۸م، آذر ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۸م, آذر ۱۳۹۸ ساعت ۵:۱۷ ب.ظ | کد خبر: 79812

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین عبادی سیاسی نماز جمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایتمدار دزفول و به امامت حجةالاسلام والمسلیمن سیدمحمدعلی قاضی امام جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

انسانهای پرهیزکار در این دنیا اهل فضلیت هستند

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز جمعه ضمن دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی گفت: از منظر مولای متقیان حضرت علی(ع) انسانهای پرهیزکار در این دنیا اهل فضایلی هستند.

متقیین افرادی هستند که از آنچه خداوند حرام کرده چشم خود را می‌بندند

وی افزود: متقیین افرادی هستند که از آنچه خداوند حرام کرده چشم خود را می‌بندند.

هیچ ورعی سودمندتر از این نیست که انسان خود را از گناه و غیبت مؤمنان دور سازد

امام جمعه دزفول در ادامه بحث سبک زندگی با اشاره به روایتی از امام صادق(ع) گفت: هیچ ورعی سودمندتر از این نیست که انسان خود را از گناه و غیبت مؤمنان و اذیت و آزار آنان دور سازد.

حسن خلق و خوش اخلاقی باید در نظام خانواده، محیط کار و جامعه گسترش یابد

وی ضمن تأکید بر داشتن حسن خلق گفت: این صفت ابتدا باید در بین خانواده و فامیل و بستگان  آغاز شود و سپس در بین همسایه‌ها، جامعه و محل کار گسترش یابد.

امام جمعه دزفول تأکید کرد: در نظام خانواده باید ارتباط صمیمی با فرزندان و توجه به کلام و خواسته‌های آنان مورد توجه قرار گیرد.

کینه توزی، حسد و بدبینی انسان را ازمسیر حق دور می‌سازد

وی کینه توزی، حسد و بدبینی را از جمله اعمال زشتی برشمرد که انسان را از مسیر حق دور می‌سازد .

قناعت نافع ترین سرمایه انسان است

امام جمعه دزفول همچنین از قناعت به عنوان نافع ترین سرمایه انسان نام برد که می‌تواند در کسب رزق و روزی حلال که خداوند متعال برای بنده مقرر داشته نقش بسزایی داشته باشد.

مسئولین باید در رفع محرومیت در جامعه تلاش کنند

حجةالاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در توجه به قشر محروم و ضعیف جامعه گفت: مسئولین باید در رفع محرومیت در جامعه تلاش کنند چراکه توجه به این مهم از ویژگیهای حکومت علوی است.

اگر مسائل اقتصادی راه بیافتد و رونق تولید شتاب بگیرد مشکل بیکاری جوانان مرتفع می‌شود

امام جمعه دزفول تأکید حضرت آقا بر روی مسئله رونق تولید و اشتغال جوانان را در راستای محرومیت زدایی برشمرد و افزود: بهترین راهکار رفع محرومیت رونق تولید و ایجاد شغل برای جوانان است.

ایجاد اشتغال برای جوانان ضامن امنیت جامعه است

وی بخشی از مسائل و مشکلاتی که در اغتشاشات اخیر رخ داد را ناشی از مشکل بیکاری جوانان دانست و افزود: ایجاد اشتغال برای جوانان ضامن امنیت جامعه است که می‌تواند بسیاری از معضلات اجتماعی مثل سرقت، اعتیاد و طلاق را کمتر کند.

امام جمعه دزفول افزود: دشمن برای ضربه زدن به ما تلاش می‌کند در مناطق محروم نفوذ کند.

تبیین نقش امام حسن عسکری(ع) در فراهم کردن حضور امام مهدی(عج) در عصر غیبت

امام جمعه دزفول همچنین سالروز ولادت امام حسن عسگری(ع) و حضرت عبدالعظیم حسنی را تبریک گفت و به تبیین نقش آن حضرت در فراهم کردن حضور امام مهدی(عج) در عصر غیبت پرداخت.

شهید آیت‌الله مدرس فردی انقلابی بود و دیانت و سیاست اسلامی در شخصیت وی تجلی یافت

خطیب نماز جمعه دزفول با اشاره به سالروز شهادت آیت‌الله مدرس گفت: این عالم برجسته فردی انقلابی بود و دیانت و سیاست اسلامی در شخصیت وی تجلی یافت لذا رضاخان نتوانست زنده بودن او را تحمل کند و دستور شهادت وی را صادر کرد.

قانونمداری و عمل به مرّ قانون باید بدون کوچکترین اغماض رعایت شود

امام جمعه دزفول انتخابات را شاخص مردم سالاری نظام جمهوری اسلامی دانست و بیان کرد: قانونمداری و عمل به مرّ قانون باید بدون کوچکترین اغماض توسط عوامل اجرایی انتخابات و نظارت رعایت شود.

انتخابات مجلس شورای اسلامی باید در تراز یک مجلس انقلابی و نمونه باشد

وی با بیان اینکه انتخابات مجلس شورای اسلامی باید در تراز یک مجلس انقلابی و نمونه باشد، افزود: شورای محترم نگهبان باید روی داوطلبان دقت و حساسیت لازم را داشته باشد.

امام جمعه دزفول با تأکید بر لزوم جلوگیری از نفوذ دشمن گفت: گام دوم انقلاب باید با اقتدار در عرصه انتخابات برداشته شود.

با دستگیری عوامل اصلی فتنه و اعتراف آنها ابعاد مختلف این فتنه عظیم برای مردم مشخص شوند

خطیب نماز جمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه‌های نماز با بیان اینکه ابعاد فتنه دشمن با گذشت زمان کم کم در حال روشن شدن است، افزود: امید است با دستگیری عوامل اصلی فتنه و اعتراف آنها و پخش آن در صدا و سیما، ابعاد مختلف این فتنه عظیم برای مردم مشخص شوند.

به لطف خدا و بصیرت مردم و جانفشانی نیروهای انتظامی آتش این فتنه بزرگ فرو نشست

وی افزود به لطف خدا و با حضور بصیرتمند مردم و بسیجیان عزیز و فداکاری نیروهای انتظامی جان برکف آتش این فتنه بزرگ فرو نشست.

مردم بصیر دزفول زودتر از بسیاری از شهرها در محکومیت اغتشاشات اخیر به خیابان آمدند

وی با قدردانی از مردم فهیم دزفول این شهر را از مناطق آرام کشور بعد از گران شدن نرخ بنزین دانست و گفت: مردم بصیر دزفول زودتر از بسیاری از شهرها در محکومیت اغتشاشات اخیر به خیابان آمدند.

گاهی بواسطه غفلت یک مسئول خساراتی وارد می‌شود که باید به آنها رسیدگی شود

امام جمعه دزفول با اشاره به استعفا یا برکناری برخی مسئولان گفت: گاهی بواسطه غفلت یک مسئول خساراتی وارد می‌شود که باید به آنها رسیدگی شود.

مسئولان باید همیشه حتی بعد از برکناری یا استعفا پاسخگوی عملکرد خود باشند

وی افزود: مسئولان باید همیشه حتی بعد از برکناری یا استعفا پاسخگوی عملکرد خود باشند و در صورت نیاز محاکمه شوند.

امام جمعه دزفول با بیان اینکه اغماض باعث وارد آمدن خسارت می‌شود، اظهار داشت: تمام دستگاه‌ها واحد بازرسی و ارزیابی دارند و خوب می‌دانند مسئولی موفق بوده یا خیر.

معرفی کتاب ارزشمند زندگانی دانشمند هسته‌ای کشورمان “شهید شهریاری”

امام جمعه دزفول در پایان خطبه‌ها برسم هر هفته کتاب ارزشمند زندگانی دانشمند هسته‌ای کشورمان “شهید شهریاری”را معرفی و مطالعه آن را برای نسل جوان مفید دانست.