۱۲م، مهر ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

وصیت‌نامه شهید حسنعلی بویزه

ولایت فقیه را چون تاجی برازنده بر سر نهید.

زمان انتشار: ۱۲م, مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۰ ق.ظ | کد خبر: 78866

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ

وصیت‌نامه برادر شهید حسنعلی بویزه

الْقَارِعَةُ ﴿۱﴾ مَا الْقَارِعَةُ ﴿۲﴾  وَمَا أَدْرَاکَ مَا الْقَارِعَةُ ﴿۳﴾ یَوْمَ یَکُونُ النَّاسُ کَالْفَرَاشِ الْمَبْثُوثِ ﴿۴﴾ وَتَکُونُ الْجِبَالُ کَالْعِهْنِ الْمَنْفُوشِ ﴿۵﴾ أَمَّا مَنْ ثَقُلَتْ مَوَازِینُهُ ﴿۶﴾ فَهُوَ فِی عِیشَةٍ رَاضِیَةٍ ﴿۷﴾ وَأَمَّا مَنْ خَفَّتْ مَوَازِینُهُ ﴿۸﴾

موجودات بنده کوچک او هستند و به نام خداوندی که جامعه بزرگی غیر قابل وصفش که بزرگی ذات اوست. عاشق بندگانی کوچک و حقیر می‌شود.

فریاد سرخ آتشین را که از لبان و قلبهای سوزان تاریخ می‌شنیدم و می‌دیدم آنان، همچون حسین بن علی(ع) بر روی خاکهای زمین کربلای ایران و جهان افتاده‌اند در حالیکه مشت‌های آهنین آنان برآمده بود و دهانشان ندای حق را سر می‌دادند؛ در صورتی که این حقیر می‌دیدم در تنهائی عجیبی معذب هستم.

یاران یکی پس از دیگری آمدند کلید بهشت را از دست امام خود گرفتند، گرچه دیدند امامشان از خود بهشت بر ایشان دوست داشتنی‌تر بود؛ ولی خود تنها ماندم و چنان تنهائی مرا در چنگ خود می‌فشرد که همیشه در انتظار شهادت و ملحق شدن خود به برادران خود را داشتم.

اگر در سنگر بودم و یا در حال پاسداری همیشه در تفکر بودم که چرا خورشید طلوع کرد در حالیکه من موفق نشدم به زیارتش بروم و لذا بار دیگر از دیار عاشقان گذر کردم آن هم در دهه فجر تنها چیزی که از خداوند تعالی می‌خواهم این است که مرا مورد عفو خویش گرداند که اگر خدا کمک نکند نصیبم عذاب خدا است. الْقَارِعَةُ ﴿۱﴾ مَا الْقَارِعَةُ ﴿۲﴾.

خواهران، برادران، عزیزانی که هم اکنون به این سخنان گوش می‌دهید به آن خدائی که همه از او هستیم اگر در حق شما اشتباهی کرده‌ام یا غیبتی، سوء تفاهمی از طرف من حقیر به شما شده است همین حالا بگذرید و از خدا بخواهید عفوم کند.

خدایا تا چند روز و یا تا چند ساعت آینده معلوم نیست از نعماتی که به ما داده‌اید کدامیک را می‌گیری. خدایا: هر بار که رو به تو می‌آورم شیطان ما را به حب دنیا و غفلت فرا می‌خواند؛ ولی بارالها تو را دوست می‌دارم و به سوی تو می‌آیم.

تو ای تنها پناه، توکل ما فقط به توست. تو ما را کافی هستی و هر چه که بخواهیم ما هم همان را خواهانیم و ذکرمان ذکر امام حسین (ع) است. الهی رضاً برضاک و تسلیماً لامرک.

خدایا: به قضای تو راضی هستم و تسلیم امر تو هستم. خدایا: ما را یک لحظه به حال خود وا مگذار. خدایا: پناه می‌بریم از غفلت حتی کمتر از یک لحظه. الهی العفو.

وصیتم، وصیت تمام شهدای اسلام است. لا اله الا الله، محمداً رسول علی ولی الله، خمینی روح الله ، حزب حزب الله جندی جند الله.

ای امت قهرمان و دلیر: خیر دنیا و آخرت شما در این است که ولایت فقیه را چون تاجی برازنده بر سر نهید. تا پیروزی اسلام و انسان بیمه شود. همه وجودتان را در مقابل ضربات  دشمن که بر امام و اسلام و بر روحانیت عزیز، این حافظان سنگر و محراب وارد می‌آورند سپر کنید.

عزیزان بر قدرت خود نبالید، که اگر چه قدرتمان چندین برابر شود، ولی از دریای خروشان ولایت فقیه بی بهره شویم همانند پیمودن راهی پر سراشیب و پر خطر، آن هم در شبی بدون چراغ است.

ولایت فقیه امام خمینی این بزرگواری که قلم زمان حاضر، از وصفش عاجز است؛ چون چراغی روشن در چراغی ظلمانی است.

وصیتم فقط و فقط پیروی از او و عمل نمودن به سخنان گوهر بار امام است که اسلام در این زمان از زبان خمینی کبیر بیان می‌شود. شما را که این نعمت بزرگ نصیبمان شد به یگانه خدای عالم قسمش می‌دهم که او را بر سر چشم خود بگذارید و اگر نکردید در آینده از غفلتی که کردید افسوسها خواهید خورد و آیندگان خواهند گفت ای کاش! ما در زمان خمینی بودیم و در رکابش می‌جنگیدیم.

پس ما که این نعمت را داریم خدا را شکر کرده و جان ناچیز خود را نثار خواسته‌های وی که همانا خواسته‌های قرآن است کنیم. ولایت فقیه از هر چه فکر می‌کنید اطاعتش لازم‌تر است که اگر او نباشد زنجیر بین خدا و پیامبر با مردمان قطع می‌شود.

این ولایت فقیه است که چون آتش در توطئه‌های آمریکا و دیگر دشمنان اسلام شعله ور می‌شود و تمامی جنایات دشمنان داخلی و خارجی را رو کرده است. مردم را به صحنه می‌کشاند و دشمنان اسلام را رسوا می‌کند.

خدایا پروردگارا بهشت ابدی خود را نصیب این مردم دلیر کن که چنین بی دریغ جان و مالشان را در اختیار انقلاب و جنگ می‌گذارند که ان‌شاءالله این جنگ با پیروزی کامل نصیب این شیر زنان و مردان ایران اسلامی خواهد گشت و شما گروهکهای داخلی گرچه ارزش این را ندارید که دیگر مطرح شوید ولی به شما گوشزد می‌نمائیم دست از اعمال پلید خود بردارید.

دست شما برای تمامی امت حزب الله رو شده و از سوراخکهایتان به در آئید که در غیر این صورت در لانه‌های موش گونه به جهنم خواهید رفت. من شخصاً با تمام وجودم دست شما را خوانده‌ام و این سخنان را از روی تبلیغات و تعصب بی‌مورد نمی‌گویم؛ بلکه از روی تجربه و شناختی که از شما دارم گوشزد می‌نمایم.

آخر امامان چه کم دارند که زیر چتر عده‌ای از خدا بی‌خبران جمع شده‌اید؟ اسلام چه کم دارد که زیر سایه کفر جمع شده‌اید؟ چرا این دنیا چشم شما را گرفته در صورتی که مولای مؤمنین علی(ع) می‌فرماید: دنیا و آخرت همچون دو دشمن هستند که به هر یک از آنها نزدیک شوی از دیگری فاصله خواهی گرفت.

در سراسر عمر اسلام عزیز شما منافقین همچون یک غده چرکین بوده‌اید که چون زالو خون اسلام را مکیده‌اید. و قرآن به شما عذاب سخت جهنم را وعده می‌دهد. اگر اسلام نیاورید نمی‌دانم چه بگویم. دشمن را شما مثل کف دست می‌شناسید، احتیاجی نیست که من بیان کنم؛ ولی بدانید که دشمنی با آمریکا و شوروی و دیگر جنایتکاران و دیگر منافقین باید در هر زمانی جزئی از زندگیتان باشد.

جزئی مهم و جدا نشدنی، اگر می‌خواهید از این قفس تنگ و متروک و بی‌ارزش به دنیای ابدی و آخرت با عظمتی غیر قابل وصف که غیر از خدا هیچ احدی نمی‌تواند عظمتش را وصف کند، اگر می‌خواهید به این سرا بروید کلید این قفس ننگین که در آن زندانی هستید در حال حاضر در دست خمینی کبیر است؛ و باید کمک کنیم تا مخالفین آن سرا را از بین ببرید و در را بگشائید تا به خدا بپیوندیم.

وصیت می‌کنم نوجوانان را این نونهالان انقلاب خونبار اسلامیمان را خوب وارد صحنه کنید و آنان را آموزش‌های لازم عقیدتی، سیاسی، نظامی داده که تنها امید اسلام اینان هستند. ما که زندگیمان برای اسلام سودی نداشت، لااقل شما تا می‌توانید برنامه قرآن را، راهنمای اسلام را، برای این عزیزان کوچک که قلبی دیوانه و عاشق به خدا به وسعت تمامی دریاهای بیکران دارند برگزار کنید.

و سلام مرا به آنان برسانید که با تمام وجود آنان را دوست دارم، نوجوانان ستاد امام حسن عسگری(ع) می‌توانند تا جایی که مسئول آنان صلاح دید برای خرید لباس، کتاب، قرآن و وسائل مورد نیاز خود از حقوق من اگر چیزی تعیین شده استفاده کنند.

اگر قرار باشد کسی اسلام را نجات دهد نوجوانان و نونهالان خردسال می‌باشند که به رهبری امام زمان(عج) این کار را انجام می‌دهد. دعا را فراموش نکنید. حتماً جلسات قرآن، دعای کمیل، توسل، ندبه و غیره را محکم بچسبید که دعا ما را پیروز کرده و خواهد کرد و هرگاه از نظر دعا و گریه و نماز از طرف هر یک از نیروهای ما کوتاهی صورت گرفته است در آن عملیات شکست خورده‌ایم و آینده هر عملیات را می‌توان از صورتهای نورانی و مراسم تشخیص داد.

امر به معروف و نهی از منکر را که دو اصل مهم هستند و از فروع دین می‌باشند از یاد نبرید و بدون ترس و واهمه در هر کجا که باشید این دو را عمل کنید.

برنامه خود را بر اساس قرآن و احادیث بگذارید که رمز پیروزی می‌باشد، اگر خداوند رحمی‌ کرد و لیاقت شهادت را به این فقیر و ذلیل درگاهش داد، اگر ارزش خاک کردن را داشتم که ندارم؛ برادرم، خواهرم، تو را به خدایی که می‌پرستید قسمتان می‌دهم به من ذلیل درگاه خدا، فکری کنید و تا اندازه‌ای که بشود برایم نماز بخوانید و روزه بگیرید.

برادران و دوستان اگر لیاقت داشتم مزاری در شهید آباد که ندارم. مگر خداوند ببخشاید، سعی کنید به صورت دسته جمعی دعایی یا قرآنی بخوانید تا بلکه خداوند این بنده حقیر و گنهکار خودش را لطفی کرده و ببخشاید که اگر این تقاضا را کرده‌ام به خاطر گناهان بسیارم است.

شعله کبریت ناچیز را به دست خود بگذارید تا ببینید چه عذابی دارد پس به من حقیر و آلوده به هوای نفس و دنیای شیطانی رحمی کرده که چگونه عذاب عظیم و بی پایان آخرت را تحمل کنم. از شما عاجزانه تقاضا می‌کنم برایم نماز و روزه به جا بیاورید تا شاید ذره‌ای از عذابم توسط خدای بزرگ کم شود.

از خانواده عزیزم و از رفقا و دوستان خوبم این تقاضا را دارم مرا ببخشایند تا خداوند مرا ببخشد و جداً از غیبت و تهمت و ریا کاری بپرهیزید که این هر سه مثلث کفر و شرک و گناه است و در آخر جهنم الیم هستند. اگر غیبت کسی را کرده‌ام با تمام وجود پشیمان هستم و عاجزانه از او می‌خواهم مرا ببخشد تا خدا نیز مرا ببخشد.

از کسی کینه‌ای ندارم. کسی اگر غیبتم کرده هیچ مسئله‌ای نیست و من کوچکتر از آنم که او را ببخشم. ان‌شاءالله که همه ما را خداوند بزرگ ببخشد و به راه راست هدایت کند که همان صراط مستقیم است. هر کس را ناراحت کردم، غیبت کردم، و … عاجزانه اول از خدا بعد از او می‌خواهم به بزرگی خودش مرا ببخشد.

مادرم: کسی جز خدا نمی‌داند که چقدر برایم زحمت کشیدی و من چقدر تو را دوست داشتم. و تو را هیچ وقت من که نتوانستم راضی و شاد کنم، پس مرا ببخش. که اگر نبخشی بزرگترین عذابها نصیبم خواهد شد.

اجر تو را خدا می‌تواند بدهد. پس از شهادتم روزی خود را از دست مده این خواست خدا بود. کسی از خواست خداوند ناراحت نمی‌شود؛ بلکه خوشحال می‌شود. و از تو می‌خواهم وقتی شنیدی شهید شدم البته اگر به عنوان شهید حساب بشوم، بگو خدایا شکر و دو رکعت نماز شکر به جا بیاور. باید به مادری که بزرگترین زحمات را کشید و کمترین توقع را داشت باید گفت که خداحافظت باد ای مادرم.

و اهل خانواده از شما می‌خواهم فقط خدا را مد نظر داشته باشید و به این و آن نگاه نکنید و قرآن را بنگرید، من راهی را که انتخاب کرده‌ام با شناخت و آگاهی کامل بوده و از روی تعصب خشک نبوده است. شما هم به قرآن و احادیث زیاد توجه بکنید که رمز پیروزی است. اگر از من بدی دیده‌اید من را ببخشید. هیچگونه ناراحتی از شما ندارم و تمام شما را به خداوند بزرگ می‌سپارم.

برادر و خواهر کوچکم را زیاد با قرآن و کتاب آشنا کنید و خودتان نیز اگر شد به روابط سپاه رفته و در حسینیه روبروی خانه مان کتابخانه ایجاد کنید. سطح فرهنگ بچه‌ها خیلی کم است. به تمام همسایگان و اقوام سلام می‌رسانم.

به دوستان و برادران وصیت می‌کنم برای اسلام زندگی کنند و غیر از خدا را پیش روی خود نبینند، اگر ناراحتی از من دیده‌اند ببخشند. من از شما ناراحتی ندارم. اگر سعادت مرا می‌خواهید برایم نماز و روزه به جا بیاورید. اگر از کسی پولی گرفته‌ام و یادم رفته خدا مرا ببخشد. هر چه دارم کتاب و قرآن بخرید برای بچه‌ها، که ما هر ضربه‌ای از دشمن خوردیم ضربه فرهنگی بوده است. تمامی ظالمین با خون سرخ مسلمانان نابود خواهند شد.

اسلام پیروز است.

والسلام

حسن بویزه

منبع: مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول