۱۹م، مهر ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۹م, مهر ۱۳۹۸ ساعت ۴:۲۶ ب.ظ | کد خبر: 79165

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین عبادی سیاسی نماز جمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایتمدار دزفول و به امامت حجةالاسلام والمسلیمن شیخ حسین عبداللهی امام جمعه موقت دزفول در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

دعوت به تقوا و اهمیت امر به معروف و نهی از منکر از منظر اسلام

خطیب نمازجمعه دزفول ضمن دعوت مردم به رعایت تقوای الهی به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر از منظر اسلام پرداخت و گفت: اولین بهره مندی از این فریضه مهم به نفع خود و خانواده‌ها است.

خانواده‌ها نباید همّ و غمّ خود را در  فضای مجازی آلوده مشغول کنند

وی افزود: گاهی اوقات امر به معروف‌ها و نهی از منکرها برای اشخاص و گاهی برای خانواده و جامعه مفید و یا مضر است که باید دید نوع دریافت و عملکرد ما در این زمینه چگونه بوده است.

امام جمعه موقت دزفول نشستن با اعضای خانواده و گفت و شنودهای سازنده توسط سرپرست خانواده را امری ضروری دانست و تأکید کرد: خانواده‎‌ها نباید همّ و غمّ خود را در  فضای مجازی  آلوده مشغول کنند بلکه وقت خود را صرف تربیت سازنده فرزندان و ساختن خانواده خود نمایند.

مسئولین به کار اهمیت دهند و نسبت به مردم بی تفاوت نباشند

وی با بیان این مطلب که امر به معروف ما باید متوجه مسئولین مملکت نیز باشد افزود: علاوه بر نظارت بر عملکرد مسئولان باید آنها را مورد نصیحت و موعظه نیز قرار داد تا به کار اهمیت دهند و نسبت به مردم بی تفاوت نباشند.

اشک در مجلس امام حسین(ع) بالاترین عبادت است

امام جمعه موقت دزفول با توجه به روزهای پایانی ماه صفر تأکید کرد: معروف به تبلیغات و شلوغی مجالس نیست بلکه عملکرد صحیح ملاک است.

مردم و مسئولین در حل مشکلات جامعه اهتمام بیشتری ورزند

وی افزود: اشک در مجلس امام حسین(ع) بالاترین عبادت است و باید مراسم عزاداری به بهترین شکل برگزار شود و مردم و مسئولین در حل مشکلات جامعه اهتمام بیشتری ورزند.

پیشرفت‌های عملی، صنعتی و نظامی کشور غیر قابل چشم پوشی است

حجةالاسلام والمسلمین عبداللهی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول با اشاره به دیدار دو هزار جوان نخبه کشور با مقام معظم رهبری گفت: مقام معظم رهبری در این دیدار توصیه کردند در مقابل جریان دلسرد کننده نخبگان به هوش باشند زیرا برخی بددلان جهش‌های علمی کشور را نمی‌بینند.

وی با بیان اینکه ناامیدی برای پیشرفت کشور سمّ است، افزود: پیشرفتهای عملی، صنعتی و نظامی کشور غیرقابل چشم پوشی است.

امام جمعه موقت دزفول افزود: سرچشمه همه پیشرفت های جهان اسلام در جمهوری اسلامی ایران است.

اگر میز مذاکره‌ای هست باید در یمن، فلسطین و دیگر کشورها نیز باشد

حجةالاسلام والمسلمین عبدالهی دموکراسی در مذاکره را بی معنی خواند و اظهار داشت: اگر میز مذاکره‌ای هست باید در یمن، فلسطین و دیگر کشورها نیز باشد؛ برخورد خاضعانه آمریکا با ایران بدلیل داشتن برگهای برنده زیاد دست ما است.

نمایندگان با رأی مردم وارد مجلس شده‌اند و اجازه ندارند خارج از تعهدات خود در مجلس عمل کنند

وی در بخشی دیگر از خطبه‌ها بر ضرورت شفافیت آراء نمایندگان مجلس شورای اسلامی تأکید کرد و افزود: نمایندگان با رأی مردم وارد مجلس شده‌اند و اجازه ندارند خارج از تعهدات خود در مجلس عمل کنند زیرا وکیل مردم هستند.

تقدیر از عملکر خوب و انقلابی قوه قضاییه در مبارزه با مفسدان اقتصادی

امام جمعه موقت دزفول از عملکر خوب و انقلابی قوه قضاییه در مبارزه با مفسدان اقتصادی قدردانی کرد و اظهار داشت: رئیس قوه قضا ثابت کرد که در کار خودش اصلا اهل تعارف نیست و برای اجرای عدالت خط قرمزی وجود ندارد.

حمله یمنی‌ها به تأسیسات نفتی آرامکو پاسخ محکمی به متجاوزان سعودی و هم‌پیمانانش بود

وی در بخشی دیگر از سخنان خود حمله انصارالله یمن به تأسیسات نفتی آرامکو را در راستای دفاع از کشورشان دانست و افزود: در جریان این حملات علاوه بر توقف صدور نفت سعودیها دو هزار اسیر، و غنائم جنگی بسیاری بدست آمد و پاسخ محکمی به متجاوزان سعودی و هم‌پیمانانش بود.

والدین باید استعدادهای بالقوه کودکان خود را شناسایی و آنها را بالفعل کنند

امام جمعه موقت دزفول با گرامیداشت روز جهانی کودک گفت: جایگاه کودک و نوجوان در مکتب ما روشن است لذا والدین باید استعدادهای بالقوه کودکان خود را در زمینه‌های عقلی، اخلاقی، دینی و هنری شناسایی و در راستای تبدیل آنها به بالفعل تلاش کنند.

سخنران پیش از خطبه‌ها

سخنران پیش از خطبه‌ها سرهنگ چگینی جانشین فرمانده پایگاه چهارم شکاری دزفول بود که در خصوص پیشرفت‌های نیروهای نظامی از انواع سلاح‌های پیشرفته در همه زمینه‌ها مطالبی را بیان کرد.