۱۱م، آذر ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۱م, آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۶ ق.ظ | کد خبر: 79854

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در همایش فصلی روحانیون عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی استان همراه با خانواده‌های آنان، دزفول را دیار شهدا، علما و بزرگان علم و دین و فقاهت و شهر مقاومت دانست و یاد شهدای دفاع مقدس، مدافعین حرم، مدافعین امنیت و خصوصا شهدای نیروی انتظامی در حوادث اخیر که جایگاه ویژه‌ای دارند را گرامی داشت.

امام جمعه دزفول به مواعظی از امیرالمؤمنین اشاره کرد و گفت: انسان مراتب اخلاق را کسب می‌کند و ناخوشایندی و مکروهی در زندگی به وی نمی‌رسد اگر بتواند نفس خود را از ۴ چیز نگه بدارد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول افزود: یکی از موارد، تصمیم گیری بدون تأمل است؛ دوم لجاجت که در روایات آمده است ابتدای لجاجت جهل و نادانی و آخر آن پشیمانی می‌باشد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی ادامه داد: سومین مورد کنترل نفس از رسیدن به آن برای کسب مراتب اخلاق، عجب و خودشیفتگی و ندیدن عیوب خود و چهارمین مورد سستی و کاهلی است که اگر این نکات رعایت شود زندگی به کام انسان شیرین می‌شود.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: دستورات دین برای گوارا نمودن زندگی انسان است و اگر به دین و دستورات دینی بعنوان برنامه زندگی نگریست، دین را وارد زندگی کرد و دستورات دین را سرلوحه زندگی قرار داد، قطعا خوشبختی و آرامش در زندگی حکمفرما خواهد بود.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: دیدن نعمتهای الهی و رسیدن به مرحله شکرگذاری نیز موجب شیرین شدن زندگی خواهد شد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی گفت: نیروی انتظامی در جامعه بسیار اثرگذار می‌باشد، اگر نیروی پرتلاش انتظامی آداب اسلامی و اخلاق و احکام اسلامی را رعایت نماید قطعا اثرگذارتر خواهد بود.