۱۰م، آبان ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۰م, آبان ۱۳۹۸ ساعت ۴:۵۷ ب.ظ | کد خبر: 79427

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین عبادی سیاسی نماز جمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایتمدار دزفول و به امامت حجةالاسلام والمسلیمن سیدمحمدعلی قاضی امام جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

بی تقوایی مایه از دست دادن سرمایه دنیوی و اخروی انسان است

خطیب نمازجمعه دزفول در خطبه اول نماز با دعوت از خود و مردم به رعایت تقوای الهی گفت: بی تقوایی مایه از دست دادن سرمایه دنیوی و اخروی انسان است.

سیری در سیره فردی و اجتماعی امام حسن عسکری(ع)

امام جمعه دزفول سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) را تسلیت گفت و به تبیین ویژگیهای شخصیت این امام بزرگوار پرداخت و افزود: از نشانه‌های امامت امام حسن عسکری(ع) کوتاه بودن مدت امامت و عمر ایشان است.

وی افزود: خداوند متعال این امام بزرگوار را مایه نور و روشنایی و عزت و سربلندی امت اسلامی در دوران خودش قرار داد.

باید امام زمان خود را شناخت که اگر نشناسیم به مرگ جاهلیت مرده‌ایم

امام جمعه دزفول گفت: باید امام زمان خود را شناخت که اگر نشناسیم به مرگ جاهلیت مرده‌ایم.

امام جمعه دزفول جوان بودن امام حسن عسکری بعد از امام جواد(ع) و مظلومیت را از ویژگی‌های دیگر آن حضرت دانست و افزود: حاکمان زمان چون ائمه اطهار را سد راه خود می‌دیدند لذا در فعالیتهای سیاسی آنان را از چرخه سیاسی حذف کرده بودند.

دشمنان به دلیل مظلومیت آن بزرگوار او را از بسیاری از امور زندگی محروم و در حصر نگه داشتند

وی افزود: دشمنان به دلیل مظلومیت آن بزرگوار او را از بسیاری از امور زندگی محروم و یا در حصر و زندان نگه داشتند.

در زمان غیبت، الگوی زعامت نواب عام و به عبارتی نظریه ولایت فقیه شکل گرفت

وی گفت: امام حسن عسکری(ع) می‌دانستند که با شهادت وی دنیای اسلام وارد عصر جدیدی می‌شود به همین دلیل با آغاز عصر غیبت، الگوی زعامت نواب عام و به عبارتی نظریه ولایت فقیه شکل گرفت.

امروز سفارتخانه‌های آمریکا در جهان لانه‌های فساد، فتنه و جاسوسی است

حجةالاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز با تبریک آغاز امامت حضرت ولی عصر(عج) و گرامیداشت سالروز شهادت آیت الله سید محمد علی قاضی طباطبایی اولین شهید محراب و سالروز شهادت دانش آموزان عزیز و روز ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا گفت: امروز سفارتخانه‌های آمریکا در سرتاسر کشورهای جهان لانه‌های فساد، فتنه و جاسوسی هستند.

سرچشمه توطئه‌ها در عراق و لبنان از سفارتخانه‌های آمریکا و اسرائیل و آل سعود است

وی افزود: سرچشمه توطئه‌ها و فتنه‌هایی که اکنون در عراق و لبنان است از سفارتخانه‌های آمریکا و اسرائیل و آل سعود است.

وی با اشاره به تحولات عراق و لبنان اظهار داشت: دلسوزان و مردم این کشورها باید اولویت خود را امنیت قرار دهند زیرا با ناامنی و برهم خوردن اوضاع، امکان تحقق مطالبات مردم وجود ندارد.

بازخوانی سخنان مهم مقام معظم رهبری در دانشگاه افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران

حجةالاسلام والمسلمین قاضی به بازخوانی سخنان مهم مقام معظم رهبری در دانشگاه افسری ارتش پرداخت و با اشاره به ایجاد قرارگاه‌هایی توسط دشمن برای برهم زدن لبنان و عراق گفت: نیروهای مسلح برای فتنه‌های دشمنان باید آمادگی کامل داشته باشند.

آمریکا دشمن ملت ایران هست و هرگز با این ملت دوست نخواهد شد

امام جمعه دزفول تأکید کرد: آمریکا دشمن ملت ایران هست و هرگز با این ملت دوست نخواهد شد و پاسخ ما به دشمن مرگ بر آمریکا است.

اعلام هلاکت ابوبکر بغدادی یک بازی سیاسی مضحک و رسانه‌ای است

امام جمعه درفول اعلام هلاکت ابوبکر بغدادی را یک بازی سیاسی مضحک و رسانه‌ای خواند و افزود: این تروریست بعد از اعلام پایان کار داعش توسط سردار سلیمانی یک مهره سوخته شد.

وی اظهار داشت: زنده ماندن ابوبکر بغدادی بسیاری از مسایل پشت پرده داعش را برملا می‌کرد به همین دلیل اقدام به کشتن او کردند.

فرهنگ اسلامی ایرانی ما باید تقویت شود

خطیب نمازجمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به ۱۴ آبان روز فرهنگ عمومی گفت: فرهنگ اسلامی ایرانی ما باید تقویت شود زیرا دشمن با استفاده از ابزارهای فرهنگی از جمله رسانه‌ها از هیچ تلاشی برای ضربه زدن به ما دریغ نمی‌کند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به هفته وقف اظهار داشت: باید در انتخاب هیأت امنای مساجد دقت شود زیرا در صورت انتخاب درست بسیاری از مشکلات فرهنگی جامعه رفع می‌شوند.

توسعه فضاهای حوزه علمیه دزفول مدنظر واقفان و خیران باشد

وی افزود: توسعه فضاهای حوزه علمیه دزفول مدنظر واقفان و خیران باشد زیرا به شدت با مشکل مواجه هستند.

مسجد جامع دزفول مشکل جدی دارد و نیازمند توجه ویژه مسئولان است

امام جمعه دزفول با بیان اینکه مسجد جامع مشکل جدی دارد و نیازمند توجه ویژه مسئولان است، بیان کرد: برای درآمدزایی مساجد باید موقوفاتی در نظر گرفته شود.

وی افزود: ادارات اوقاف، میراث فرهنگی، فرمانداری و شهرداری مشکلات مساجد و موقوفه‌ها را در جلسه‌ای بررسی و رفع کنند.

رونق تولید بعنوان یکی از مصادیق پدافند غیرعامل باید مورد توجه قرار گیرد

خطیب نماز جمعه دزفول با تأکید بر لزوم توجه به پدافند غیرعامل گفت: اکنون با مشکلات معیشتی و اقتصادی مواجه هستیم که رونق تولید به عنوان یکی از مصادیق پدافند غیرعامل باید مورد توجه قرار گیرد.

انتقاد از تعیین مکان نامناسب برای نماز خواهران در برخی مساجد

امام جمعه دزفول با انتقاد از تعیین مکان نامناسب برای نماز خواهران در برخی مساجد گفت: انتظار می‌رود مکانهای مناسب‌تری برای خواهران در نظر گرفته شود.

باید برای رفع  مشکل برنج‌کاران  اقدام لازم صورت گیرد

امام جمعه دزفول با اشاره به اجازه کشت برنج در این شهرستان بدلیل خسارات سیل فروردین امسال گفت: اکنون برنج‌کاران با مشکلات زیادی از جمله کمبود امکانات برای برداشت محصول مواجه هستند که باید برای رفع این مشکل اقدام لازم صورت گیرد.

خطیب نماز جمعه دزفول افزود: انتظار می‌رود همزمان با برداشت محصول برنج کشاورزان دزفول، از واردات این محصول به کشور خودداری شود.

وی اظهار داشت: کشاورزان برای برداشت محصول برنج با کمبود امکانات مواجه هستند که انتظار می‌رود اقدام لازم برای تأمین دستگاههای مورد نیاز صورت گیرد.

قدردانی از تشکیل میز خدمت ادارات ورزش و جوانان و اوقاف دزفول در مصلای دزفول

امام جمعه دزفول با قدردانی از تشکیل میز خدمت ادارات ورزش و جوانان و اوقاف دزفول در مصلای دزفول گفت: خیلی از مشکلات مردم با تشکیل میز خدمت در نماز جمعه حل شدنی است ان‌شاءالله از این خدمات استفاده شود.

مشکلات شهر با رعایت قانون رفع، و از اقدام سلیقه‌ای خودداری شود

امام جمعه دزفول در پایان همه مسئولان دزفول را به وحدت، همدلی و تعامل برای رفع مشکلات توصیه کرد و اظهار داشت: مشکلات شهر با رعایت قانون رفع، و از اقدام سلیقه‌ای خودداری شود.