۲۹م، مهر ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۹م, مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۰ ق.ظ | کد خبر: 79221

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در جمع نمازگزاران مسجد غدیر گفت: مغناطیس امام حسین(ع) در اربعین، از هر مغاطیس دیگری قویتر و جاذبه بیشتری دارد و دلها را به سمت خود می‌کشاند.

امام جمعه دزفول با اشاره به آیات الهی تصریح کرد: یکی از خصوصیات ایمان برداشتن خوف، و حزن و اندوه از دل انسان است و اگر انسان باور قلبی داشته باشد که همه قدرت در دست خداوند است از هیچ چیز نمی‌ترسد همانگونه که امام حسین(ع) بدلیل ایمان قلبی در لحظات حساس از مرگ نمی‌هراسید.

امام جمعه دزفول اربعین را نمادی از پیام رسانی شهادت امام حسین(ع) دانست و افزود: پس از اتمام حادثه عاشورا در کربلا، زنان و دختران حرم پیامبر را به اسارت بردند ولی روحیه آنها همانند اسیر نبود و هرگز ابهت و عزت خود را از دست ندادند.

امام جمعه دزفول با اشاره به سخن امیرالمؤمنین که حیات را در مرگ باعزت و مرگ را در زندگی با ذلت می‌داند گفت: این کلام امیرالمؤمنین فرهنگ عاشورا و اعتقاد امام حسین(ع) و یارانش بود.

وی اظهار کرد: حضرت زینب(س) با اینکه مصیبت زده بود ولی در خطبه خود در مقابل دشمن فرمود «ما جز زیبایی در روز عاشورا ندیدیم و اینها مردانی بودند که خداوند شهادت را برایشان رقم زده بود.»

امام جمعه دزفول تأکید کرد: در روز عاشورا به ظاهر دشمن بر امام حسین(ع) و یارانش پیروز شد ولی امروز پس از گذشت ۱۴۰۰ سال هنوز برای امام حسین(ع) و شهدای کربلا عزاداری می‌شود ولی جز با لعن و نفرین از دشمنان امام حسین(ع) یاد نمی‌شود و روشن است که امام و یارانش در روز عاشورا پیروز میدان بودند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی افزود: پیام رسانی کربلا که در اربعین متجلی شد بخاطر وجود حضرت زینب(س) و بازخوانی پیام عاشورا بود که با افشاگری حضرت زینب(س) یک ننگ ابدی بر پیشانی کوفیان زده شد که تا ابد خواهد ماند.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: مطابق با حدیثی از معصوم در اصول کافی که می‌فرماید برترین جهادها بیان یک کلمه عدالت آمیز نزد حاکم ستمگر است، حضرت زینب(س) در مجلس یزید نماد ایمان و جهاد است.