۲۴م، آبان ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۴م, آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۵ ب.ظ | کد خبر: 79654

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” در شب میلاد پر خیر و برکت نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) و امام جعفر صادق(ع) آئین جشن و سرور و تلبس تعدادی از طلاب حوزه‌های علمیه آیت الله قاضی‌(ره) دزفول و امام محمد باقر‌(ع) شوش دانیال در آستانه متبرک محمدبن موسی الکاظم(ع) سبزقبا در شهرستان دزفول برگزار شد.

سخنان آیت الله موسوی جزایری

در این جشن با شکوه که حجج اسلام بهرام پور، امام امام جمعه شوش، اساتید حوزه‌های علمیه و اقشار مختلف مردم متدین دزفول، مسئولان محلی و فرمانده پایگاه جهارم شکاری به همراه جمعی از خلبانان و فرماندهان و پرسنل این پایگاه افتخار آفرین شهرستان دزفول حضور داشتند، آیت الله موسوی جزایری زعیم حوزه‌های علمیه استان خوزستان در سخنانی با تبریک این ایام خجسته ازحوزه‌های علمیه بعنوان بزرگترین افتخار مکتب اهل بیت علیهم السلام نام برد و اظهار داشت: حوزه‌ها وصل به میراث گرانقدر خاتم الانبیاء محمد مصطفی(ص) است.

آیت الله جزایری از آئین عمامه گذاری طلاب بعنوان یک سنت نبوی یاد کرد که آغاز آن در عید غدیر خم و به دست مبارک پیامبر عظیم الشأن اسلام بر سر مبارک حضرت علی بن ابی طالب(ع) صورت گرفت.

آیت الله جزایری تصریح کرد: پس از پیامبر گرامی اسلام بزرگترین حوزه را امام جعفر صادق(ع) در مدینه منوره تشکیل داد و از آن به بعد شکل اداری به خود گرفت و در جهان اسلام گسترش یافت.

زعیم حوزه‌های علمیه خوزستان با تأکید بر لزوم تربیت عالم دینی در جامعه گفت: دشمن از خلاء روحانیت بیشترین استفاده را می‌کند.

آیت الله جزایری به شرایط سخت تلبس طلاب پس از سالها تلاش و کوشش در فراگیری علوم دینی و تهذیب نفس اشاره کرد و یادآور شد: نیاز به عالم دینی در جامعه یک ضرورت است که هدایت مردم را در توجه به آخرت و دنیا و بر اساس مبانی اسلام قرار می‌دهد.

آیت الله جزایری در بخشی دیگر از سخنان خود از شهر دزفول به عنوان شهری مهم و بزرگ و دارالمؤنین یاد کرد و از صفا و محبت و روحیات معنوی مردم آن تجلیل کرد.

گزارش امام جمعه دزفول از حوزه آیت الله قاضی(ره) و نقش روحانیون در برنامه‌های دینی و فرهنگی

در این جشن معنوی حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول با تبریک میلاد پیامبر گرامی اسلام و امام جعفر صادق(ع) گزارشی از حوزه علمیه آیت الله قاضی(ره) ارائه داد و گفت: در این حوزه ۱۸۵ طلبه در سطوح یک تا ۳ مشغول تحصیل هستند و ۳۰ نفر استاد در آن تدریس می‌کنند.

امام جمعه دزفول به درخشش این حوزه علمیه در کسب رتبه اول سه سال متوالی در جشنواره علامه حلی، و مجهز بودن حوزه به بزرگترین کتابخانه با ۱۸ هزار عنوان کتاب اشاره کرد و افزود: حوزه علمیه آیت الله قاضی با تشکیل کمیسیون تبلیغ و امور مساجد با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی اوقاف و امور خیریه و نهاد بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) و طرح هجرت توانسته بخشی از نیاز محافل دینی، علمی و فرهنگی این شهرستان را با استفاده از روحانیون و اساتید مجرب تأمین کند.

امام جمعه دزفول همچنین به فعالیتهای بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) دزفول که مجهز به استودیو ضبط صدا، سالن همایش و برگزاری دوره‌ها و کتابخانه تخصصی مهدوی می‌باشد اشاره کرد و گفت: در این نهاد که در مصلای دزفول واقع است علاوه بر تأمین محتوای کارشناسی برخی از برنامه‌های مذهبی رادیو دزفول، مبارزه با فرقه‌های منحرف، همایشهای سبک زندگی منتظرانه و دوره‌های مهدوی در ۴۰ مدرسه و با شرکت ۲۰۰۰ دانش آموز برگزار کرده است.

امام جمعه دزفول تأکید کرد این نهاد فرهنگی توانسته است ۵۰ درصد از فعالیت‌های بنیاد استان خوزستان را به خود اختصاص دهد.

پیشنهاد امام جمعه دزفول به زعیم حوزه‌های علمیه استان

امام جمعه دزفول در پایان سخنان خود از آیت الله جزایری خواست راه اندازی رشته‌های تخصصی خواهران و برادران این حوزه و نیز مجوز تأسیس شعبه دزفول دانشگاه امیرمؤمنان را پیگیری کنند.

همچنین در این مراسم که با تلاوت قرآن و مداحی پیشکسوت مداحان دزفول حاج آقا شهروزیان روبرو بود ۸ نفر از طلاب حوزه علمیه دزفول و ۳ نفر از طلاب حوزه علمیه امام محمدباقر(ع) شهرستان شوش مفتخر به لباس مقدس روحانیت شدند.

تجلیل و اهدای لوح توسط آیت الله موسوی جزایری و حجةالاسلام و المسلمین قاضی به فرمانده پایگاه چهارم وحدتی دزفول از برنامه‌های جانبی این جشن با شکوه بود.