۲۹م، آذر ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

وصیت‌نامه شهید علیرضا چراغ چشم

از هیچ ابرقدرتی نهراسید که حق پیروز است.

زمان انتشار: ۲۹م, آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۰ ق.ظ | کد خبر: 79961

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ

 وصیت‌نامه برادر شهید علیرضا چراغ چشم

إِنَّا للّه وإِنّا إِلَیهِ رَاجِعُونَ

اللّهُمَّ إِنِّی أَعُوذُ بِکَ مِنَ العَدِیلَةِ عِنْدَ المَوْتِ

خدایا من به تو پناه می‌برم از عدیله هنگام مرگم

نیست هیچ معبودی قابل پرستش بجز خدا، شهادت می‌دهم که محمد(ص) فرستاده خداست. شهادت می‌دهم که علی(ع) ولی خداست. مرگ حق است. سئوال و جواب قبر حق است. بهشت حق است و دوزخ حق است .

یَا أَیَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُ ارْجِعِی إِلَى رَبِّکِ رَاضِیَةً مَرْضِیَّةً فَادْخُلِی فِیعِبَادِی سوره فجر ۸۹

ای نفس قدسی مطمئن و دل آرام، بسوی پروردگارت باز آی و در صف بندگان راستین، خاص من در آی و در بهشت من داخل شو.

بارالها براستی می‌خواهم از تو بحق محمد وآل محمد(بر خودت) رحمت فرست برمحمد وآل محمد(ص) و قرار ده نور را در چشم من و بصیرت ده در دینم و یقین در دلم  و اخلاص را در کارم  و سلامتی در خودم و فراوانی در روزیم و شکر را برای تو تا وقتی که زنده‌ام.

از مفاتیح الجنان-فضیلت بعد از نماز صبح و مغرب

با سلام و درود و تقدیم تبریک بر پدر و مادرم و خانواده عزیزم.

پدر و مادرم به پاس آن همه رنجها و سختیها که قبل از متولدشدنم و در کودکی و بعد ازکودکی و به پاس اینکه مرا از کودکی عشق به خدا و اسلام و عشق به امام حسین(ع) آشنا نمودید. و به پاس از برادران وخواهرانم و زنداداشم که مرا در زندگی هدایت نمودند و نصایح برادرانه و خواهرانه زندادشم را به من آموخته و در مشکلات زندگی با ما و با هم بودیم.

و ان‌شاءالله از خداوند خواستارم که به شما اجر عظیم عنایت فرماید. درود بر حضرت امام که ما را از تاریکی دنیا نجات داد. او نعمتی بزرگ برای ما و اسلام است. خدا و حق محافظ ایشان باشد. ان‌شاءالله.

لازم به تذکر است که ما سخنی از خود نداشته و نداریم و باور داریم که همه چیز ما خدا و پیامبران و امامان است. پس امیدوارم بدانید که وصیت‌نامه یک تکلیف است و باید نوشت و می‌دانید که وصیت‌نامه آخرین سخنان یک انسان است که بسوی خدای خویش عروج کرده است. من بارها می‌خواستم سخن برای شما بگویم ولی چه کنم که نتوانستم دین فرزندی و برادری و برادرشوهری را با شما و بقیه آشنایان و دیگران ادا کنم. مرا با شما بسیار سخن بود و می‌بایستی با شما بگویم؛ ولی بهتر آن دیدم که در دل خویش نگهداری کنم و در بیشتر مواقع جرأت صحبت کردن هم نداشتم.

پدر و مادر: دوست داشتم در کنار شما باشم مانند دیگر فرزندان و دیگر پدر و مادرها. سرنوشت و زندگی من در این دنیا را ببینید و آن آرزوهای دنیوی را برآورده کنم. دوست می‌داشتم در کنار برادران و خواهرانم باشم و دوست داشتم شما بر قامت من نظاره گر باشید. و بر تلاشهای چندین ساله خویش نگاه کنید و ثمره خود را ببینید. ولی پدر و مادر از همه اینها گذشته از همه چیزهای دنیوی در نزد من خیلی عزیزتر بوده و هستید. ان‌شاءالله.

اما من طلب دیگری دارم. دوستداری دیگر دارم. دنیای دیگری دارم. معبودی دارم و باور و پناهگاهی. دوست می‌دارم در کنار آنان باشم. آرزوی من دیدار امام حسین(ع) و دیگر یارانش است.

پدر و مادر: ناراحت نباشید و همچون حضرت زینب(س) صبر را پیشه کار خود کنید و توکل بر خدا داشته باشید؛ که ان‌شاءلله پروردگار پذیرا باشد.

هیچ وقت من ازیاد شما غافل نیستم. امیدوارم که ما در کنار مولایمان دیداری تازه کنیم و وعده من به شما پیروزی اسلام است. به یاری خدا ان‌شاءلله

پدر و مادر و خانواده عزیزم: بگذارید ما در میدان نبرد باشیم. آن کسانی که نمی‌دانند، بدانند ما در تمامی حالات زندگی در مصیبتها و سختیها امام خویش را تنها نگذاشته و ما نیستیم همچون مردم کوفه. بگذار بدانند ما در صحنه بوده و هستیم. اگر عمویم و برادرم، جان خود را فدای اسلام کرده‌اند ما هم باید رهسپار شویم که ما خدمتی نکرده‌ایم شاید که جان و خونمان را در این راه(اسلام) خداوند قبول کند.

وجودمان در این دنیا حرکتی را ایجاد نکرده باشد که خونمان حرکتی را بوجود آورد. ما پیروان راستین اباعبدلله الحسین(ع) هستیم. ما تا آخرین قطره خونی که در وجودمان مانده پایداری برای اسلام می‌کنیم.

پدر و مادر و خانواده بزرگوارم بدانید که: دو اسوه و الگوی شما در مصیبتها و سختیها در زندگی حضرت زهرا(س) و دخت گرامی ایشان حضرت زینب(س) می‌باشد. پدر و مادر و خواهران عزیزم: حضرت زهرا(س) در جوانی چه رنجها که نکشید. با پهلوی شکسته خود، در جوانی جان خود را فدا کرد. و حضرت زینب(س) چه بلاها و چه اسیری و بی کسی و بی برادری و سختیهای دیگر که ندید. در جوانی موهای خود را سفید نمود. چه مسئولیتی که بردوش خود احساس نمی‌کرد و ادا نمود. و الگویی همچون ایشان برای ما در زندگی صبر اوست که ما صبر زینبی داشته باشیم.

پدر و خانواده گرامی: راضی باشید از این مصیبتها. زیرا که خداوند خود راضی است. و صلاح در این است که ما همگی تسلیم او هستیم و اوست که به فکر بندگان مصیبت دیده خویش است.

خواهران: بعنوان یک برادر کوچکتر از شما می‌خواستم چند مطلب را بازگو نمایم.

خواهران: حجاب شما پایه‌های انقلاب را محکم کرده است و مشت محکمی بر دهان و لرزه شدید در درون کفار شرق و غرب جهان زده‌ است. شما را به خدا قسم، ارزش یکدیگر را بدانید و از غیبت و حسد و کبر و حب به دنیا و خلاصه تمامی چیزهایی که شما را از خداوند متعال دور میسازد پرهیز کنید. و سعی کنید الگوی شما در زندگی حضرت زینب کبری(س) باشد. وقتی که دوری جستید از اینها (کارهای ناپسند) دلهای شما ان‌شاءالله با یاد خدا آرام می‌شود و خداوند از شما راضی و نزد او روسفید هستید و امام زمان(عج) از شما خشنود می‌شود .

اگر به امید خدا هم مادر شدید دین مادری و همسر داری را اداء کنید که این شیوه حضرت زهراء(س) بوده و امیدوارم که همدوش و همدرد، برادرهای خویش را یاری و کمک کنید مادر خود را. در تمامی جهات زندگانی که این درس را از حضرت زینب(س) یاد بگیرید.

خواهران: در روش برخورد با دیگران تواضع داشته و خود را سبک در نزد دیگران مکنید که سنگین بودن زن در جامعه یکی از مهمترین مسائل یک زن در زندگی خویش می‌باشد .

حال بعنوان یک دوست برای دیگر دوستانم و برادرانم چند نکته کوتاه برای شما دارم که ان‌شاء الله پذیرا باشید.

دوستان و برادران عزیز و بزرگوارم: سفارشی که من به شما امیدان این اسلام دارم این است که، در انتخاب دوست که بسیار برای هر انسان بالغ و تازه نو رسیده مهم است، انتخاب دوست است و باید ما در این مسئله کوتاهی نکرده و جدی باشیم و مواظب باشید که ان‌شاءالله دل دوستان و دیگران را نشکنید و بدانید شکستن دل دوست خود باعث دوری از او و جدائی می‌شود و خود انسان از خدای تبارک و تعالی نیز دور خواهد شد. و مبادا دل شکسته‌ای را اذیت و آزار دهیم. ان‌شاءالله که ما این گونه افرادی نیستیم.

امیدوارم که بتوانیم دلی را بدست آوریم. ان‌شاءالله هم خود راضی هستیم و هم خدای خویش و هم دوستانمان؛ و سعی کنیم نحوه برخورد با همدیگر را یک مسئله مهم بدانیم. انسان باید در تمامی جهات در روش برخورد با دیگران مواظب باشد. یکی این که طرز صحبت کردن با دوستان و عیب جوئی را کنار بزند. طریقه حرکتهایمان سالم و عاقلانه باشد.

مردم عزیز و وفادار ایران:  شما جان و مال و فرزندان خود را فدای این اسلام عزیز کرده‌اید، این آیه شریفه قرآن می‌فرماید که:

یا ایُهَا الّذینَ آمنُوا اصْبروا و صابروا و رابطوا وَ اتّقوالله لَعَلّکُم تُفلحُون

ای اهل ایمان در کار دین صبور باشید و یکدیگر را به صبر و مقاومت سفارش کنید و مهیا و مراقب کار دشمن بوده و خدا ترس باشید که پیروز و رستگار گردید.

خاک عالم بر سر ما اگر امام خویش را تنها گذاریم.

و این را بدانیم اگر ما امام خویش را تنها گذاشتیم خداوند ما را در این عالم هستی به حال خود وا می‌گذارد و مورد عذاب خداوند قرار خواهیم گرفت. پس امام و ولی فقیه خود را تنها نگذاریم که او نور هدایت است بر ما. و امام می‌خواهد رسالت خویش را که همان رسالت انبیاء است به انجام رساند.

خدایا نه ما را از ایشان جدا بفرما و نه ایشان را از ما. و ان‌شاءالله که در آخرت ما با ایشان محشور گردیم. خدایا ما مانند مردم کوفه نیستیم و همچون پیروان راستین خط سرخ محمد(ص) و علی(ع) هستیم . زیرا که توکل به تو کرده‌ایم.

مردم فداکار و ایثارگر و یاور مستضعفین: شما باید آستینهای خود را که تا به حال بالا زده‌اید به این حال بگذارید. گوش بفرمان امام باشید و جنگ با دشمنان اسلام را تا ظهور آن امام عزیز و بزرگوار و صاحب اصلی این انقلاب ادامه دهید. از هیچ ابرقدرتی نهراسید که حق پیروز است.

ما انسانها برای تحمل رنجها و مصیبتها آمده‌ایم و باید خود را آماده سازیم، برای آزمایشات دیگر و ان‌شاءالله دل قوی داریم که خداوند تبارک و تعالی پشتیبان و نگهبان ماست.

قرآن کتاب هدایتگر ما انسانها بوده پس او را تنها نگذاریم که ما نمی‌توانیم بدون آن زندگی و حرکتی بکنیم. من یک بنده حقیرهستم که احساس کردم باید در این لحظه از زمان که تمامی استعمارگران جهان در مقابل اسلام ایستاده‌اند و می‌خواهند ضربه‌ای به اسلام عزیز وارد کنند بر آن دیده‌ام که در جبهه حاضر شوم و شما ای کسانی که در مملکت اسلامی جا و مقام دارید، بزرگوار باشید و همت بخرج بدهید و مردمی باشید و از مردم دور نباشید؛ زیرا که شکست هر حکومتی دوری جستن از مردم آن کشور است.

پس مواظب و مراقب خود و کارهایتان باشید. تابع قوانین الهی و قرآنی باشید که بحمدالله بوده‌اید. امیدوارم که بیشتر باشد وانگیزه شما، خدا و توکل بر خداوند و از خدای متعال بخواهید در کارهایتان به شماعنایت فرماید. و خدا را ناظر اعمال خویش قراردهید.

به قول امام عزیزمان که می‌فرماید :

((واقعااحساس کنید که خدمتگذارید.انبیاءاینطوراحساس داشتند.حضرت امام خمینی(ره) ))

سالها اشک ریختم حسین(ع) جان که شاید گناهانمان پاک گردد. خدایا تو را به مظلومیت و خون حسین(ع) ازلغزشهای مادرگذر. باید شهید شد ولی ذلت و خواری را نپذیرفت. باید لباس خون بر تن کرد. دیگر راهی نمانده است. دیگر اسلام عزیز به لباسهای رزممان که خونین است وابسته شده است. به پیش ای یاوران امام حسین(ع)، به پیش ای اولیاءالله و ای بازماندگان شمشیرزنان بدر و احد. ای شورآفرینان. ای شهادت طلبان به پیش که دیگر وقت دیدار است انشاءلله.

حال با حالتی سر به زیر انداخته از کسانی که به من از هر طریقی کمک کرده و راه خدا را بمن شناسانده‌اند و مرا از تاریکیهای زندگی بیرون آورده‌اند، کمال تشکر را دارم. اگر من از هر طریقی ظلمی به کسی روا داشته‌ام و یا حق کسی را خورده‌ام و بد زبانی و بد رفتاری و بی‌احترامی با کسی داشته‌ام مراعفوکند و ببخشد که خدا دوست می‌دارد کسی را که برادر مؤمن خودش را بیامرزد.

بارالها من راضی هستم به آنچه تو راضی باشی و خشنودم به آنچه تو خشنودی.

پروردگارا: دوست می‌دارم کاری را به انجام رسانم که رضایت تو در آن باشد. در سختی و مصیبتها تو پناهگاهم بودی؛ پس مرا بیامرز.

خداوندا تمامی مسائل را خیر می‌دانم؛ زیرا که خیر تو در آنهاست و تو خیرخواهان را دوست می‌داری.

خداوندا: ما جهاد کردیم زیرا که انگیزه ما برای توست.

خداوندا: ما امام خویش را تنها نگذاشتیم. زیرا یاور ایشان تو بودی.

خداوندا: من یک آرزو دارم و آن اینکه تو از کارهایمان راضی باشی.

خداوندا: عاقبت ما را ختم بخیر بگردان.

خداوندا پدر و مادر ما را بیامرز…

خداوندا: مرگم را شهادت در راهت قرار بده…

علیرضا چراغ چشم

وَالسَّلامُ عَلَیْکُم ورَحْمَةُ اللهِ وَبَرَکاتُهُ

منبع: مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول