۹م، آبان ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۹م, آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۷ ق.ظ | کد خبر: 79405

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در شب شهادت امام رضا علیه السلام در قدمگاه امام رضا(ع) محبت و مودت اهل بیت را توفیق بزرگی دانست و گفت: باید جایگاه و مقام امام را شناخت و نسبت به ساحت مقدس امام زمان آشنا بود که چگونه و با چه روشی امامت کرده و شیعیان را رهبری می‌کند.

امام جمعه دزفول افزود: در عصر ائمه مردم آن زمان تحلیل درستی از اوضاع نداشتند، اهل جریان شناسی نبودند و فریب می‌خوردند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول تصریح کرد: امام رضا علیه السلام در مسیر مدینه تا مرو به روشنگری و معرفی اهل بیت پرداخت و هجرت امام موجب توسعه مکتب شیعی گردید.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی اظهار کرد: مکتب اهل بیت در زمان امام رضا علیه السلام به سبب تشکیل مناظره‌های علمی که به زعم دشمن برای شکست امام رضا(ع) ترتیب داده می‌شد، بُعد جهانی یافت و امام توانست مکتب اهل بیت را بر دیگر مکاتب مطرح آن روز عرضه بدارد و بر آنها چیره شود.

امام جمعه دزفول افزود: یکی از مواردی که در زمان امام رضا علیه السلام پایه‌گذاری شد و در زمان دیگر ائمه به اوج خود رسید سازمان وکالت بود و این نشان از فراوانی عده شیعیان دارد که امکان  دسترسی به امام برای همه وجود نداشته و امامان معصوم برای خود وکلایی انتخاب می‌کردند تا به امور شیعیان رسیدگی نمایند.