۲م، مهر ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲م, مهر ۱۳۹۸ ساعت ۶:۱۰ ب.ظ | کد خبر: 78907

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و شهدای مدافع وطن و حرم اظهار داشت: سرمایه دفاع مقدس گنج بزرگی است که باید آن را شناخت و برای ترویج فرهنگ مقاومت بویژه در تربیت زنان و مردان کشور از آن استفاده کرد.

در اثر دکترین مقاومتی که در ایران رقم خورده است امروز استکبار جهانی مستأصل شده است

امام جمعه دزفول افزود: به برکت خون شهدا و دکترین مقاومتی که در ایران رقم خورده است امروز استکبار جهانی مستأصل شده است.

پیام دفاع مقدس ایران به بهترین نحو اثر خود را در جهان گذاشته است

وی افزود: پیام دفاع مقدس ایران موجب تجدید بیعت رهبران و جنبش‌های امت‌های اسلامی از اقصی نقاط دنیا با مقام معظم رهبری شده و به بهترین نحو اثر خود را گذاشته است.

به ارزش‌های انقلاب باید توجه بیشتری شود

وی با اشاره به دیدار اخیر خود با خانواده شهیده پور انوری اظهار داشت: خانواده شهدا نسبت به بی حجابی، تبعیض و بی عدالتی در جامعه دغدغه دارند لذا باید به ارزش‌های انقلاب توجه بیشتری داشته باشیم.

به دلیل کم کاری، بی توجهی و ضعف برخی از مدیران، بعضی از مشکلات در جامعه باقی مانده است

امام جمعه دزفول تأکید کرد: به دلیل کم کاری، بی توجهی و ضعف برخی از مدیران، بعضی از مشکلات باقی مانده است.

شرایط فرهنگی و دینی جامعه باید در تراز انقلاب اسلامی باشد

امام جمعه دزفول افزود: شرایط فرهنگی و دینی جامعه باید در تراز انقلاب اسلامی باشد.

امام جمعه دزفول با یادآوری جانفشانیهای مردم دزفول در شدیدترین حملات موشکی، بمبارانهای هوایی و توپخانه‌ای دشمن بعثی در طول ۸ سال دفاع مقدس افزود: در آن دوران آیت الله قاضی(ره) نماد مقاومت و یادآور فرهنگ ایثار و جهاد و شهادت بود.

مناطق حاشیه‌ای نیازمند توجه ویژه مسئولان و خدمات فرهنگی هستند

امام جمعه دزفول نیز در این نشست با اشاره به مشکلات فرهنگی موجود در مناطق حاشیه‌ای از جمله کوی مدرس و طالقانی گفت: مناطق حاشیه‌ای نیازمند توجه ویژه مسئولان و خدمات فرهنگی هستند.

رئیس شورای فرهنگی شهرستان دزفول حاشیه نشینی را یک مشکل کشوری دانست و افزود: شهرداری و سایر نهادها، خدماتی در مناطق مدرس و طالقانی ارائه کرده‌اند ولی امکانات ایجاد شده تناسبی با جمعیت ندارد.

سخنان مدیر مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول

در ادامه این جلسه سرهنگ بهزاد جولایی مدیر مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول خاطره‌ای از عملیات ولفجر ۸ بیان کرد و آن را یکی از پیچیده ترین عملیاتهای جنگ تحمیلی دانست و گفت: مقاومت و رشادت گردان بلال دزفول در مقابل یکی از پاتکهای ارتش بعث صدام موجب تثبیت و آزادسازی فاو شد.

وی افزود:  ایران اسلامی با تقدیم ۲۲۰ هزار شهید، انقلاب اسلامی را بیمه کرد و دستاوردهای این انقلاب مرهون خون شهدا است.

مدیر مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول سپس گزارشی از برنامه‌های هفته دفاع مقدس در سطح شهر و شهرهای اقماری با همکاری بسیج و سپاه ارائه داد و بر ضرورت فضا سازی شهر در این ایام توسط نهادها و ادارات ذیربط تأکید کرد.

سرهنگ پاسدار بهزاد جولایی همچنین خبر از برگزاری کنگره ملی بزرگداشت آیت الله قاضی(ه) امام جمعه فقید دزفول و نماد مقاومت این شهر در خرداد سال آینده داد.

کنگره آیت الله قاضی(ره) به مناسبت چهارم خرداد ماه در سال آینده برگزار خواهد شد

دبیر انجمن مفاخر شهرستان دزفول نیز گفت: طبق هماهنگی‌های صورت گرفته کنگره آیت الله قاضی(ره) به مناسبت چهارم خرداد ماه در سال آینده برگزار خواهد شد.

حسن پورکیانی افزود: کمیته‌های تحقیق و پژوهش، فرهنگی و تبلیغات، رسانه و فضای مجازی، جوانان و پشتیبانی و مالی در خصوص این کنگره تشکیل و مسئولان هر کمیته مشخص شده‌اند.

گزارش مسئول ستاد اربعین شهرستان دزفول

مسئول ستاد اربعین شهرستان دزفول نیز در این نشست اظهار داشت: ستاد اربعین دزفول اقداماتی چون پخت ۶۷ هزار پرس غذا برای سیل زدگان، ارسال سه کاروان کمک های نقدی، تأمین جهیزیه برای عروس و دامادهای سیل‌زده به مبلغ یک میلیارد ریال و ارسال کمکهای مردمی به پلدختر انجام داده است.

ابوالحسن صادقی پور افزود: برای اربعین نیز زمین مورد نظر را از هفته پیش تحویل گرفتیم که اقدامات برای جاسازی حسینیه، زینبیه، استراحتگاه و آشپزخانه در دست انجام است ولی نیازمند خدمات رفاهی مالی و کمک مسئولان هستیم.

گزارش سرپرست دانشگاه فرهنگیان شیخ مرتضی انصاری دزفول

غلامحسین افشاری سرپرست دانشگاه فرهنگیان شیخ مرتضی انصاری دزفول نیز گفت: پارسال ۷۰۰ دانشجو در  ۲ دانشگاه فرهنگیان دزفول پذیرفته شد که امسال این تعداد به یکهزار نفر رسیده است.

وی افزود: به علت بافت فرسوده، مشکلاتی در خوابگاه و فضای سبز داریم که امیدواریم با همت مسئولان رفع شوند.

مدیر آموزش و پرورش دزفول خواستار اختصاص اعتبارات برای دانشگاه فرهنگیان شد

عبدالمحمد جرجانی مدیر آموزش و پرورش دزفول نیز گفت: این ۲ دانشگاه بیش از ۴۸ سال فعالیت دارند و امسال افزون بر ۲۵۰ نفر از دانشجویان این دانشگاهها از بین دانش آموزان این شهرستان پذیرفته شده‌اند که برای اشتغال از آنها استفاده خواهد شد.

وی خواستار اختصاص اعتبارات از سوی فرمانداری برای این دانشگاهها و کمک مسئولان ذیربط شد.

سخنان دلسوزانه جانباز مدافع حرم از اهالی کوی مدرس دزفول

سعید چراغعلی جانباز مدافع حرم از اهالی کوی مدرس دزفول نیز در جلسه شورای فرهنگ عمومی دزفول گفت: کوی مدرس دزفول با مشکلات بسیار زیادی مواجه بوده که منشأ همه آنها بیکاری و مواد مخدر است.

وی افزود: بیشترین کاری که می‌توانیم برای جوانان این منطقه انجام دهیم جذب آنها در هیآت عزاداری و مساجد است چراکه بدلیل مشکلات اقتصادی کشور امکان اشتغال آنها میسر نیست.

وی خواستار کمک مسئولان ذیربط در حل مشکلات فرهنگی این مناطق شد.

سخنان جانشین فرمانده بسیج ناحیه مقاومت دزفول

غلامحسین پرهیزگار جانشین فرمانده بسیج ناحیه مقاومت دزفول نیز گفت: سپاه طرح کرامت را در کوی مدرس دزفول اجرا کرد و شبکه‌های توزیع مواد مخدر با همکاری شهرداری شناسایی شدند.

وی با بیان اینکه کلاس‌های فرهنگی با همکاری بهزیستی و شهرداری در این مناطق اجرا شده است، افزود: با وجود لزوم فعالیت مساجد مناطق محروم، این مساجد از امام جماعت محروم هستند و اعتباری برای جذب امام جماعت وجود ندارد.

وی افزود: مردم از مسئولان انتظار کار دارند لذا در شورای فرهنگ عمومی باید مطالبه گری و انتقاد باب شود و خواسته‌ها و مطالبات مردمی بیشتر بیان شوند.

سخنان معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان دزفول

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان دزفول نیز گفت: ۷۰ هزار نفر در دزفول حاشیه نشین هستند.

سیدمهدی چلوی افزود: با رشد حاشیه نشینی معضلاتی چون اعتیاد و فرقه‌های ضاله نیز توسعه می‌یابند که باید در جهت کاهش این آمار اقدام لازم صورت گیرد.

وی افزود: باید از ظرفیت خیران و اعتبارات دولتی برای رفع مشکلات و معضلات این مناطق استفاده کرد.