۲۶م، مهر ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۶م, مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۵ ب.ظ | کد خبر: 79179

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین عبادی سیاسی نماز جمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایتمدار دزفول و به امامت حجةالاسلام والمسلیمن سیدمحمدعلی قاضی امام جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزارشد.

انسانهای باتقوا باید برای نهادینه کردن تقوا در جامعه تلاش کنند

خطیب نمازجمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی گفت: انسانهای باتقوا باید برای نهادینه کردن تقوا در جامعه تلاش کنند.

وی افزود: انسان مؤمن فردی است که صفات نیک را در خود حفظ و صفات زشت را از خود دور می‌سازد.

تبیین سنت امتحان الهی از منظر مکتب انسان ساز اسلام

امام جمعه دزفول در ادامه این خطبه به موضوع سنت امتحان الهی از منظر مکتب اسلام پرداخت و اظهار داشت: در جهان بینی الهی آخرت هدف و مقصد نهایی انسان است.

وی افزود: دنیا وسیله‌ای است برای رسیدن به هدف، و اگر دنیا در خلاف آن هدف باشد باید دنیای خود را اصلاح کرد.

سنت الهی بر پایه آزمایش و امتحان است و در این زمینه برای هیچ کس گریزی نیست

امام جمعه دزفول سپس به مسئله آخرت از منظر آیاتی از قرآن کریم پرداخت و با تبیین دنیای مذموم و ممدوح تصریح کرد: سنت الهی بر پایه آزمایش و امتحان است و در این زمینه برای هیچ کس گریزی نیست.

بهشت بهانه‌ای برای رسیدن به عمل صالح است

وی بهشت را بهانه‌ای برای رسیدن به عمل صالح دانست که این عمل بوسیله آزمایش الهی بدست می‌آید.

انسانهای مؤمن باید در آزمایشهای الهی موفق عمل کنند

امام جمعه دزفول سختی و فقر، ثروت و مال و بروز دردها، رنجها و مصیبتها را نمونه‌هایی از آزمایشهای الهی عنوان کرد که انسانهای مؤمن باید در این کارزار موفق عمل کنند.

اربعین حسینی رسانه‌ای قدرتمند و اثرگذار است

حجةالاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نمازجمعه دزفول با تسلیت اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت ابی عبدالله الحسین علیه السلام اظهار داشت: اربعین صرفا یک راهپیمایی ۸۰ کیلومتری بین نجف و کربلا نیست بلکه یک جریان گسترده و اثرگذار است.

اربعین حسینی توانست بر غولهای رسانه‌ای دنیا غلبه پیدا کند 

امام جمعه دزفول افزود: اربعین حسینی رسانه‌ای قدرتمند و اثرگذار است که توانست بر غولهای رسانه‌ای دنیا غلبه کند.

اربعین، اسلام را زنده و همه دنیا را متوجه خود کرده است

وی اربعین حسینی را جلوه‌ای از قیام امام حسین علیه السلام دانست و افزود: اربعین، اسلام را زنده و همه دنیا را متوجه خود کرده است.

امام جمعه دزفول ادامه داد: هرچه اربعین را باشکوه تر برگزار کنیم در معرفی جهانی حضرت صاحب الزمان(عج) تلاش کرده‌ایم چراکه راهپیمایی اربعین رزمایش و گردهمایی آخرالزمان است.

تقدیر از دست اندرکاران بزرگداشت اربعین در موکب و ستاد اربعین درفول

وی با تقدیر از دست اندرکاران بزرگداشت اربعین در موکب و ستاد اربعین درفول افزود: لازم است بیلان کاری از این خدمات گسترده به مردم ارائه شود.

اجتماع میلیونی مردم در آئین اربعین حسینی زمینه شکل گیری تمدن بزرگ اسلامی است

امام جمعه دزفول تجمع میلیونی مردم در آئین اربعین حسینی را زمینه تمدن بزرگ اسلامی دانست و گفت: یاید زمینه ارائه فرهنگ جهانی عاشورا فراهم شود تا همبستگی اجتماعی مسلمانان از طریق اربعین رقم بخورد.

تحولات منطقه و اقتدار ایران از منظر یک تحلیلگر عرب

حجةالاسلام والمسلمین قاضی در خصوص تحولات منطقه گفت: یک تحلیلگر عرب می‌گوید ایران تحریمها را پشت سر گذاشته و نفت ایران به چین و سایر کشورها صادر می‌شود ولی وضعیت عربستان بسیار سخت شده و آمریکا مذاکره با ایران را گدایی می‌کند.

اقتدار نظام اسلامی ایران در دستگیری یکی از فعالان رسانه‌ای ضد انقلاب

خطیب نمازجمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه‌های نماز جمعه به دستگیری یکی از فعالان رسانه‌ای ضد انقلاب اشاره کرد و اظهار داشت: این دستگیری طی یک عملیات پیچیده انجام شد؛ دستگیری وی از این نظر اهمیت دارد که نیروهای امنیتی ایران توانستند بینی سرویسهای امنیتی استکبار را به خاک بمالند.

وی با اشاره به دستگیری ریگی، توقیف نفتکش انگلیسی، نشاندن پهپاد آمریکایی، ساقط کردن مدرن ترین پهپاد آمریکا و نابودی داعش افزود: این اقدامات نشان از اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران در جهان است.

شکسته شدن بلوک غرب از بلوک شرق گسترده‌تر خواهد بود

امام جمعه دزفول با تأکید بر لزوم ایستادگی در مقابل فشارهای آمریکا ادامه داد: شکسته شدن بلوک غرب از بلوک شرق گسترده‌تر خواهد بود.

تأکید بر مبارزه مستمر با فساد

خطیب نماز جمعه دزفول در بخشی دیگر از خطبه‌های نماز با تأکید بر مبارزه مستمر با فساد گفت: بدون تردید پیشگیری از درمان در موضوع فساد بهتر و کم هرینه‌تر خواهد بود.

کارشناسان با اظهار نظر درخصوص مضرات استعمال قلیان جوانان و خانواده‌ها را آگاه کنند

امام جمعه دزفول با اشاره به تعطیلی تعدادی از قلیان سراها در این شهر اظهار داشت: هیچ مجوزی برای استعمال قلیان در مراکز و رستورانها وجود ندارد.

وی با بیان اینکه قلیان به نیروی انسانی کشور آسیب می‌زند، افزود: کارشناسان با اظهار نظر درخصوص مضرات استعمال قلیان جوانان و خانواده‌ها را آگاه کنند.