۸م، آبان ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در سالروز شهادت امام رضا(ع) و در یادواره شهید ابوالقاسمی

امام جمعه اهواز: هرکس از قله عاشورا به جریانهای فکری بنگرد حق و باطل را تشخیص می‌دهد.

زمان انتشار: ۸م, آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۵ ق.ظ | کد خبر: 79377

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” به مناسبت  سالروز شهادت امام رضا علیه السلام و یادواره سید مجتبی ابوالقاسمی شهید مدافع حرم با حضور امام جمعه دزفول، حجةالاسلام والمسلمین موسوی فرد نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اهواز به تبیین آیه تطهیر پرداخت و گفت: تمام پیامبران الهی و تمام انوار الهی پاک و معصوم هستند ولی باید از مسیر اهل بیت عصمت و طهارت و ۱۴ معصوم عبور کنند.

امام جمعه اهواز تصریح کرد: صلوات انسان را پاک می‌کند و محال است انسان پاک مرتکب گناه و زشتی شود ولی دلیل وجود گناه در جوامع اسلامی این است که تسلیم اوامر الهی نیستیم.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان افزود: عزاداری در دو ماه محرم و صفر قله و ارتفاعی دارد و آن عاشورای حسینی است که هرکس از قله عاشورا به جریانهای فکری بنگرد حق و باطل را تشخیص می‌دهد.

حجةالاسلام والمسلمین موسوی فرد اظهار کرد: دو دسته از انسانهای مسلمان از دنیا نمی‌روند یک دسته کسانی هستند که با شنیدن صدای اذان بدون عذر با تأخیر نماز را اقامه می‌کنند.

امام جمعه اهواز افزود: شهدای مدافع حرم با  بصیرت و آگاهی به دفاع از حریم اهل بیت و سرزمین خود پرداختند و جان خود را فدا کردند که اگر این شهدا در سوریه با  دشمن مقابله نمی‌کردند کشور ما مورد تجاوز و تعدی دشمن قرار می‌گرفت.

حجةالاسلام والمسلمین موسوی فرد به ذکر مصیبت پرداخت و سخن خود را به پایان رساند.