۹م، آبان ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۹م, آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۰ ب.ظ | کد خبر: 79410

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در شب شهادت علی بن موسی الرضا(ع) و در اختتامیه سلسله نشستهای علمی در سالن ولایت مصلای امام علی(ع) به جایگاه و اهمیت علم از منظر امامان معصوم(ع) پرداخت و گفت: تنها ظرفی که نه تنها پر نمی‌شود بلکه وسعت می‌یابد ظرف علم است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول به جایگاه علمی امام رضا(ع) اشاره کرد و افزود: هجرت امام رضا(ع) از مدینه به مرو فرصتی برای معرفی شیعه ایجاد شد و جلسه مناظره‌ علمی که مأمون برای آن امام رئوف ایجاد نمود، زمینه مانور علمی مکتب اهل بیت(ع) را فراهم کرد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به جایگاه امامت و ولایت امام رضا(ع)، این امام همام را نعمت بزرگی برای ایرانیان دانست و افزود: شیعه اثنی عشری که از مکتب امام باقر(ع) و امام صادق(ع) نشأت گرفته بود، یک مکتب داخلی بود که علی بن موسی الرضا(ع) جان تاز‌ه‌ای برای ظهور و بروز آن برای غیر مسلمانان بخشید و بُعد جهانی پیدا کرد.

وی با اشاره به روایات، به آسیبهای علمی امروزه پرداخت و خاطر نشان کرد: یکی از آسیبهایی که برای طلاب حوزه وجود دارد این است که سنتهای اصیل علمی در بین آنها کمرنگ شده است.

همچنین حجةالاسلام والمسلمین هدایت پناه به معرفی کتاب سیر تدوین و تدبر صحابه نگاری پرداخت و گفت: متأسفانه اهل تسنن در جایگاه صحابه نگاری اصلا کتابی در این خصوص نداشته و حدود ۱۱ سال سیر تاریخی تبلیغات طول کشید تا این کتاب با بیش از ۷۰۰ صفحه با مباحث مهم دانش صحابه به چاپ برسد.

حجةالاسلام والمسلمین هدایت پناه یکی از مشکلات جامعه شیعه و اهل تسنن را بحث صحابه عنوان کرد و افزود: دانش صحابه نگاری یکی از ادله کافی و مستند است که توسط شیعه بنیان گذاری شده است.