۱۷م، مهر ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۷م, مهر ۱۳۹۸ ساعت ۸:۵۹ ق.ظ | کد خبر: 79133

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی در جلسه شورای زکات ضمن تسلیت شهادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع) رضایتمندی خود را از تلاشها و گزارشات ارائه شده درخصوص ترویج زکات اظهار کرد و گفت: شهرستان دزفول در استان خوزستان رتبه نخست را کسب نموده که جای تقدیر دارد، ولی بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری نباید به این تلاشها قناعت کرد و باید تلاشها ارتقا پیدا کند.

وی تشکیل جلسه شورای زکات و پرداختن به ظرفیتها و عملکردهای آن را نشان از استواری قدمهای الهی مسئولین در همین راستا دانست و افزود: با توجه به اهمیت نماز و زکات در کنار هم در آموزه‌های دینی، پرداختن به موضوع زکات از واجبات دین است و انسان تا زمانی که واجبات الهی را اطاعت نکند مؤمن حقیقی نیست.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی با اشاره به آیات الهی اجرای احکام الهی را یاری دین عنوان و خاطر نشان کرد: اگر به احکام الهی در خود و جامعه، جامه عمل پوشاندیم نصرت خداوند شامل ما خواهد شد.

رئیس شورای زکات شهرستان دزفول به اجرای مصوبات جلسه اشاره و تصریح کرد: پیگیری عدم اجرای مصوبات جلسه، از وظایف مسئولین شورای زکات است و باید در این خصوص بررسیهای لازم صورت گیرد.

وی ضمن تأکید بر اطلاع رسانی در خصوص هزینه مبالغ زکات در جامعه تصریح کرد: مردم باید به مسئولین امر اعتماد کنند و سامانه پیامکی برای تقدیر از پرداخت کنندگان زکات راه اندازی شود.

رئیس شورای زکات شهرستان دزفول به ترویج زکات در جامعه پرداخت و خاطرنشان کرد: در مدارس باید به بیان جایگاه و فرهنگ زکات پرداخت و دانش آموزان را از طریق نصب بنر و دیگر وسائل آموزشی از اهمیت پرداخت زکات آگاه نمود.

در این جلسه برخی از مسئولین امر راهکارهایی در راستای ترویج پرداخت زکات و گزارشاتی از عملکرد شورای زکات ارائه دادند.