۱۸م، آبان ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۸م, آبان ۱۳۹۸ ساعت ۵:۲۳ ب.ظ | کد خبر: 79576

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین تشییع مرحومه فاطمه رجب صدوقی مادر شهیدان علیرضا و حسنعلی دوبری با حضور امام جمعه و اقشار مختلف مردم متدین و قدرشناس دزفول در بهشت علی دزفول برگزار شد.

در این مراسم که با حضور گسترده مردم دزفول همراه بود مشایعت کنندگان با نوحه خوانی و سینه زنی یاد و خاطره این مادر بزرگوار شهیدان را گرامی داشته و حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول بر پیکر این مادر شهید پرور را اقامه نماز کرد.

پیکر مرحومه “فاطمه رجب صدوقی” در مزار دو فرزند شهیدش علیرضا و حسنعلی دوبری در گلزار شهدای بهشت علی دزفول به خاک سپرده شد.

گفتنی است شهیدان علیرضا و حسنعلی دوبری این دو برادر عزیز در یک عملیات (عملیات کربلای ۴) به فیض شهادت نائل آمدند و به دیدار معشوق شتافتند.

«عملیات کربلای چهار از تاریخ سوم تا پنجم سال ۱۳۶۵ با رمز مقدس یا محمد رسول الله(ص) با هدف انهدام نیروهای دشمن در منطقه عملیاتی غرب اروند و جنوب خرمشهر آغاز گردید.

رزمندگان اسلام با هجوم به جزیره ام‌الرصاص و ام‌البانی پس از دو روز نبرد سخت و وارد کردن ضربه به ۶ تیپ عراق انهدام قابل توجهی از اداوت زرهی، کشته و زخمی کردن ۷۰۰۰ نفر و به اسارت گرفتن تعدادی از مزدوران بعثی به مواضع اولیه خود بازگشتند.

در این عملیات، گردان­های بلال و عمار دزفول با توان رزمی بالا به عنوان گردان­های خط­ شکن ایفای نقش نموده و با توکل به خدا و شجاعت نیروهای رزمنده و مخلص توانستند در ساعات اولیه عملیات، از موانع و استحکامات دشمن عبور نماید.

این عملیات، زمینه­ ساز عملیات سرنوشت ساز کربلای ۵ در منطقه عمومی شلمچه و شرق بصره شد. در این عملیات ۷۲ نفر از رزمندگان دزفول به شهادت رسیدند که اولین دو برادر مفقودالاثر شهید دزفول حسنعلی و علیرضا دوبری بودند