۱۷م، آبان ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۷م, آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۹ ب.ظ | کد خبر: 79541

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین نمازجمعه دزفول با حضور اقشارمختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول و به امامت حجةالاسلام والمسلمین حاج شیخ مرتضی بیگدلی امام جمعه موقت دزفول در مصلای امام علی(ع) دزفول برگزار شد.

تقوا اجتناب از محرمات و معاصی است

امام جمعه موقت دزفول در خطبه اول نماز ضمن دعوت به تقوای الهی گفـت: تقوا اجتناب از محرمات و معاصی است.

تبیین ویژگیهای نبی مکرم اسلام از منظر قرآن مجید

وی با تبریک ایام ولادت پیامبر اسلام و امام جعفر صادق(ع) و گرامیداشت هفته وحدت به تبیین ویژگیهای نبی مکرم اسلام از منظر قرآن مجید پرداخت و افزود: یکی از صفات ویژه پیامبر اکرم(ص) وظیفه رسالت ایشان است.

امام جمعه موقت دزفول امی بودن پیامبر اسلام را از ویژگیهای دیگر ایشان برشمرد و افزود: معلم، آن گوهر تابناک اسلام ذات اقدس الهی است که چهل سال رسول الله از خداوند متعال علوم را کسب و معرفت پیدا کردند.

وی گفت: پیامبر گرامی اسلام شخصیتی است که در تورات و انجیل معرفی شده و دعای جدش حضرت ابراهیم(ع) درباره ایشان تحقق یافته است.

اقامه نماز و عمل به پرداخت زکات و اجرای حدود الهی از وظایف مهم مسلمانان است

خطیب موقت نماز جمعه دزفول در پایان این خطبه عمل به دستورات دینی را مورد تأکید قرار داد و افزود: اقامه نماز و عمل به پرداخت زکات و اجرای حدود الهی مانند عفاف، صداقت و رعایت حلال و حرام الهی از وظایف مهم مسلمانان است.

هفته وحدت از ابتکارات امام راحل بود که بخشی از توطئه‌های دشمن را بی اثر کرد

حجةالاسلام والمسلمین بیگدلی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول با گرامیداشت هفته وحدت افزود: هفته وحدت از ابتکارات امام راحل بود که بخشی از توطئه‌های دشمن را بی اثر کرد و در نهایت به یکی از گفتمان‌های رایج تبدیل شد.

وی افزود: همیشه فرقه‌های انحرافی قصد به انحراف کشیدن جامعه را داشتند و میان اقوام مختلف با قبیله گرایی و مذهب گرایی مشکلاتی ایجاد کردند لذا باید نگاهی عمیق نسبت به این موضوع داشته باشیم.

به محورهای وحدت بخش از جمله قرآن و پیامبر اکرم(ص) باید توجه کرد

امام جمعه موقت دزفول گفت: باید به محورهای وحدت بخش از جمله قرآن و پیامبر اکرم(ص) توجه و بر اصول مذهب پافشاری کنیم.

وی افزود: فضای آزاد اندیشی و گفتگوهای سازنده را نیز باید در برنامه‌ها قرار داد و تعامل بین اندیشمندان جهان اسلام را گسترش داد.

حرکت نظام اسلامی در اجرای گام چهارم برنامه هسته‌ای ریشه در روحیه مقاومت مردم دارد

امام جمعه موقت دزفول در بخش دیگری از خطبه‌های امروز به اعلام دولت در کاهش تعهدات برجام اشاره کرد و  اظهار داشت: این امر اثبات توانمندی جمهوری اسلامی است که بعد از پنج سال با بدعهدی طرف قرارداد، ایران سایت فردو را فعال کرد.

وی گفت: ضرورتی بر رعایت اصول تعهدات برجام وجود ندارد زیرا دشمن به هیچکدام از تعهدات خود عمل نکرده است.

دولت با تکیه بر ظرفیت‌های داخلی باید گام بلندی برای حل مشکلات مردم بردارد

امام جمعه موقت دزفول حرکت نظام اسلامی در اجرای گام چهارم برنامه هسته‌ای ریشه در روحیه مقاومت مردم دانست و افزود: دولت باید با تکیه بر ظرفیتهای داخلی راه رشد و توسعه کشور را فراهم کند و گام بلندی برای حل مشکلات بردارد.

از اعضای شورای شهر انتظار می‌رود اتحاد و وحدت داشته باشند

وی اتفاق‌های اخیر شورای شهر در خصوص انتخاب شهردار را نگران کننده دانست و افزود: موضوع بازنشستگی و عزل و نصب طبیعی است ولی با توجه به حساسیت موجود باید با دقت نظر بیشتری انجام شود.

وی با بیان اینکه اعضای شورای شهر نباید در خصوص انتخاب شهردار دوقطبی و جمع گریز باشند، افزود: از اعضای شورای شهر انتظار می‌رود اتحاد و وحدت داشته باشند و مسئولانه در خصوص این موضوع تصمیم‌گیری کنند.

وی گفت: مر قانون باید رعایت شود اگر بازنشستگی قانونی است اعضای شورای شهر نسبت به اجرای قانون اقدام کنند در غیر اینصورت از تجربه شهردار  استفاده شود.

امام جمعه موقت دزفول اظهار داشت: فرماندار و استاندار نیز باید شرایط را ارزیابی و با همفکری و انسجام نسبت به حل این موضوع ورود کنند و اجازه ندهند شهرداری که یک نهاد گسترده است در بلاتکلیفی بماند.

اقدام نیروی انتظامی در کشف کارگاه تولید تنباکو قابل تقدیر است

امام جمعه موقت دزفول در فرازی دیگر از خطبه‌های نماز از نیروی انتظامی بدلیل کشف کارگاه تولید تنباکو تقدیر کرد و گفت: فضولات حیوانی با عنوان تنباکوی میوه‌ای در شهر به فروش رسیده است.

وی با بیان اینکه تنباکوهای میوه‌ای ۷۰ نوع سم مهلک و سرطانزا دارند، افزود: امام جمعه دزفول نسبت به استعمال قلیان در بوستانها  و تفرجگاههای دزفول اعتراض کردند که برخی افراد نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند.

خانواده‌ها از استعمال قلیان در بوستانها خودداری کنند

امام جمعه موقت دزفول با تأکید بر خودداری از حمایت مخلان سلامت جامعه، از خانواده‌ها تقاضا کرد از استعمال قلیان در بوستانها خودداری کنند.

معرفی کتاب انتظار عامیانه، عالمانه، عارفانه و گرامیداشت درگذشت مادر شهیدان دوبری

امام جمعه موقت دزفول ضمن معرفی کتاب انتظار عامیانه، انتظار عالمانه، انتظار عارفانه اثر ارزشمند استاد علیرضا پناهیان درگذشت مادر شهیدان علیرضا و حسنعلی دوبری را گرامی داشت و گفت: آیین تشییع و ترحیم این مادر بزرگوار روز شنبه برگزار می‌شود.