۳۰م، مهر ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۳۰م, مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۷ ب.ظ | کد خبر: 79270

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در حرم مطهر محمدبن جعفر طیار خطبه‌های حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع) را آتشین و انقلابی خواند و گفت: خطبه‌های حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع) دستگاه اموی را رسوا و حقیقت را آشکار کردند و نگذاشتند پیروزی ظاهری بنی امیه که با شهادت اباعبدالله الحسین(ع) و یارانش بدست آمده بود به کرسی بنشیند.

امام جمعه دزفول اولین نگاه به اربعین را موضوع اطلاع رسانی توسط اهل بیت دانست که هنوز هم ادامه دارد و افزود: امام سجاد(ع) خود را با امیرالمؤمنین و امام حسین(ع) معرفی می‌کند و مردم را از کاری که کردند ملامت می‌نماید و با این افشاگری صدای گریه و شیون مردم که حق برایشان آشکار شده بود و متوجه شدند که چه جنایتی را مرتکب شده‌اند برخاست.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی اظهار کرد: حضرت زینب(س) پس از تحمل تمام مصائب و سختیها ذره‌ای عجز به خود راه نمی‌دهد و در پاسخ به عبیدالله بن زیاد می‌فرماید فاسق و زشتکار رسوا می‌شود و ما در حادثه کربلا جز خوبی و زیبایی ندیدیم.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: حضرت زینب(س) با اشاره به شهدای عاشورا فرمود اینها گروهی بودند که خداوند شهادت را برایشان رقم زده بود، بنگرید که در محاکمه الهی پیروزی از آن چه کسی خواهد بود؟

حجةالاسلام والمسلمین قاضی نگاه دوم به اربعین را تجلی همدلی وفادارانه و بیعت گونه در زمینه سازی ظهور دانست و گفت: این منظر از ابعاد بسیار مهم اربعین است و با دقت در توقیع امام زمان به شیخ مفید روشن می‌شود که شیعیان باید سفره اربعین را بگسترانند و جهانی کنند تا زمینه ظهور بوسیله همدلیها فراهم آید.

امام جمعه دزفول افزود: نگرش به اربعین زمینه ساز ظهور است و همدلی وفادارانه در دو مطلب خلاصه می‌شود، وفاداری در عهد و همدلی و اخوت ایمانی که در اربعین تجلی می‌یابد.

امام جمعه دزفول با اشاره مضامین زیارت اربعین یادآور شد: زیارت اربعین که از نشانه‌های مؤمن است آکنده از معارف و مضامین ناب اهل بیت در موضوعات اعتقادی و کلامی است و هیچ مؤمن و محب اهل بیت نباید از این معارف و مضامین غفلت ورزد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: امام حسین(ع) مردم را به هدایت دعوت کرد و جای هیچ عذری باقی نگذاشت؛ تا جایی که خود را بذل کرد تا مردم را که در جهالت و گمراهی غرق شده بودند نجات دهد.