۱۲م، مهر ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۲م, مهر ۱۳۹۸ ساعت ۶:۲۶ ب.ظ | کد خبر: 79061

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین عبادی سیاسی نماز جمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایتمدار دزفول و به امامت حجةالاسلام والمسلیمن سید محمدعلی قاضی دزفولی امام جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

تبیین تقوای الهی از منظر امیر مومنان حضرت علی(ع)

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز به تبیین تقوای الهی ازمنظر امیر مؤمنان حضرت علی(ع) پرداخت و گفت: نخستین  توصیه آن حضرت به فرزندانش دعوت به تقوا و خداترسی، و بیان کلمه حق است.

وی افزود: قناعت و میانه روی، عمل کردن و پرهیز از سستی، و جدیت در همه امور از دیگر توصیه‌های آن حضرت به فرزندانش می‌باشد.

انسان در همه حال باید سپاسگزار خدا باشد و عیوب خود را بشناسد قبل از آنکه به فکر عیب دیگران باشد

امام جمعه دزفول تأکید کرد: باید انسان در همه حال سپاسگزار خدا باشد و عیوب خود را بشناسد قبل از اینکه به عیب جویی دیگران بپردازد.

خطیب نماز جمعه دزفول در ادامه بیان کلام امام علی(ع) افزود:  هرکس که لباس تقوی را از تن خود بیرون بیاورد هیچ لباسی نمی تواندجایگزین آن باشد.

نسبت به رزق و روزی که خدای متعال به انسان می‌دهد باید راضی و شاکر بود

وی گفت: نسبت به رزق و روزی که خدای متعال به انسان می‌دهد باید راضی و شاکر خدا بود و از پرداختن به عیوب دیگران اجتناب کرد.

امام جمعه دزفول افزود: هر کس تسلیم خواهش‌های نفسانی شود آزاده نیست و بنده و ذلیل خواهش‌های نفسانی خود است.

اعنماد انسان مؤمن به پروردگار است، حرص و ولع ندارد و به یاد مرگ است

وی گفت: اعتماد انسان مؤمن به پروردگار است، حرص و ولع ندارد، به یاد مرگ است و به حلال و حرام مالش توجه دارد.

نیروی انتظامی دارای روحیه خدمتگزاری و فراهم کردن امنیت مردم است

حجةالاسلام والمسلمین قاضی سالروز شهادت امام حسن(ع) و فرزند سه ساله امام حسین(ع) حضرت رقیه(س) را تسلیت گفت و با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی و تقدیر از خدمات این نیرو اظهار داشت: نیروی انتظامی دارای روحیه خدمت گزاری، گذشت، مردمی بودن، مسئول بودن نسبت به امنیت مردم بوده و در همه اوقات مشغول خدمت به مردم است.

نیروهای انتظامی باید فرصت‌ها را از افراد خاطی که قوانین را زیر پا می‌گذارند بگیرند

امام جمعه دزفول تلاش پرسنل این نیرو را در خدمت به مردم در ایام عاشورا و در خصوص برخورد قاطع با کشف حجاب ستود و تأکید کرد: نیروهای انتظامی باید فرصت را از افراد خاطی که قوانین را زیر پا می گذارند گرفته و با آنها برخورد کنند.

بازخوانی بیانات مقام معظم رهبری در دیدار فرماندهان سپاه پاسداران

امام جمعه دزفول با اشاره به جلسه فرماندهان سپاه پاسداران که اخیرا بمنظور تجدید بیعت در حضور مقام معظم رهبری برگزار شد گفت: ایشان فرمودند نگذارید نیروهای سپاه پیر و فرسوده شود.

وی افزود: نیروهای مقاومت در انجام فعالیت‌های خود نباید مرز جعرافیایی را در نظر بگیرند، در خارج از مرزها باید حضور داشته باشند تا دشمن جرأت سوء استفاده و قصد تجاوز نداشته باشد.

امام جمعه دزفول کوچک شمردن دشمن را توصیه‌ دیگر مقام معظم رهبری برشمرد و افزود: کوچکترین دشمن را هم نباید ناچیز شمرد.

با فشار و تحریم، ملت ایران خودکفا شده و رشد یافته است

وی گفت: در رابطه با تحریم‌ها هرچه فشار بیشتر باشد بر اقتدار کشور افزوده می‌شود و تجربه نشان داده که با فشار و تحریم، ملت ایران خودکفا شده و رشد یافته است، باید آنقدر صبر کرد تا بر توطئه دشمن غلبه کرد.

با مقاومت ملت ما، دشمن در همه زمینه‌ها عقب نشینی می‌کند

امام جمعه دزفول گفت: همه فشارها و تحریم های دشمن به پایان رسیده و دیگر چیزی برای تحریم ندارد با مقاومت ما دشمن در همه زمینه‌ها عقب نشینی می‌کند.

پیروزی اخیر یمنی‌ها و شکست سعودی‌ها نمونه‌ای از مقاومت مردم منطقه است

امام جمعه دزفول پیروزی اخیر یمنی‌ها و شکست سعودی‌ها را نمونه‌ای از مقاومت مردم منطقه دانست و گفت: شکست سیاست‌های استکبار موجب شده که انگلیس و آمریکا و سعودی دست به فتنه به منظور وقفه در مراسم اربعین در عراق بزنند.

ملت ما با شعار “لبیک یا حسین” هر گونه فتنه را در منطقه ایران و عراق ریشه کن خواهد کرد

وی افزود: این فتنه به زودی برطرف خواهد شد و ملت ما با شعار “لبیک یا حسین” هر گونه فتنه را در منطقه ایران و عراق ریشه کن خواهد کرد.

توصیه ما به مسئولین شهر این است که به وظیفه خود اهمیت بدهند و پاسخگو باشند

امام جمعه دزفول انتخاب آقای چمن آرا به ریاست شورای اسلامی شهردزفول تبریک گفت و افزود:  توصیه ما به مسئولین شهر این است که به وظیفه خود اهمیت بدهند و خود را مسئول وظیفه‌ای که بر عهده آنهاست بدانند.

سخنران پیش از خطبه‌ها سرهنگ گراوندی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان دزفول بود که گزارشی از عملکرد این نیروی پرتلاش را به مناسبت هفته نیروی انتظامی ارائه داد.