۱۲م، مهر ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۲م, مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۴ ب.ظ | کد خبر: 79056

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی در هفته گردشگری و چهارشنبه‌های گردشگری در خانه سوزنگر که چندی پیش ثبت ملی شد گفت: عوض شدن سبک معماری و دور شدن از سبک معماری سنتی موجب فاصله گرفتن از ریشه و اصالت ما می‌شود.

امام جمعه دزفول افزود: می‌توان از معماری جدید و معماری سنتی بصورت تلفیقی بهره برد چراکه حفظ معماری سنتی در راستای شناخت افکار و اندیشه‌ها و افکار گذشتگان ما می‌باشد و کار بسیار ارزشمندی است.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی گذشتگان را ریشه و تاریخ شهرستان دانست و تصریح کرد: دزفول دارای ظرفیتهای فوق‌العاده‌ای است و آثار فراوانی دارد که قابلیت ثبت ملی شدن را دارند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول با اشاره به عزاداری مردم دزفول در ماه محرم اظهار کرد: عزاداری مردم دزفول در ماههای محرم و صفر برگرفته از تاریخ و پیشینه این مردم و منطقه است و حتی عبور هیآت از مناطق دارای قدمت زیاد پیشینه فرهنگی شهرستان است که می‌توان آن را ثبت ملی کرد.

امام جمعه دزفول ابنیه قدیمی را هویت و شناسنامه شهرستان دانست و افزود: پیشینه ما گنجینه و سرمایه معنوی و فرهنگی است باید قدر آن را دانست و با همت و تلاش، چون گوهر گرانبهایی آن را حفظ کرد.

امام جمعه دزفول گفت: داشتن فرهنگ غنی و تاریخ افتخارآمیز شهرستان مایه مباهات است، مقاومت مردم دزفول در دفاع مقدس نیز ضمیمه این افتخارات تاریخی شده و آن را کامل کرد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی افزود: گردشگری کار دقیق فرهنگی است و زمینه‌ای برای تعامل فرهنگها و عرضه پیشینه معماری می‌باشد.

امام جمعه دزفول یکی از زمینه‌های ترویج فرهنگ را گردشگری دانست و کفت: با گردشگری فرهنگها شناسانده می‌شوند و تعامل فرهنگی بین فرهنگها بوجود می‌آید، و گردشگری روش بسیار مناسبی برای ارتقاء فرهنگی هر دیار و منطقه‌ای می‌باشد.

شایان ذکر است که بنا به ظرفیت شهرستان دزفول هر هفته علاقه‌مندان به صنعت گردشگری جلساتی را در جهت رونق این صنعت و نهادینه کردن فرهنگ غنی و پیشینه تاریخی دزفول برگزار می‌کنند.