۱۰م، آذر ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۰م, آذر ۱۳۹۸ ساعت ۹:۳۰ ق.ظ | کد خبر: 79834

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین بزرگداشت سالروز شهید حاجی مراد نادری شهید مدافع امنیت در شهرستان دزفول با حضور خانواده‌های معزز شهدا، خاانواده شهید نادری، روحانیت، فرماندهان و پرسنل نیروهای مسلح، مسئولین و مدیران شهرستان و اقشار مختلف مردم در حسینیه ثارالله برگزار شد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی در این مراسم با اشاره به آیات قرآن کریم گفت: حیات شهدا بدون شک با عمل آنها گره خورده است و شهادت مرتبه‌ای است که هیچ نیکی بالاتر از آن وجود ندارد.

امام جمعه دزفول با اشاره به جایگاه شهدا از منظر قرآن افزود: گاهی یک عمل تمام شخصیت و هویت وجودی انسان را فرا می‌گیرد و شهید نیز با عمل صالح خود، این موجودیت را یافته و به مرتبه شهادت می‌رسد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول اظهار کرد: یکی از درجات شهید غلبه بر وابستگی به دنیای مادی است و به همین دلیل روزی شهید که در قرآن به آن اشاره شده، مقام قرب الهی و همنشینی با اولیاء الهی است که خداوند نصیب کرده است.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: انسانی که در مسیر الهی قرار گرفته و در راه خدا جهاد می‌کند به احدی الحسنیین می‌رسد؛ یا در نبرد با دشمن پیروز می‌شود که به مقام مجاهد فی سبیل الله می‌رسد و یا با شهادت، به مقام قرب الهی دست می‌یابد که در هر دو صورت سود کرده است.

امام جمعه دزفول افزود: برگزاری مراسم باشکوه و تجلیل از مقام شامخ شهدا لازم و ارزنده است ولی کافی نیست بلکه اگر بخواهیم وظیفه خود را در قبال شهدا به درستی انجام دهیم باید نسبت به شهدا، اندیشه، افکار و اعتقادات شهدا شناخت و معرفت داشته باشیم.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: اگر شناخت از شهدا نباشد نمی‌توان آنها را الگو قرار داد، بهترین راه تجلیل از شهدا این است که ببینیم چقدر زندگی ما با سبک زندگی شهدا شباهت دارد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی خاطرنشان کرد:  یکی از مؤلفه‌های شهدا مقاومت در مواقع سخت و دفاع از امنیت است، در مواقعی که هدف دشمن ناامن کردن جامعه بود شهدا در مقابل دشمن ایستادند و جان خود را فدا کردند.

امام جمعه دزفول افزود: امنیت نعمت بی‌بدیلی است که ارزان به دست نمی‌آید و هیچ نعمتی با آن برابری نمی‌کند، به فرموده پیامبر تا امنیت هست قدر آن شناخته نمی‌شود و به همین دلیل شهید مدافع امنیت جایگاه ویژه و ارزشمندی دارد.

امام جمعه دزفول تأکید کرد: شهدا سرمایه اصلی و معنوی مملکت هستند و مسئولین باید بدانند که پست و مقامشان بواسطه وجود شهدا بوده و اگر از یاد شهدا غفلت ورزیم بسیار خساتبار خواهد بود.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: این مجالس تجدید عهد و میثاقی است که در همه صحنه‌ها و عرصه‌ها شهدا را الگو قرار داده و پیرو شهدا باشیم.

امام جمعه دزفول تأکید کرد: اگر فرهنگ ایثار و جهاد و شهادت و فرهنگ بسیجی در تمامی عرصه‌ها در جامعه نهادینه شود بسیار ارزشمند است و دشمن شکست خورده و نمی‌تواند کاری از پیش ببرد.