۱۴م، دی ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۴م, دی ۱۳۹۸ ساعت ۱:۰۸ ب.ظ | کد خبر: 80394

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین عبداللهی امام جمعه موقت دزفول با حضور در مسجد الله اکبر این شهرستان ضمن تبریک ولادت حضرت زینب(س) به تبیین نقش حماسی حضرت زینب(س) در رساندن پیام اباعبدالله الحسین(ع) و دفاع از اباعبدالله الحسین در مقابل ظلم یزیدیان پرداخت.

امام جمعه موقت دزفول همچنین در سخنان خود بر ضرورت بصیرت افزایی نسل جوان در دوره تهاجم فرهنگی دشمن و یافتن هویت مستقل جوانان تأکید کرد.

حجةالاسلام والمسلمین عبداللهی پس از بازدید از مجموعه فرهنگی مذهبی این مسجد را منحصر بفرد دانست که در نوع خود در استان و شاید استانهای همجوار نمونه‌ای نداشته باشد.

امام جمعه موقت دزفول تصریح کرد: هیئت امنای مجتمع فرهنگی مذهبی مسجد الله اکبر همه امور لازم برای یک مسجد را در امور دینی و فکری شامل سالن مطالعه، آمفی تئاتر، فضای مورد نیاز خواهران مسجد و حسینیه، پارکینگ و خانه عالم را تدارک دیده‌اند که به اجرا درآمدن آن نیازمند همتی بلند و فکری استوار می‌باشد که جای تقدیر دارد.

وی افزود: به فرموده قرآن کسانی که مسجد بنا می‌‌کنند و شعائر الهی را به پا می‌دارند از قلوبی مملو از تقوا و عشق به ارزشها نشات می‌گیرند.

حجةالاسلام والمسلمین عبداللهی در خصوص تشکیل جلسات قرائت قران در مقاطع کودکان و نوجوانان در مسجد الله اکبر گفت: با نگاه به پیشینه جلسات قرآن، نتیجه و خروجی جلسات نیروهای زبده‌ای بوده‌اند که در هر زمینه به فراخور استعداد آنها مفید بوده‌اند.

امام جمعه موقت دزفول مسجد الله اکبر را مسجدی زنده  و پویا و پایا دانست و افزود:امن‌ترین جا برای تربیت فکری و رشد شخصیت نوجوانان و جوانان و کودکان مسجد و جلسات قرآن است که مد نظر امام بوده تا جایی که مساجد را تنها جای نماز نمی‌دانستند بلکه سنگر می‌نامیدند.