۵م، مهر ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۵م, مهر ۱۳۹۸ ساعت ۵:۵۵ ب.ظ | کد خبر: 78951

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی” مجد دز” آئین باشکوه نماز جمعه دزفول در آخرین روز از گرامیداشت هفته دفاع مقدس، با حضور اقشار مختلف مردم دزفول و جمعی از فرماندهان، خلبانان و پرسنل پایگاه چهارم شکاری دزفول، تیپ زرهی، پشتیبانی منطقه ۶، سپاه پاسداران و بسیج دزفول و نیز پادگان آموزشی شهید باکری و به امامت حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) برگزار شد.

نگهبانانی از جانب خدا و دیده بانانی از اعضا و جوارج انسان مراقب اعمال ما هستند

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز با دعوت مردم به پرهیزکاری، به اهمیت تقوا از منظر امام علی(ع) پرداخت و گفت: نگهبانانی از جانب خدا و دیده بانانی از اعضا و جوارج انسان مراقب اعمال ما هستند.

انسان باید خداترس بوده و مراقب اعمال، رفتار و گفتار خود باشد

وی افزود: انسان باید خداترس بوده و مراقب اعمال، رفتار و گفتار خود در همه عرصه‌های زندگی خویش باشد.

با فرهنگ حسینی و پیامها و عبرتهای عاشورایی باید بیشتر آشنا شد 

امام جمعه دزفول با توجه به روزهای پایانی ماه محرم و آغاز ماه صفر گفت: این ایام فرصتی است که  مردم، بیشتر با فرهنگ حسینی و پیامها و عبرتهای عاشورایی آشنا شوند و بر معرفت خود نسبت به قیام امام حسین(ع) بیفزایند.

تبیین روحیه حماسی و شجاعت امام حسین(ع)  و اصحاب با وفایش در قیام کربلا

وی به تبیین روحیه حماسی و شجاعت امام حسین(ع) و اصحابش در قیام عاشورا پرداخت و گفت: آن حضرت دست ذلت به سوی کسی دراز نکرد و مانند بردگان فرار نکرد بلکه با پناه بردن به خدای متعال مرگ با عزت را بهتر از زندگی همراه با ذلت ترجیح داد.

امام حمعه دزفول افزود: امام حسین و یارانش هرلحظه که به شهادت نزدیک می‌شدند روحیه و رفتارشان در برابر ستمگران طوفانی می‌شد.

وی گفت: فشار دشمن باعث ضعف و عقب نشینی یاران امام حسین(ع) نشد و در مبارزه با ظلم و ستم دشمنان استوار و ثابت قدم بودند.

بازخوانی بخشی از بیانات امام خامنه‌ای در درس خارج فقه و مجلس خبرگان 

امام جمعه دزفول در خطبه دوم نماز جمعه دزفول به بازخوانی بخشی از بیانات امام خامنه‌ای در درس خارج فقه و مجلس خبرگان درخصوص مذاکره و فشار استکبار جهانی پرداخت و گفت: ایران از قدرت‌های مهم و دارای نقش در منطقه می‌باشد و آمریکا به این مسئله پی برده است.

به مردم و جوانان در داخل اعتماد کنید نه به غرب

وی افزود: راه مذاکره با کشورها به ‌آمریکا و اسرائیل بسته نیست لیکن به آنها اعتماد نکنید و به مردم و جوانان در داخل اعتماد کنید.

وی گفت: دول غربی و آمریکا از یک جنس هستند و مواضع آنها به خصوص صدور بیانیه سه کشور اروپایی برعلیه ایران، اوج دشمنی آنها با نظام اسلامی است.

از مؤلفه‌های اصلی غلبه بر مشکلات کشور اعتماد به وعده الهی، کار جهادی و مبارزه با فساد است

حجةالاسلام والمسلمین قاضی اعتماد به وعده الهی، رعایت تقوا و خداترسی در کارها، فعالیت جهادی، مبارزه مستمر با فساد و پرهیز از ناامیدکردن مردم را از مؤلفه‌های اصلی غلبه بر مشکلات کشور دانست و گفت: اروپا و آمریکا به دنبال راهبرد اعمال فشار حداکثری بر ایران هستند و چیزی جز وعده پوچ برای کشورمان ندارند لذا مسئولان باید هوشیار باشند.

دستگاه قضایی باید نسبت به مفسدان در هر پست و مقامی شدیدترین برخورد را داشته باشد

خطیب جمعه دزفول بیان کرد: اخلالگران اقتصادی، پیاده نظام دشمن در جنگ اقتصادی هستند که دستگاه قضایی باید نسبت به آنها در هر جایگاه و پست و مقامی، شدیدترین برخورد را داشته باشد.

تقدیر از اقدام تحسین بر انگیز قوه قضائیه

وی افزود: قوه قضاییه در اقدامی قابل تحسین اعلام اموال مسئولان را در دستور کار قرار داده که این امر جلوی تبعیض، ظلم و بی عدالتی را در کشور می‌گیرد.

امام جمعه دزفول لایحه ارتقای حقوق شهروندی را از دیگر اقدامات خوب قوه قضاییه بیان کرد و گفت: این لایحه موجب روان سازی قوانین اجرایی و اداری کشور برای توسعه مشارکت فعال بانوان می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: اینکه برای احقاق حقوق بانوان به دنبال حضور آنها در ورزشگاه باشیم ظلم در حق این قشر است.

اجرای این لایحه در راستای اهداف بلند انقلاب اسلامی و کاهش تبعیض و بی عدالتی است

وی افزود: اجرای این لایحه در راستای اهداف بلند انقلاب اسلامی و کاهش تبعیض و بی عدالتی است.

گرامیداشت یاد شهیدان دفاع مقدس، فکوری، فلاحی، کلاهدوز، جهان آرا و نامجو

امام جمعه دزفول با گرامیداشت یاد شهیدان هشت سال دفاع مقدس از جمله، فکوری، فلاحی، کلاهدوز، جهان آرا و نامجو گفت: در هفته دفاع مقدس شاهد حضور جانانه نیروهای مسلح در صحنه هستیم که دشمن را ناامید می‌کند.

فرهنگ شهادت، مقاومت، ولایت مداری و دوری از تجملات و دنیاپرستی باید در جامعه نهادینه شود

وی در ادامه خطبه با تبریک سالروز میلاد امام محمد باقر(ع)، بر نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت، مقاومت، ولایت مداری و دوری از تجملات و دنیا پرستی در جامعه تأکید کرد.

دشمن به دنبال ایجاد تفرقه است و دامن زدن به اختلافات و قومیت گرایی نقشه دشمن است

حجةالاسلام والمسلمین قاضی دزفولی همچنین نسبت به حفظ وحدت و همدلی بین مردم هشدار داد و گفت: دشمن به دنبال ایجاد تفرقه است لذا مردم باید به ویژه در فضای مجازی هوشیار باشند مذاکرات و انتقادات رنگ و بوی تفرقه نداشته باشند چرا که دامن زدن به اختلافات و قومیت گرایی نقشه دشمن است.

مسئولان خدمتگزار مردم باشند و متواضعانه گره از مشکلات مردم باز کنند

وی به مسئولان توصیه کرد خدمتگزار مردم باشند و متواضعانه گره از مشکلات مردم باز کنند و از انتقادات دلسوزانه ناراحت نشوند.

عزل و نصب‌ها از مجاری قانونی اجرا شود و از دخالت شخصی پرهیز شود

وی در بخش دیگری از خطبه‌ها گفت: عزل و نصب‌ها از مجاری قانونی اجرا شود و ضمن رعایت ملاک قانون از دخالت شخصی پرهیز شود.

تقدیر از پیام تسلیت رئیس بنیاد شهید کشور به مناسبت درگذشت پدر ۳ شهید “حاج عوض سپهری”

امام جمعه دزفول همچنین با تقدیر از پیام تسلیت معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید، درگذشت حاج عوض سپهری پیرغلام اهل بیت(ع) و پدر سه شهید والامقام غلامحسین، غلامرضا و عبدالمحمد سپهری را تسلیت گفت.

معرفی کتاب ” آب هرگز نمی‌میرد” که مورد تقدیر مقام معظم رهبری است

امام جمعه دزفول در ادامه با تأکید بر ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی گفت: کتاب ” آب هرگز نمی‌میرد”  مورد تقدیر مقام معظم رهبری است و ۴۰ بار تجدید چاپ شده که خواندن این کتاب به علاقمندان توصیه می‌شود.