۲۰م، دی ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

وصیت‌نامه شهید منصور ذوالفنون شمس آبادی

دل به دنیا مبندید که محل گذر است.

زمان انتشار: ۲۰م, دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۰ ق.ظ | کد خبر: 80223

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ 

وصیت‌نامه برادر شهید منصور ذوالفنون شمس آبادی

به آنهایی که در راه خدا کشته گشته، مرده مگوئید که آنها زنده‌اند لکن شما باور ندارید.

آغاز می‌کنم به نام آنکه حیات داد به انسانها بدون آنکه به خود آنها صلاح بزند و می‌میراند باز هم بدون صلاح زدن. به نام آنکه صلاح همه عالم هستی و صلاح عالم و آدم و صلاح دنیا و آخرت بدست اوست و چه صلاح کننده‌ای بهتر از اوست.

به نام آنکه هیچ پناهی جز او نیست و در اوج طوفان حوادث و بلایا هیچ تکیه گاهی جز او نیست. خدایا وصیتم را به نام پر اکرامت شروع می‌کنم به این امید که به لطف و کرم بی‌پایانت اخلاص کامل در نوشتن این کلمات به این بنده رو سیاه و بی‌اندازه گناهکارت عطا بفرمائی.

خدمت مادر عزیز و گرامی‌تر از جانم سلام عرض می‌کنم، مادر جان نمی‌دانم چه بگویم و چه بنویسم که حرف دلم را زده باشم. مادر جان: به اندازه ستاره‌های آسمان در حقت بدی کرده‌ام و دل پاک و مهربانت را رنجیده‌ام و هیچگاه وظیفه فرزندیم را در حقت به جا نیاورده‌ام.

مادر مهربانم مرا ببخش و از تقصیراتم و بدیهایی که در حقت کرده‌ام درگذر و برایم از خدا تا روزی که زنده‌اید طلب آمرزش و مغفرت بنما، خیلی برایم طلب آمرزش بنما که سخت روسیاه و گناهکار هستم.

مادر جان تو را به حق بزرگواری خود ببخش و از من درگذر. مادر جان تو خود می‌دانی که من خیلی نماز و روزه واجب به گردن دارم که باید ادا کنم. مادر جان تو را به حق دل سوخته زینب کبری(س) قسمت می‌دهم که قضای نمازهایم را برایم به جا بیاورید. به اندازه ۱۵ ماه رمضان و به اندازه ۲۰ سال نماز واجب.

مادر جان تو خیلی به من خوبی کرده‌ای. شرمنده خوبیهایت هستم. خواهش می‌کنم این یکی را هم در حق فرزند گناهکارت به جا ‌آوری باید خدا رحمی فرماید که او ارحم الراحمین است.

مادر جان به علی حسن زاده قلعه عبدشاهی مقداری پنج هزار تومان بدهکارم به او بدهید و همچنین مقدار ۵ هزار تومان از آقای امید درخشانی (علی می‌شناسد) طلب کارم که به او گفتم که به علی بدهد. یک عدد چتر بارانی نو بخرید و به آقای غلامرضا جمشیدی بدهید. (علی می‌شناسد) مقدار ۵ هزار تومان به نیت اموالی که اگر از کسی به گردن دارم، ولی متأسفانه یاد ندارم به نیت صاحب آن اموال به مالکین بدهید.

خواهش می‌کنم، خواهش می‌کنم که اگر یک ریال به کسی بدهکارم آن را بپردازید. که روحم در زیر خاک آرام باشد. از در و همسایه بخواهید مرا به بزرگی خود ببخشند و مرا حلال کنند، مادر جان خیرات و خواندن قرائت را برایم فراموش نکنید که خواندن قرآن چه در این دنیا و چه در آن دنیا باعث آمرزش گناه و آسودگی روح است.

مادر عزیزم در مرگم بی‌تابی نکن که باعث عذاب روحم می‌شود. نمی‌گویم که گریه نکن بلکه برای امام حسین(ع) گریه کن که اندوه امام حسین(ع) از هر اندوهی بزرگتر است. گریه بر شهدای کربلا دلت را آرام می‌کند.

مادر جان غم مخور که غم خوارت زینب کبری(س) و دلداری دهنده‌ات فاطمه زهرا(س) است. مادر جان برای علی اکبر و علی اصغر امام حسین(ع) خیلی خیلی گریه کن و خدا را بسیار بسیار و همیشه به حق علی اصغر امام حسین(ع) قسم بده تا مرا ببخشد و عفو نماید. زیرا که خیلی پیش خدا آبرو دارد.

خدایا به حق دم مظلوم، به حق دم مظلوم، و به حق دم مقتول علی اصغر امام حسین(ع) قسمت می‌دهم که مرا و مادرم را ببخشی و او را در غم من صبور و شکیبا گردان. به راه شناخت امام حسین(ع) برخوردار گردان و از عطایای بهشتی خود همانگونه که وعده فرمودی به ما عطا بفرما. آمین یا رب العالمین

خدایا رزمندگان اسلام را پیروزی عاجل و کامل عطا بفرما. خدایا امام خمینی این بت شکن تاریخ و این سلاله پاک رسول الله(ص) را در دنیا تا انقلاب مهدی سالم نگهدار و انقلابش را به سرتاسر عالم گسترش عطا فرما. و این مرگ را اجر شهادت عطا فرما.

دل به دنیا مبندید که محل گذر است. بهترین نعمتها نعمتهای اخروی است. خدایا به حق مظلوم علی اصغر، امام زمان و نائبش امام خمینی را از ما راضی بگردان. خدایا امام زمان(عج) را از من راضی بگردان. و مرا در راه سربازیش خالص بگردان

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار.

وصیت نامه‌ام را کامل بخوانید و به جا بیاورید که پیش خدا مسئولید.

منصور ذوالفنون شمس آبادی