۲۸م، آبان ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۸م, آبان ۱۳۹۸ ساعت ۷:۵۲ ق.ظ | کد خبر: 79698

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین بهرام پور رئیس حوزه‌های علمیه استان در گفتگو با خبرنگار این پایگاه، گزارشی از حوزه‌های علمیه استان بیان کرد و گفت: در استان خوزستان بیش از ۵۰ مدرسه در بخش برادران و بیش از ۳۵ مدرسه در بخش خواهران فعال است و در مجموع ۱۰ هزار طلبه در سطح ۱ تا ۴ مشغول به تحصیل می‌باشند، و طلاب در حدود ۱۲ رشته تخصصی اشتغال به تحصیل دارند.

حجةالاسلام والمسلمین بهرام پور افزود: بیش از ۳۳۰ هزار مُبلغ در مناطق روستایی مستقر و با عنوان طرح هجرت فعالیت می‌کنند؛ علاوه بر طرح هجرت طرحهای مختلفی چون طرح معراج در مدارس آموزش و پرورش، و طرح بینات و اسقرار طلاب بصورت پاره‌وقت در بخشهای مختلف تبلیغی در شهرهای استان فعال هستند.

رئیس حوزه‌های علمیه استان تصریح کرد: در سطح استان ۴۰۰ مدرسه امین “ب” با طرح تربیتی دانش‌آموزی فعال هستند و ۲۸ مدرسه امین “الف” مدارس رسمی وابسته به حوزه هستند که در مجموع ۶۰۰۰ دانش‌آموز در این مدارس تحصیل می‌کنند.

وی اظهار کرد: این طرح با همکاری آموزش و پرورش و حوزه در مدارس دولتی بی‌نظیر است و از دید آموزش و پرورش به قدری ارزشمند است که مدیرکل آموزش و پرورش استان درخواست گسترش این طرح و افزایش مدارس امین را داشت.

حجةالاسلام والمسلمین بهرام پور حوزه علمیه آیت الله قاضی(ره) را خوب ارزیابی کرد و افزود: حوزه علمیه آیت الله قاضی(ره) از مدارس تراز بالا در استان و بسیار موفق است که طلاب بسیار خوبی را تربیت کرده است ولی تا رسیدن به تراز مطلوب باید تلاش کرد.

وی خاطرنشان کرد: برای رسیدن به تراز مطلوب، چشم اندازهای بلند در افق ۱۵ ساله در قالب ۳ برنامه ۵ ساله تدوین و اجرا خواهد شد و امید است بیش از ۱۸ هزار طلبه آموزش یافته و تربیت شوند.

رئیس حوزه‌های علمیه استان در باب توصیه به طلابی که امروز ملبس به لباس روحانیت شدند تصریح کرد: لباس روحانیت لباس سربازی ولیعصر(عج) بوده و طلاب با ملبس شدن به آن مسئولیت وراثت انبیا را قبول کرده، خود را جانشین پیامبر معرفی می‌کند و طبعا مردم نیز از ایشان انتظار اخلاق نبوی، احسان و بزرگی و کرامت دارند.

حجةالاسلام والمسلمین بهرام پور افزود: از طلابی که به لباس روحانیت ملبس می‌شوند درخواست دارم که این لباس را لباس تقوای خود قرار دهند و تلاش کنند با کسب تقوای روزافزون، و با کسب علم و تهذیب، خود را به سیره نبوی نزدیک کنند.