۱۸م، دی ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۸م, دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۸ ب.ظ | کد خبر: 80411

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی در آئین نماز وحدت ظهر و عصر که به مناسبت شهادت سردار سپهد شهید حاج قاسم سلیمانی در آستانه سبزقبا دزفول برگزار شد به حادثه دلخراش و جنایتکارانه استکبار جهانی اشاره کرد و گفت: دشمن تصور می‌کند که حاج قاسم را از ما گرفته است ولی باید بداند که چه بسا شهید سلیمانی از سردار سلیمانی اثر بیشتری در جامعه دارد.

امام جمعه دزفول افزود: حیات شهدا دارای مراتبی است گاه به جامعه حیات می‌بخشد و گاه چنان بزرگ است که به نسل بشریت حیات می‌دهد و شهید سلیمانی که شخصیت بسیار بزرگی داشت، باید شهادتش نیز بزرگ باشد تا با شهادت خود در عرصه بین المللی اثرگذار باشد.

امام جمعه دزفول با اشاره به آیاتی از قرآن تصریح کرد: سردار بزرگ و آسمانی ما ۴۰ سال در راه خدا مبارزه و مجاهده کرد و در عرصه‌های مختلف قرار گرفت ولی ماند تا به دست شیطانی ترین و شقی ترین افراد و با دستور مستقیم سران کفر به شهادت برسد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی به جایگاه ولایت مداری در روایات اشاره کرد و گفت: باید از زندگی سردار سلیمانی درس گرفت، ولایت مداری ایشان مثال زدنی است و همین اطاعت و ولایت پذیری و دفاع از ولایت، او را به چنین مقامی رساند.

امام جمعه دزفول ادامه داد: سردار به ما اعتبار بخشید و با رفتنش همه را منقلب کرد؛ دشمن با دست خود راه سردار را نهادینه کرد چرا که خون شهید تضمین جامعه و موجب هدایت جامعه می‌شود.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی افزود: این شهادت قطعا اثرات و دستاوردهای فراوانی برای جامعه دارد؛ راه شهدا که مشعلهای فروزان هدایت هستند همچنان ادامه دارد و کسی قادر به خاموش کردن آن نیست.