۱۲م، دی ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۲م, دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۰ ب.ظ | کد خبر: 80334

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی در دیدار مسئولین نهضت سواد آموزی و آموزش و پرورش دزفول ضمن تبریک ۷ دی سالروز تأسیس نهضت سوادآموزی گفت: شغل معلمی شغل انبیا است و به همین دلیل تعلیم و تعلم مبارک و مقدس است.

امام جمعه دزفول به جایگاه و منزلت معلمان اشاره کرد و افزود: اگر معلم قدر جایگاه خود را بداند قطعا انگیزه قویتری برای کارکردن و انجام وظیفه خواهد شد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول ضمن اشاره به تلاش نهضت سواد آموزی در ۴۰ سال اخیر آن را حرکتی جهادگونه یاد کرد و افزود: حرکت جهادی معلمان، بیانگر یک کار اصیل فرهنگی، جهادی و انقلابی است که شایسته تحسین و تشویق است.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی توجه مسئولین به تلاش معلمین را در به حداقل رساندن آمار بی سوادی در جامعه، وظیفه دانست و خاطر نشان کرد: مسئولین باید همکاری لازم را داشته باشند تا بی سوادی در کشور ریشه کن شود.

امام جمعه دزفول با اشاره به ۹ دی روز بصیرت خاطر نشان کرد: میزان بصیرت به سواد افراد برمی‌گردد و بصیرت در علم آموزی و دانش ملت بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول علم و دانش را همانند مشعل راه دانست و ادامه داد: اگر عالمی بصیرت نداشته باشد، نه تنها علم و دانش به وی کمک نخواهد کرد بلکه حجابی برای اوست.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی دزفولی به چالشها و آمار ارائه شده اشاره کرد و افزود: اگر در جامعه بی سوادی تسری یابد، تمام اقشار جامعه را تحت تأثیر قرار داده و به فرهنگ جامعه زیان خواهد رساند.

امام جمعه دزفول تلاش معلمین برای با سواد کردن افراد را، کمک اساسی به فرهنگ جامعه دانست و افزود: کار آموزشیاران چنان با ارزش است که باید نهضت سوادآموزی را جهاد سواد آموزی نامید؛ چرا که این کار جهاد در راه خداست.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی هرگونه همکاری و پشتیبانی نهضت سواد آموزی را وظیفه و اعتقاد خود دانست و خاطر نشان کرد: می‌توان برای رفع مشکلات در جلسه شورای فرهنگ عمومی شرکت کرده تا با مشورت، زمینه نهضت سواد آموزی در مناطق محروم نیز فراهم شود.

همچنین در این دیدار رئیس نهضت سوادآموزی دزفول، شهرستان دزفول را در پیشرفت سوادآموزی بعد از فرمان امام خمینی اولین شهرستان در استان خوزستان و سومین شهر در کل کشور  عنوان کرد و افزود: ۳۱ درصد مردان، ۴۴ درصد زنان، مناطق شهری ۳۴ درصد و مناطق روستایی ۲۴ درصد بعد از انقلاب اسلامی افزایش رشد سواد در کل شهرستان را به خود اختصاص داده است.