۲۵م، شهریور ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۵م, شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۲ ب.ظ | کد خبر: 78794

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین آغاز سال تحصیلی ۹۹-۹۸ حوزه علمیه آیت الله قاضی(ره) شهرستان دزفول امروز با حضور حجج اسلام  موسوی فرد نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اهواز، قاضی دزفولی امام جمعه دزفول، محمد زاده مسئول شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان خوزستان و روحانیان و طلاب این حوزه برگزار شد.

شریف ترین بُعد وجودی انسان پس از نفس و عقل، قلب انسان است

در این مراسم حجةالاسلام والمسلمین موسوی فرد نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز در سخنانی ضمن تسلیت ایام شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) و ۷۲ تن از اصحاب گرانقدرش به تبیین اهمیت و جایگاه قلب از منظر قرآن کریم و اهل بیت علیهم السلام پرداخت و گفت: شریف ترین بُعد وجودی انسان پس از نفس و عقل، قلب انسان است.

ائمه اطهار علیهم السلام دنبال قلوب پاک هستند و به آنها عنایت خاص دارند

امام جمعه اهواز با بیان اینکه در قرآن کریم ۱۵۰ آیه درباره قلب و مشتقات آن وجود دارد تصریح کرد: قلب حرم وجودی خدای متعال است و ائمه اطهار علیهم السلام دنبال قلوب پاک هستند و به آنها عنایت خاص دارند.

برای اصلاح قلب باید موانع را برداشت تا به درجه قرب الهی رسید

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز تأکید کرد: کار عقل، دانش و کار قلب، بینش است و برای اصلاح قلب باید موانع را برداشت تا به درجه قرب الهی رسید.

حوزه‌های علمیه باید نیازمندیهای جامعه را در زمینه قضائی و دیگر موارد تأمین کنند

امام جمعه اهواز تأکید کرد: حوزه‌های علمیه باید نیازمندیهای جامعه را در زمینه قضائی و با تربیت قاضی فاضل و مجتهد و نیز امام جمعه با تقوا، فاضل و دارای مدیریت برای مناطق مورد نیاز تأمین کنند.

طلاب و روحانیان دستورات شرع را سرلوحه امور خود قرار دهند و به درس اهتمام بیشتری ورزند

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز در پایان به طلاب و روحانیان توصیه کرد: دستورات شرع را سرلوحه امور خود قرار دهند و به تحصیل و درس اهتمام بیشتری ورزند.

امام جمعه دزفول: با نشاط علمی و آموزشی و برگرفته از پیام عاشورا تحصیل کنید

همچنین در این آئین حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول ایام شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت حسین بن علی(ع) را تسلیت گفت و افزود: در آغاز سال تحصیلی جدید باید با نشاط علمی و آموزشی و با روحیه‌ای برگرفته از پیام عاشورا توفیق سربازی امام زمان(عج) را تداوم بخشید.

شهرستان دزفول شهر علما، فقها و بزرگان است

امام چمعه دزفول از شهر دزفول به عنوان شهر علما، فقها و بزرگان یاد کرد و افزود: در این شهر فقهای بزرگی مانند شیخ اعظم انصاری(ره) و آیاتی چون معزی(ره)، نبوی(ره)، بیگدلی(ره)، سبط شیخ(ره) و آیت الله قاضی(ره) پرورش یافته و منشأ خیر و برکت برای جامعه بوده‌اند.

حوزه علمیه آیت الله قاضی(ره) در کشور برکاتی داشته است

امام جمعه دزفول افزود: حوزه علمیه آیت الله قاضی(ره) با اخلاص این روحانی جلیل القدر با کمترین بضاعت در دوران دفاع مقدس تأسیس و با تربیت علما و بزرگان خیرات و برکات زیادی در منطقه و کشور داشته است.

در توسعه این حوزه اهتمام بیشتری شود

امام جمعه دزفول از نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اهواز خواست با توجه به جایگاه علمی و تاریخی این شهرستان در توسعه این حوزه اهتمام بیشتری ورزند.

درخشش مقاومت باعث سرافرازی مکتب اهل بیت علیهم السلام در جهان شده است

حجةالاسلام والمسلمین قاضی در فرازی دیگر از سخنان خود درخشش مقاومت اسلامی را در نقاط مختلف جهان ستود و افزود: این درخشش باعث سرافرازی مکتب اهل بیت علیهم السلام در جهان شده است.

مبلغین و روحانیان باید در آگاهی بخشی به خانواده‌ها در جنگ نرم پیشتاز باشند

امام جمعه دزفول بی توجهی به ارزشهای اسلامی را در چهارچوب هجمه دشمن در جنگ نرم برشمرد و اظهار داشت: مبلغین و روحانیان باید در آگاهی بخشی به خانواده‌ها در این زمینه پیشتاز باشند.

گزارش مدیر حوزه علمیه آیت الله قاضی دزفول

همچنین در این مراسم حجةالاسلام والمسلمین خاکی مدیر حوزه علمیه آیت الله قاضی دزفول گزارشی در خصوص فعالیت‌های این حوزه ارائه داد و گفت: ۱۸۳ طلبه از پایه اول تا پابه دهم درمقاطع دهگانه حوزه و مشاوره درس خارج مشغول به سربازی امام زمان(عج)  می‌باشند.

مدیرحوزه علمیه آیت الله قاضی اظهار داشت: در سال گذشته ۲۷۰ مقاله از طرف طلاب مدرسه آیت الله قاضی(ره) در جشنواره علامه حلی ارائه شده و رتبه اول جشنواره را ازحیث کمی بخود اختصاص داده است.

وی افزود: مجوز اخذ امتحانات شفاهی پایه‌های درسی ۶ و ۸ کل شمال خورستان از طرف مرکز به مدرسه آیت الله قاضی(ره) یکی دیگر از افتخارات برای اساتید مدرسه محسوب می‌شود.

حجةالاسلام والمسلمین خاکی تصریح کرد: به فضل الهی امسال هم مثل سالهای گذشته در ماه ربیع الاول تعداد ۱۶ طلبه در مراسمی عمامه گذاری خواهند شد.

گفتنی است اهدای لوح تقدیر به رتبه‌های اول طلاب پایه‌های ۱ تا ۱۰ و مداحی برادر الیاسی در وصف قیام خونین کربلا از دیگر برنامه‌های آئین شروع سال تحصیلی جدید این حوزه بود.