۴م، آذر ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۴م, آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱:۰۱ ب.ظ | کد خبر: 79786

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در دیدار مسئولین مجموعه آموزشی سما شهرستان دزفول گفت: هدف در انجام کارهای فرهنگی باید براساس تربیت انسانهای صالح و مؤمن و تحویل آنها به جامعه باشد.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: هدف مراکز دانشگاهی تربیت نیروی انسانی مفید در جامعه است که  باید با درایت و تدبیر در تحقق و تحصیل این مهم تلاش کرد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی ضمن تأکید بر حفظ اصالت‌ها و هویت‌ها تصریح کرد: مجموعه فرهنگی سما مجموعه منسجمی است که باید با هم‌افزایی و برنامه ریزی، حلقه‌های زنجیره را به هم پیوند داد و نتیجه این فرآیند رسیدن به هدف متعالی تربیت و پرورش است.

امام جمعه دزفول افزود: مربیانی که خود احساس هویت کنند طبیعتا از فرهنگ‌های دیگر شکل نمی‌گیرند و قطعا در روند کار بسیار مؤثر خواهد بود.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی تأکید کرد: اگر فکر و باور اصیل اسلامی در ذهن مربیان شکل گیرد، و انگیزه و داعیه تربیت و پرورش داشته باشد این اصالت و غنای فکری و محتوایی به متربیان منتقل می‌شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول گفت: کار فرهنگی دارای دو جنبه برنامه ریزی برای رشد و ارتقا، و شناخت چالشها و آسیبهای تهدیدآمیز در بخش نرم افزاری است که در جنگ نرم کاملا ناپیدا می‌باشد.

امام جمعه دزفول افزود: در سند تحول بنیادین همه موارد پیش بینی شده است و اگر دقیق به مفاد آن توجه شود و با درایت محور کار قرار گیرد بسیاری از موارد چالش و تهدید حذف یا به حداقل میرسد.

امام جمعه دزفول دانشجویان و دانش‌آموزان را امانت الهی خواند و گفت: نقش مجموعه فرهنگی سما در بین مجموعه‌های فرهنگی شهرستان باید تبیین شود و تعامل با دیگر مراکز فرهنگی و مراجع تصمیم گیر فرهنگی بیشتر شود که نتیجه و ماحصل این تعامل و تبیین بسیار مؤثر خواهد بود.

همچنین مسئول دانشکده سما گزارشی از فعالیت‌ها و جایگاه مجموعه فرهنگی سما در کشور و استان ارائه داد و گفت: تلاش این مجموعه فرهنگی بر این بوده است تا متناسب با جایگاه خود در استان اهداف خود را تبیین و در تراز انقلاب حرکت کند و بر این اساس دارای ۲ بخش دانشگاهی در ۲۲ رشته کاردانی و ۶ مدرسه در مقاطع مختلف فعالیت می‌کند.

وی افزود: امسال در دومین سال پیاپی دانشکده سما دزفول رتبه اول کشوری را کسب کرده و در ارزیابی فرهنگی بین مدارس سما در کشور رتبه سوم کشوری را نیز کسب کرده است.

مسئول دانشکده سما تصریح کرد: امسال جذب دانشجو در دانشکده سما با افزایش ۳۰ درصدی مواجه و در حال حاضر با ۱۳۵۰ دانشجو و ۱۰۰۰ دانش‌آموز در مدارس سما در تمام مراکز سطح استان پیشتاز بوده و می‌توان الگوی مجموعه سما در استان قرار گرفت.

وی به بازخورد بسیار خوب و مثبت حضور طلاب در مدارس اشاره و تأکید کرد: فعالیت سما در مقاطع مختلف سنی از پیش دبستانی تا دانشگاهی، وظایف مسئولین مجموعه را مضاعف کرده که علاوه بر مسائل آموزشی و پرورشی به جنبه تربیتی و فرهنگی بعنوان رسالت اصلی پرداخته شود.

وی افزود: اصلی‌ترین کارگروه در این مجموعه، کارگروه فرهنگی است که بصورت مستمر فعالیت دارد و نتیجه آن نیز مطلوب و رضایت بخش بوده اگر چه به وضع موجود نه باید رضایت داد و نه باید غره شد.