۱م، آذر ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱م, آذر ۱۳۹۸ ساعت ۵:۴۹ ب.ظ | کد خبر: 79761

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین عبادی سیاسی نماز جمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایتمدار دزفول و به امامت حجةالاسلام والمسلیمن سیدمحمدعلی قاضی امام جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

باید به قرآن کریم عمل کرد و با این کتاب آسمانی مأنوس شد

خطیب نمازجمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن دعوت مردم به رعایت تقوای الهی گفت: از منظر امام علی(ع) همه مسلمانان باید به قرآن کریم عمل کنند و با این کتاب آسمانی مأنوس باشند.

تبیین سوره حجرات و توجه به نکات اخلاقی

امام جمعه دزفول در ادامه این خطبه به تبیین سوره حجرات و توجه به نکات اخلاقی آن پرداخت و افزود: با تلاوت این سوره و دقت در آیات آن می‌توان به اهمیت تقوا و مراعات نکات اخلاقی پی برد.

در حال و احوال دیگران نباید تجسس نمود و غیبت دیگران را کرد

وی با بیان اینکه در این سوره به اسم و القاب پسندیده تأکیده شده اظهار داشت: در حال و احوال دیگران نباید تجسس نمود و غیبت دیگران را کرد زیرا غیبت گناهی عظیم است.

ریختن آبروی برادر مؤمن گناهی عظیم و نابشخودنی است

امام جمعه دزفول افزود: شخصیت افراد با غیبت کردن ضایع می‌شود و ریختن آبروی برادر مؤمن گناهی عظیم و نابشخودنی است.

وی گفت: غیبت توفیق عبادت معنوی را از بین می‌برد و خوراک سگهای جهنم است.

تبیین تفکر و اندیشه بسیجی از دیدگاه مقام معظم رهبری

حجةالاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه سالروز تأسیس بسیج مستضغفین به فرمان امام خمینی(ره) را گرامی داشت و به تبیین تفکر و اندیشه بسیجی از دیدگاه  مقام معظم رهبری پرداخت و گفت: روحیه آزاد اندیشی و معرفتی بسیجیان، به سیاسی بودن آن است.

بسیجی دارای روحیه مجاهدت، و در جامعه اهل جذب است

وی افزود: بسیجی دارای روحیه مجاهدت و متعبد است و در راستای ترویج فرهنگ بسیجی در جامعه اهل جذب است.

بسیجی دنیا زده نیست و خطوط قرمز را مراعات می‌کند

امام جمعه دزفول افزود: بسیجی دارای اخلاق نیک است و اگر چه اهل دنیا بوده ولی دنیا زده نیست و خطوط قرمز را مراعات می‌کند.

گرامیداشت هفت آذر سالروز حماسه دلاورمردان نیروی دریایی

امام جمعه دزفول همچنین هفت آذر سالروز حماسه دلاورمردان نیروی دریایی در دوران دفاع مقدس را گرامی داشت و از دلاوری‌های نیروهای فداکار و ایثارگر ناو پیکان تجلیل کرد.

بیانات ارزشمند مقام معظم رهبری موجب آرامش جامعه و خنثی شدن مکر و حیله دشمنان شد

خطیب نماز جمعه دزفول با محکوم کردن ناآرامیهای اخیر به بیانات ارزشمند مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: بعد از این بیانات، آرامش در جامعه حاکم و مکر و حیله دشمنان خنثی شد.

قدردانی ازحضور باشکوه مردم ولایتمدار دزفول در راهپیمایی حمایت از بیاتات مقام معظم رهبری

امام جمعه دزفول از حضور باشکوه مردم ولایتمدار دزفول در راهپیمایی حمایت از بیاتات مقام معظم رهبری و انقلاب اسلامی گفت: مردم صفوف خود را از اغتشاشگران جدا کردند و باعث ناامیدی دشمنان شدند.

ناآرامی‌های اخیر از یک اتاق فکر ساماندهی می‌شد

وی با بیان اینکه دشمن از مدت‌ها قبل برای چنین روزی تدارک دیده بود، افزود: اغتشاشگران به صورت مسلح و با روش‌های یکسان برای حمله به مراکز مهم و بانک‌ها استفاده می‌کردند.

امام جمعه دزفول با اشاره به توقیف خودروهای سنگین در ورودی شهرها و سرقت طلاهای زنان توسط آشوبگران ادامه داد: با وجود تلاش نیروهای انتظامی برای آرام کردن آشوبگران، آنها نه تنها توجهی نمی‌کردند بلکه اقدام به تیراندازی به سمت مأموران می‌کردند.

وی با بیان اینکه این ناآرامی‌ها از یک اتاق فکر ساماندهی می‌شدند، اظهار داشت: بسیاری از اغتشاشگران از نقاط دیگر آمده بودند و با فرهنگ داعشی حمله می‌کردند.

وی با محکوم کردن ابعاد فتنه در برخی از شهرهای استان گفت: با حضور مردم در صحنه و تلاش نیروهای انتظامی و بسیج و بیانات مقام معظم رهبری این توطئه نیز خنثی شد.

تبیین موضوع نرخ بنزین و دیدگاه مقام معظم رهبری در این خصوص  

امام جمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه‌های نماز به تبیین موضوع نرخ بنزین و دیدگاه مقام معظم رهبری در این خصوص  پرداخت که سه راه در پیش داشت، افزود: اگر مقام معظم رهبری با نظر سران قوا مخالفت می‌کرد شبهه حاکمیت دوگانه‌ای شکل می‌گرفت که با درایت معظم له این مسئله صورت نگرفت.

وی افزود: راه دوم جلوگیزی از تغییر نرخ بنزین بود که تبعات منفی داشت و ورود و رد تضمیمات رؤسای قوا توسط رهبری مشکلاتی را در جامعه به وجود می‌آورد.

امام جمعه دزفول اظهار داشت: راه سوم تأیید تصمیمات رؤسای قوا و اجرای قانون و اینکه مسئولین با کارشناسی و بهره‌گیری از کارشناسان به نحوی که فشاری به مردم وارد نشود و دیگر کالاها متأثر از گرانی بنزین نشوند عمل نمایند.

با نظارت دقیق باید جلوی هرگونه گرانی اجناس گرفته شود و رضایت مردم در این خصوص کسب شود

امام جمعه دزفول گفت: با نظارت دقیق باید جلوی هرگونه گرانی اجناس گرفته شود و رضایت مردم در این خصوص کسب شود.

منویات مقام معظم رهبری در خصوص توانمندی‌ها و ظرفیت‌های داخلی کشور باید محقق شود

خطیب نماز جمعه دزفول ضمن تقدیر از تلاش شبانه روزی نیروهای امنیتی، انتظامی و سپاه و بسیج به دیدار کارآفرینان و تولید کنندگان با رهبر معظم انقلاب  اشاره کرد و خواستار تحقق منویات معظم له درخصوص توانمندی‌ها و ظرفیت‌های داخلی کشور شد.

معرفی کتاب جذاب و خواندنی ” ۴۰ تدبیر”

امام جمعه دزفول در پایان خطبه‌ها به رسم هر هفته و در راستای ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه  کتاب ” ۴۰ تدبیر” که ۴۰ واقعه چالش برانگیز تاریخ انقلاب اسلامی و نحوه رفتار امام روح الله و مقام معظم رهبری را به صورتی بسیار زیبا و جذاب روایت کرده است و تا کنون ۴۰ بار تجدید چاپ شده است معرفی کرد.