر نشان کرد: تدبیر، اشراف به مسائل سیاسی، تسلط به اوضاع در جبهه مقاومت از حاج قاسم سلیمانی یک فرمانده مقتدر و گره گشا در مقابل استکبار بوجود آورد.

سردار رئوفی جبهه مقاومت را منتقم خون حاج قاسم دانست و ادامه داد: دشمن از جبهه مقاومت وحشت داشته و دارد، و هرجا فتنه‌ای از سوی آمریکا صورت می‌گرفت توسط جبهه مقاومت و با وجود حاج قاسم خنثی می‌گردید.

فرمانده دوران دفاع مقدس ماندگاری تفکر و اندیشه سردار بعد از شهادت ایشان را بعنوان فرهنگ سلیمانی یاد کرد و افزود: منش جبهه مقاومت نشأت گرفته از اهداف و عملکرد حاج قاسم سلیمانی در طول ده سال گذشته است که به دشمنان ثابت کرد، ایشان فقط متعلق به ایران نیست، بلکه سرباز جبهه جهان و ولایت است.

سردار رئوفی به ویژگیهای اخلاقی حاج قاسم سلیمانی منحصر به فرد دانست و اشاره کرد: از خصوصیت بارز ایشان، یکی ولایت پذیری و دیگری ارادت خاص به شهدا را می‌توان بعنوان الگو یاد کرد.

سردار رئوفی ادامه داد: ترور حاج قاسم توسط آمریکائیها اعلام جنگ است و این بالاترین تناقض تبلیغ و ادعای مذاکره آمریکائیها می‌باشد و امروز خواب از چشم آمریکائیها گرفته شده چراکه می‌دانند جمهوری اسلامی هرجا حرفی زده به آن جامه عمل پوشانده است.

وی این اقدام مذبوحانه از سوی آمریکاییها را یک اشتباه استراتژیک خواند و گفت: قهرمان سقوط حکومت خودخواسته داعش و تروریستهایی که درصدد خدشه دار کردن اسلام بودند، کسی جز حاج قاسم سلیمانی نبود.

سردار رئوفی به درماندگی آمریکا بعد از شکست داعش اشاره کرد و ادامه داد: آمریکا از اتحاد ایران و عراق رنج می‌برد و می‌خواست حکومت عراق و سوریه را به دست بگیرد و جمهوری اسلامی ایران را متأثر از آن قرار دهد، که به تدبیر حاج قاسم تمام نقشه دشمن نقش برآب شد.

سردار رئوفی خاطر نشان کرد: به برکت خون شهید سلیمانی، شهید ابومهدی و همرزمانشان، انسجام و اتحاد در عراق و ایران بوجود آمده و پارلمان عراق، اخراج  آمریکاییها را از کشور عراق مصوب کرده است.

همچنین در حاشیه این مراسم حجةالله الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی در گفت و گو با خبرنگار صدا و سیما ضمن تسلیت شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی و همرزمانش، پیام مردم در تشییع پیکر مطهر شهدای مقاومت را ابراز احساسات آنان دانست و گفت: استکبار جهانی ۴۰ سال علیه ملت ایران تلاش کرد که، انقلاب اسلامی را یا از حرکت باز بدارد و یا از سرعت آن بکاهد، ولی با حضور میلیونی مردم در تشییع پیکر مطهر سردار دلها تمام معادلات دشمن به هم ریخت.

امام جمعه دزفول، شهید قاسم سلیمانی را فرزند تربیت شده امام راحل و مقام معظم رهبری دانست و افزود: انقلاب اسلامی ما با داشتن فرزندانی همچون قاسم سلیمانی پویا و بالنده پیش خواهد رفت و به آرمانها و اهداف بلند خود خواهد رسید.