۱۳م، دی ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

وصیت‌نامه شهید رضا پور حجت

سعادت آخرت را به سعادت زودگذر و دنیای مادی نفروشید.

زمان انتشار: ۱۳م, دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۰ ق.ظ | کد خبر: 80220

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ 

وصیت‌نامه برادر شهید رضا پور حجت

پیامی به امت حزب الله

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ

إِذَا زُلْزِلَتِ الأرْضُ زِلْزَالَهَا ﴿۱﴾ وَأَخْرَجَتِ الأرْضُ أَثْقَالَهَا ﴿۲﴾وَقَالَ الإنْسَانُ مَا لَهَا ﴿۳﴾ یَوْمَئِذٍ تُحَدِّثُ أَخْبَارَهَا ﴿۴﴾ بِأَنَّ رَبَّکَ أَوْحَى لَهَا ﴿۵﴾ یَوْمَئِذٍ یَصْدُرُ النَّاسُ أَشْتَاتًا لِیُرَوْا أَعْمَالَهُمْ ﴿۶﴾فَمَنْ یَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ خَیْرًا یَرَهُ ﴿۷﴾ وَمَنْ یَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ شَرًّا یَرَهُ ﴿۸﴾

بنام خداوند بخشنده مهربان

هنگامی که زمین به سخت‌ترین زلزله خود بلرزه درآید و بارهای سنگین اسرار درون خویش همه را از دل خاک بیرون افکند در آن روز محشر، آدمی گوید زمین را چه پیش آید. آن زمان زمین مردم را به حوادث(بزرگ)خویش آگاه می‌سازد که خدا به او چنین الهام کند در آنروز(قیامت) مردم از قبرها پراکنده بیرون آیند(تا نتیجه اعمال خود را) ببینند وهرکس بقدر ذره‌ای کار نیک(پاداش) آنرا خواهد دید وهرکس به اندازه ذرهای زشتی مرتکب شده آن هم به کیفرش خواهد رسید.

پس از عرض سلام به امام زمان(عج) و نائب بر حقش امام خمینی و سلام به تمامی خانواده‌های شهدای انقلابمان و سلام به خانواده عزیزم و امت همیشه در صحنه و سلام بر بسیجیهای ایثارگر که با تلاش و زحمتهای شبانه روزیشان لحظه‌ای امامشان را تنها نمی‌گذارند وسپاس خدای را که بر ما منت گذاشت و چنین نعمت بزرگی نصیب ما کرد و ما را از ظلمت به نور هدایت کرد تا بتوانیم چنین تحول عظیمی را در خودمان و بلکه در جهان بوجود آوریم.

خداوندا: همیشه چه در خلوت و چه در آشکارا، تو خود میدانی رضای من رضای تو بوده، پروردگارا این ستمگران می‌کوشند چراغ هدایتی را که پیامبر میان ما و تو برافروخته است خاموش کنند.

خداوندا تو شاهد باش که توکل ما بر تو است و جز این راه دیگری برای ما نیست.

معبودا مخواه که دشمنان تو بر ما پیروز شوند، آنها برای نابودی دین تو حق و عدالت کمر بسته‌اند و تو ما را یاری کن که آنها را شکست داده و در صورت لزوم نابودشان کنیم.

ای مهربان تو خود می‌دانی که برای چه این راه را انتخاب کرده‌ام و در این راه از هیچ کوششی دست برنداشتم. تو آگاهی که من با شناخت و آگاهی که نسبت به اسلام داشته‌ام قدم به میدان نبرد و جنگ حق علیه باطل گذاشته‌ام و این را به همه می‌گویم؛ نه تنها در سربازی بلکه همیشه پیرو امام هستم که اگر بگوید جبهه بیائید برای من فرقی ندارد بسیجی باشم یا سرباز.

خداوندا مرا ببخش که نتوانسته‌ام خدمتی برای جامعه اسلامی انجام بدهم و به خود می‌گفتم این بنده بی پا و دست و بی زبان چه کاری از دستش برمی‌آید.

خداوندا مرا ببخش که عمری را با گناه سر کرده‌ام…

پروردگارا دست بسوی تو دراز می‌کنم و تمنا می‌کنم که مرا ببخشی و اگر این نبود که شهید با اولین قطره خونش تمامی گناهانش را می‌بخشیدی شدیداً احساس گناه می‌کردم و دچار شرمندگی وعذاب الهی می‌شدم و شهادت را آن زمان شیرین‌تر احساس خواهم نمود که تمامی گناهانم را خداوند ببخشد و پیروزی اسلام بر کفر جهانی تمام شده جلوه نماید و کفر و قابیلیان قرن بیستم به لجن زار تاریخ فرستاده شوند.

ای برادران سعادت آخرت  و زندگی جاوید را که وعده خدای متعال است به سعادت زودگذر و دنیای مادی نفروشید که غیر از این به همان خدای قادر و متعال ضرر نموده‌اید و این را برادران و خواهران بدانید وقتی که باورمان بشود که مرگ آغاز زندگیمان است؛ دیگر از هیچ قدرت شیطانی نمی‌ترسیم و از هیچ کس بجز مخالفت با گفته‌های خدا هراس نداشته باشید.

ای مردم از حوادث گذشته و اوضاع و احوال دیگران عبرت بگیرید و به کارهای نیک گرایش پیدا کنید. از دشواریها باکی نداشته باشید، طومار ظلم درهم می‌پیچد وحق به حق دار می‌رسد. و زورمندان به ناتوانان حمله ور نخواهند شد.

و ای کسانی‌ که احساس مسئولیت می‌کنید سعی نمائید از امام امت تبعیت کنید و بدانید که نیازهای مردم که به شما مراجعه می‌کنند خودش از جمله نعمتهای خداوند به شما است. از مراجعه مردم به خودتان اظهار ملامت و دلسردی نکنید و درحد توانائی خود از کارگشائی شانه خالی نکنید. در غیر این صورت چه بسا نعمتهای شما به بدبختی تبدیل شود و اگر فرصتها از دست شما برود دیگر پشیمانی سودی ندارد.

ضمناً برادران، با اندیشه پاک به جبهه بیائید که جبهه برای جویندگان راه تکامل بهترین و برترین دانشگاههاست. به همه می‌گویم که قدر امام را بدانید و نگذارید که قلب او برنجد. به آن خلقی‌ها، ملی گرائیها، آن بی خیالها و به آن کسانی که سر چهارراهها می‌ایستند می‌گویم: همین امام بود که شما را آزاد کرد. اندکی فکر کنید، در جامعه گذشته، آیا مادران و خواهران آرامشی داشتند؟

اینقدر با زبانتان مسئولین کشور را سرزنش نکنید. بگذارید کارشان را انجام بدهند وقدری به خودتان بیائید و بدانید در چه مقطعی از زمان هستید و خود را به بی‌تفاوتی نزنید که شهیدان شما را نمی‌بخشند واز تقصیر شما در نمی‌گذرند.

سلام مرا به امام امت برسانید.

والسلام

رضا پور حجت

۲/۱۰/۶۵  ساعت ۱۶/۸ صبح

فرودگاه آبادان