۱۶م، دی ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۶م, دی ۱۳۹۸ ساعت ۹:۲۹ ق.ظ | کد خبر: 80420

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” رئیس ستاد زکات استان به همراه مسئولین ستاد زکات و کمیته امداد امام خمینی دزفول با  امام جمعه دزفول در نهاد امامت جمعه این شهرستان دیدار کردند.

در این دیدار دبیر ستاد زکات شهرستان گزارشی از عملکرد این شورا در ۹ ماهه اول امسال ارائه داد و گفت: امسال نسبت به مشابه سال گذشته جمع آوری زکات ۱۰۴ درصد رشد داشته است که از این مقدار زکات تعدادی جهیزیه تهیه و به افراد نیازمند اهدا شد.

دبیر شورای زکات شهرستان دزفول افزود: ۳۳۴ میلیون زکات واجب، ۳۴۴ میلیون تومان زکات مستحب و ۳۴۴۳ میلیون تومان زکات فطره در ۹ ماهه اول سال ۱۳۹۸ در دزفول جمع آوری شده که نسبت به ۹ ماهه سال گذشته رشدی قریب دو برابر داشته است.

حجةالاسلام والمسلمین شاخی پور رئیس ستاد زکات استان خوزستان گفت: ستاد زکات استان خوزستان امسال عملکرد مطلوبی داشته است که با همت ائمه جمعه و همه مسئولین استان برتر کشور می‌باشد.

وی زکات را فریضه الهی دانست  که باید به نحو احسن به آن پرداخته شود و افزود: زکات کل کشور در ۹ ماهه اول امسال ۲۴ میلیارد تومان بوده و از این مبلغ ۱۰ میلیارد تومان آن زکات فطریه بوده است؛ ۸۰-۷۰ درصد کل زکات به نیازمندان اختصاص یافته و هزینه شده است.