۲۴م، آبان ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۴م, آبان ۱۳۹۸ ساعت ۳:۳۹ ب.ظ | کد خبر: 79669

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین عبادی سیاسی نماز جمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایتمدار دزفول و به امامت حجةالاسلام والمسلیمن سیدمحمدعلی قاضی امام جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

بی تقوایی مایه از دست دادن سرمایه دنیوی و اخروی انسان است

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن دعوت مردم به رعایت تقوای الهی گفت: بی تقوایی مایه از دست دادن سرمایه دنیوی و اخروی انسان است.

تبیین سبک زندگی اسلامی از منظر نبی مکرم اسلام و ویژگیهای آن حضرت

امام جمعه دزفول با تبریک سالروز میلاد با سعادت رسول خدا و امام جعفر صادق(ع) به تبیین سبک زندگی اسلامی از منظر نبی مکرم اسلام و ویژگیهای آن حضرت پرداخت و گفت: باید با مردم تعامل داشت و ظلم و ستم نکرد و راستگو و وفادار به عهد و عمل بود.

وی افزود: از منظر پیامبر اسلام چنین فردی آداب اسلامی را رعایت کرده و دارای ایمان و مروت است.

بدترین مردم کسانی هستند که مردم از شر آنان در امان نباشند و از ترس شر او احترام می‌کنند

امام جمعه دزفول تصریح کرد: بدترین مردم کسانی هستند که مردم از شر آنان در امان نبوده و از ترس شر او احترام می‌کنند و پیامبر خدا از چنین فردی تبری جسته و توجه به این رفتار را متذکر می‌شود.

مؤمن باید تفقه به دین داشته باشد و در امور زندگی اعتدال را رعایت نماید

وی گفت: مؤمن باید تفقه به دین داشته باشد و در امور زندگی اعتدال را رعایت نماید و در هنگام بروز مشکلات و سختیها شکیبا و صبور باشد.

حرکت بزرگ و انقلابی قوه قضائیه سبب وحشت مفسدان اقتصادی شده و حمایت مردم را به همراه داشته است

حجةالاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز با قدردانی از حرکت ارزشمند قوه قضائیه در برخورد با مفاسد و دستگیری و محاکمه مفسدان بزرگ اقتصادی و تشکر از زحمات نیروهای مخلص اطلاعات سپاه اظهار داشت: این حرکت بزرگ و انقلابی سبب وحشت دیگر مفسدان اقتصادی شده و حمایت مردم را به همراه داشته است.

باید مواظب تأثیرات جنگ نرم دشمن در عرصه عفاف و حجاب بود 

امام جمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه‌های نماز به موضوع جنگ نرم و تسلط بر اندیشه‌های مردم از طرق مختلف به خصوص فضای مجازی اشاره کرد و افزود: باید مواظب تأثیرات جنگ نرم دشمن در عرصه عفاف و حجاب بود و مؤمنان باید با حرکت انقلابی و حمله به دشمن در این فضا آمادگی لازم را در مقابله با آنها داشته باشند.

مردم باید برای مطالعه کتاب اهتمام بیشتری ورزند و مسئولان مربوطه در امر نشر کتب دقت کنند

وی به هفته کتاب و کتابخوانی نیز اشاره کرد و یادآور شد: مردم باید برای مطالعه کتاب اهتمام بیشتری ورزند و مسئولان مربوطه در امر نشر کتب دقت کنند و از کتاب‌های ضاله و انتشار آنها جلوگیری نمایند.

خطیب نمازجمعه دزفول انس فردی و خانوادگی به فرهنگ کتابخوانی و مطالعه را مهم دانست و پیشنهاد کرد در جهیزیه عروس کتاب نیز گنجانده شود.

مطالعه کتاب مفید و ارزشمند انسان ۲۵۰ ساله پاسخگوی بسیاری از شبهات است

وی از علاقمندان به کتاب خواست نسبت به مطالعه کتاب مفید و ارزشمند انسان ۲۵۰ ساله برگرفته از فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی که در خصوص سیره ائمه اطهار علیهم السلام است اقدام کنند.

حمله صهیونیستها در کشتار فرماندهان و مردم غزه محکوم است

امام جمعه دزفول در بخش دیگری از خطبه‌ها حمله صهیونیستها به منزل مسکونی «بهاء ابوالعطا» از فرماندهان ارشد گردان‌های القدس در منطقه «الشجاعیه» غزه و کشتار مردم غزه را محکوم کرد و از آن به عنوان نماد رسمی تروریسم دولتی یاد کرد که متأسفانه دنیا در برابر آن سکوت کرده است.

 حرکت و مشی ما، سیره و روش رهبر معظم انقلاب و جذب حداکثری مردم است

خطیب نماز حمعه دزفول همچنین در آستانه برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: حرکت و مشی ما، سیره و روش رهبر معظم انقلاب و جذب حداکثری مردم است.

امام جمعه دزفول افزود: اگر فرد یا افرادی از خطاها و اشتباهات خود احساس ندامت کرده و اعلام کنند اشتباه کرده‌اند بخشیده خواهند شد و دوباره سوار قطار انقلاب خواهند شد اما به صراحت اعلام می‌کنیم به اندازه سر سوزنی از اصول انقلاب کوتاه نخواهیم آمد و مصلحت نظام، اولویت نخست ماست.

با وحدت و همدلی باید مانع هرگونه تفرقه در بین جامعه شد

وی افزود: مصلحت نظام و انقلاب در تمام زمانها و شرایط وظیفه ائمه جمعه است که به آن توجه دارند و با وحدت و همدلی باید مانع هرگونه تفرقه در بین جامعه شد.

امام جمعه دزفول همچنین از کمرنگ بودن فضاسازی شهری برای میلاد پیامبر اکرم(ص) و امام جعفرصادق(ع) در دزفول انتقاد کرد.

پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان دزفول دکتر محقق شاعر ارزشی و مدرس دانشگاه بمناسبت میلاد با برکت پیامبر رحمت و امام صادق(ع) اشعاری زیبا و پر محتوا در وصف رسول الله قرائت کرد.