۲۲م، شهریور ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

کسانی که به خدای متعال ایمان آوردند و صبر و استقامت کردند نزد خداوند جایگاه ویژه دارند.+متن کامل خطبه‌ها

اگر زندگی انسان به همراه ایمان و استقامت در راه خدا باشد چشمه‌های حکمت در قلب و زبان انسان نمایان خواهد شد.

زمان انتشار: ۲۲م, شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۵:۳۳ ب.ظ | کد خبر: 78744

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین عبادی سیاسی و دشمن شکن نمازجمعه این هفته دزفول و در دومین هفته از ماه محرم با حضور عاشقان حسینی و به امامت حجةالاسلام والمسلمین سید محمدعلی قاضی دزفولی امام جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) برگزار شد.

تقوای الهی رابطه انسان را با خدای متعال سامان می‌دهد

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه‌های نماز ضمن دعوت به تقوای الهی گفت: تقوای الهی رابطه انسان را با خدای متعال سامان می‌دهد و سبب آسایش و سکینه انسان می‌شود.

کسانی که به خدای متعال ایمان آوردند و صیر و استقامت کردند نزد خداوند جایگاه ویژه دارند

امام جمعه دزفول سپس به موضوع صبر و استقامت از منظر قرآن کریم پرداخت و افزود: کسانی که به خدای متعال ایمان آوردند و صیر و استقامت کردند نزد خداوند جایگاه ویژه دارند.

وی اضافه کرد: اگر زندگی انسان به همراه ایمان و استقامت در راه خدا باشد چشمه‌های حکمت در قلب و زبان انسان نمایان خواهد شد.

مراقبت از لقمه حلال سبب آرامش قلب و ظهور حکمت در انسان می‌شود

امام جمعه دزفول با ذکر حدیثی از نبی مکرم اسلام‌(ص) تصریح کرد: مراقبت از لقمه حلال سبب آرامش قلب و ظهور حکمت در انسان می‌شود.

لقمه حرام در کربلا سبب شد که به کلام و نصایح ارزشمند امام حسین (ع) توجه نکنند

وی افزود: لقمه حرام در کربلا سبب شد که به کلام امام حسین(ع) و نصایح ارزشمند آن حضرت توجه نکنند و حادثه خونین کربلا را رقم زنند.

تقدیر از همه سوگواران حسینی(ع) و نیروهای انتظامی و بسیجی و بعضی از ادارات دولتی

امام جمعه دزفول در خطبه دوم نمازجمعه دزفول از مردم محب اهل بیت علیهم السلام، هیآت، وعاظ، مداحان و برگزار کنندگان عزاداری محرم دزفول تقدیر کرد و گفت: ایجاد نظم و امنیت توسط نیروی انتظامی و همکاری نیروهای بسیجی و گروههای مردمی، شهرداری، ادارات دولتی برای نظافت شهر قابل تقدیر است.

باید به سمت اجتماع عظیمی با حضور کلیه دسته‌های عزاداری پیش رویم

حجةالاسلام والمسلمین قاضی دزفولی افزود: در کنار رعایت سبک عزاداری باشکوه باید به سمت تجمع عظیمی با حضور کلیه دسته‌های عزاداری پیش رویم.

مردم دزفول از استاندار خوزستان انتظار دارند که مشکلاتشان در چارچوب قانون پیگیری شود

وی از حضور مسئولان استانی از جمله استاندار خوزستان، سردار شاهوار پور و آیت الله حیدری نماینده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان در آیین‌های عزاداری محرم دزفول تقدیر کرد و گفت: مردم دزفول از استاندار خوزستان انتظار دارند که مطالبات و مشکلاتشان در چارچوب قانون و ضوابط پیگیری شود.

برخی افراد در دزفول احساس می‌کنند می‌توانند فراتر از قانون عمل کنند

وی اظهار داشت: برخی افراد در دزفول احساس می‌کنند می‌توانند فراتر از قانون عمل کنند که این امر موجب گلایه‌هایی از سوی مردم شده است.

به برکت قیام خونین کربلا خبرهای مسرت بخشی در جبهه مقاومت و در جهان رخ داده است

خطیب نمازجمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه‌های نمازجمعه گفت: به برکت قیام خونین کربلا خبرهای مسرت بخشی در جبهه مقاومت رخ داده است که پیام ویژه‌ای برای تحلیل گران و ناظران جهانی و دشمنان اسلام داشته است.

شکل گیری ستاد مشترک فرماندهی جبهه واحد مقاومت برای شکست نهایی جبهه استکبار

امام جمعه دزفول افزود: دیدار انصارالله یمن با مقام معظم رهبری، جهاد فلسطین با معظم له، حضور  مقتدا صدر در عزاداری مقام معظم رهبری بیانگر شکل گیری ستاد مشترک فرماندهی جبهه واحد مقاومت برای شکست نهایی جبهه استکبار است.

بیعت جانانه سید حسن نصرالله با امام خامنه‌ای 

امام جمعه دزفول سخنان اخیر و ارزشمند سید مقاومت سید حسن نصرالله را حیدری و حسینی دانست و افزود: بیعت جانانه سید حسن نصرالله با امام خامنه‌ای نشان از استقامت خیمه مقاومت به فرماندهی مقام معظم رهبری در جمهوری اسلامی ایران در مقابل آمریکا و رژیم اشغالگر قدس دارد.

معرفی کتاب حسین از زبان حسین اثر حجةالاسلام محمدیان

وی به انتشار چاپ سوم کتاب حسین از زبان حسین اثر حجةالاسلام محمدیان اشاره کرد و از علاقمندان خواست نسبت به تهیه و مطالعه این کتاب اقدام کنند.

انتقادها نباید در فضای مجازی و جلسات عمومی مطرح شود

امام جمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه‌های نماز با اشاره به انتشار برخی اخبار در فضای مجازی گفت: نقدها باید با نگاه سازنده باشد زیرا تخریب شخصیت سرمایه‌های انسانی دزفول در فضای مجازی به مصلحت شهر نیست.

وی افزود: در فضای مجازی نسبت به برخی شخصیت‌های علمی، فرهنگی، اجرایی، سیاسی، نظامی که جایگاه ملی نیز دارند بی حرمتی‌هایی می‌شود که به دور از تقواست.

وی افزود: انتقادها نباید در فضای مجازی و جلسات عمومی مطرح شود چرا که این امر موجب خوشحالی بدخواهان می‌شود.

عرضه سوخت در دزفول متناسب نیاز شهرستان نیست
وی در بخش دیگری از خطبه‌های امروز از مسئولان دزفول خواست به شرایط تأمین سوخت اتومبیل و گازوئیل در این شهرستان توجه بیشتری داشته باشند زیرا عرضه سوخت در دزفول متناسب نیاز شهرستان نیست.

متن کامل خطبه‌ها:

خطبه اول:

سَلامُ عَلَیْکُم جَمیعاً ورَحْمَةُ اللهِ وَبَرَکاتُهُ

اَعُوذُ بِاللّهِ السَّمیعِ الْعلیمِ مِن شَرِّ الشَّیطانِ اللَّعینِ الرَّجیم

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ

عِباداللّه بندگان خدا، خواهران و برادران ایمانی، نمازگزاران عزیز همه شما و خودم را مؤکداَ سفارش و توصیه به رعایت تقوای الهی می‌نمایم.

رعایت پرهیزگاری و تقوا، رابطه انسان را با خدای خود مستحکم می‌کند. وقتی انسان رابطه‌اش را با خدا ساماندهی بکند دیگر در زندگی احساس ناامنی نمی‌کند، احساس آرامش و سکینه به او دست می‌دهد و از اضطرابها و استرسها دور می‌شود.

ان‌شاءالله خداوند تبارک و تعالی به همه ما توفیق رعایت پرهیزگاری و تقوای الهی در همه عرصه‌های زندگی کرامت بفرماید.

از آنجایی که ماه محرم ماه صبر و استقامت است، خطبه اول را اختصاص به مسئله صبر و استقامت داده‌ایم. خدای متعال در قرآن کریم می‌فرماید: إِنَّ الَّذینَ قالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقامُوا تَتَنَزَّلُ عَلَیْهِمُ الْمَلائِکَةُ أَلاَّ تَخافُوا وَ لا تَحْزَنُوا وَ أَبْشِرُوا بِالْجَنَّةِ الَّتی کُنْتُمْ تُوعَدُونَ

یکی از آیات امیدبخش صبر و استقامت و پایداری همین آیه شریفه‌ای است که الان تلاوت شد.می‌فرماید: همانا کسانی که گفتند پروردگار ما الله است؛ سپس بر این گفته خود، بر این اعتقاد خود، بر این باور خود شکیبایی به خرج دادند، استقامت به خرج دادند و پایدار بودند براین اعتقادات خود، فرشتگان بر آنها نازل می‌شوند و فرود می‌آیند و به آنها گویند: ترس و خوفی نداشته باشید و حزن و اندوهی نداشته باشید و شما را بشارت می‎دهیم به آن بهشتی که وعده داده شده است. این ثمره صبر و استقامت برای کسانی است که استقامت می‌کنند در برابر دشمنان و وسوسه‌های شیطانی و خدا را بعنوان پروردگارشان و ربّشان انتخاب می‌کنند.

ایمان به خدا سبب دوری از ترس و اندوه است. در سوره یونس باز با همین مضمون آیه دیگری دارد که می‌فرماید: أَلا إِنَّ أَوْلِیاءَ اللَّهِ لا خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَ لا هُمْ یَحْزَنُونَ دوستان خدا اولیا خدا کسانی هستند به خاطر همین ثمره و رابطه دوستی خود با خدا، اینها کسانی هستند که خوف و ترس و غم وغصه و اندوه از آنان دور است، بر آنان راهی ندارد.

حالا باید ببینیم چگونه می‌شود دوست خدا شد؟ چگونه می‌توان انسان رابطه‌اش را با خدای متعال مستحکم بگرداند؟ در حقیقت ایمان و استقامت در راه آن، دو عامل سعادت برای انسانهای مؤمن است. یا به تعبیر جامع‌تر اگر بخواهیم بیان کنیم، ایمان و پایداری و شکیبایی در راه ایمان در بردارنده همه نیکی‌ها و صفات برجسته انسانی و الهی برای شخص مؤمن است. خلاصه ایمان این می‌شود.

فلذا دل بستن به خدا و ایمان محکم به او پیدا کردن و سپس تمام زندگی را انسان به رنگ ایمان دربیاورد، این مسیر روشن و افق نورانی زندگی را توأم با ایمان و استقامت می‌کند. وقتی زندگی به رنگ ایمان در آمد، وقتی زندگی صبغه ایمانی گرفت، صبغه خدایی گرفت و به خدا و احکام الهی سرتاسر زندگانی مؤمن مزیّن شد و احکام نورانی خدای متعال عرصه‌های مختلف زندگی انسانی را فراگرفت، چشمه‌های حکمت در قلب و زبان انسان جاری می‌شود.

در یک حدیثی از وجود مقدس نبی مکرم اسلام ختم انبیاء محمد مصطفی(ص) می‌فرماید: مَنْ أکل الحلال أَرْبَعین یوماَ نوراللّه قَلْبِهُ و اجری ینابیع الْحِکْمَة مِنْ قَلْبِه عَلَی لِسَانَه 

می‌فرماید که: هرکس  چهل روز بر غذای خود، بر لقمه خود، لقمه‌ای که خودش می‌خورد، به زن و بچه‌اش می‌دهد، مراقبت کند که این لقمه، لقمه حلال باشد، لقمه شبهه ناک نباشد. لقمه حلال بخورد و از حرام پرهیز کند، خداوند قلبش را نورانی می‌کند و سرچشمه‌های حکمت و معرفت را از قلبش بر زبانش جاری می‌کند.

این در حقیقت ثمره آن رعایت دستورات الهی است که اگر خدا در زندگی انسان نقش داشته باشد، زندگانی او یک صبغه خدایی داشته باشد؛ این یکی از نتایج آن است.

فلذا لقمه حلال اثرش همین است. ولی لقمه حرام چشم دل انسان را کور می‌کند و انسان از پذیرش حق سر باز می‌زند. همان اتفاقی که در کربلا افتاد. وقتی ابی عبدالله(ع) در کرب و بلا کوفیان را نصیحت می‌کرد، موعظه می‌کرد، سخن حق برایشان می‌گفت، آیات قرآن را می‌خواند، سنت پیامبر را بیان می‌کرد، آنها ولوله می‌کردند به حرف امام حسین(ع) گوش نمی‌دادند.

بعد کسی از امام حسین(ع) سؤال کرد که علتش چیست که اینها به سخن تو گوش فرا نمی‌دهند؟ حضرت فرمود: اینها لقمه حرام خوردند. این اثر لقمه حرام، آن اثر لقمه حلال.

ببینید من یک مصداقی را از رعایت دستورات الهی و اگر کسی بخواهد بر اعتقادات دینی خود و اینکه خدا را بعنوان پروردگارش انتخاب کرده است استقامت بکند و پایداری و شکیبایی نشان بدهد، بیان کردم و نتیجه و اثرش را هم بیان کردم.

فلذا سفارش حضرات معصومین(ع) و توصیه آنها برای ما این مطلب بوده است که مراقب و مواظب باشیم. مراقب باشیم احکام الهی را در زندگیمان عملیاتی بکنیم. دین فقط لقلقه زبان ما نباشد. نمی‌دانم نماز جماعت شرکت می‌کنیم، نماز جمعه شرکت می‌کنیم، دعای ندبه، دعای کمیل، همه اینها را شرکت می‌کنیم؛ اما وقتی جایش رسید که باید آن دستور الهی را در عمل رعایت بکنیم می‌بینیم بی توجهی می‌کنیم. دین نباید فقط لقلقه زبان باشد. دین باید در زندگی ما نمود داشته باشد.

ان‌شاءالله که ما هم بتوانیم همانطوری که ابی عبدالله الحسین(ع) همه زندگی خودش را فدای دین کرد و ما می‌گوییم حدوث دین ما بواسطه پیامبر گرامی است و بقای آن بواسطه امام حسین(ع) است. اگر امام حسین(ع) نبود اسمی از دین در بین نبود. امام حسین(ع) همه چیزش را فدای دین کرد، فدای دستورات الهی کرد و دین را نجات داد و دین را احیا کرد.

امروز که می‌بینید اسلام بعد از ۱۴ قرن هنوز بعنوان یک دین پویا، یک دینی که یک برنامه جامعی برای بشریت دارد، بواسطه فداکاری امام حسین(ع) و یارانش بود.

و علما هم با خون دلی که خوردند، شهدا با ایثارگری که کردند این دین را حفظ کردند و این میراث گرانبها امروز به دست ما رسیده است. امیدواریم که خدای متعال به شایستگی از همه عزیزان قبول بفرماید.

یک ذکر توسلی هم نسبت به حضرت ابی‌عبدالله(ع) داشته باشیم. یک چند بیت شعری است که بیانگر مصیبتها و شدائد و آن حماسه و صبر و استقامتی است که ابی عبدالله(ع) داشتند و در واقع زبان حال ابی عبدالله(ع) است که ان‌شاءالله خداوند به ما توفیق بدهد ثوابش را هدیه کنیم به همه شهدای عزیز، امام شهیدان و ذوی الحقوق و همه کسانی که حقی گردن ما دارند؛ اساتید ما، بزرگان ما، ان‌شاءالله  خداوند به شایستگی از همگی قبول بفرماید.

شاعر اینچنین این چند بیت را سروده است:

ندا آمد که میدان شجاعت تحفه‌ها خواهد                    بگفتا قاسم و عباس و عون و جعفری دارم

ندا آمد که نیکوتر از اینها ارمغان خواهد                   بگفتا هیجده ساله علی اکبری دارم

ندا آمد که پیکان سه پهلو را چه می‌گویی؟                 بگفتا ماهپاره شیرخواره اصغری دارم

ندا آمد که خنجر از تو دارد چشم امیدی                   بگفتا بارالها بهر خنجر حنجری دارم

ندا آمد که اسب اشقیا پامال می‌خواهد                      بگفتا جسم هفتاد و دو تن نام آوری دارم

ندا آمد که بازار شماتت را چه می‌گویی؟                 بگفتا داغدیده مثل زینب خواهری دارم

ندا آمد که دارد خاک میل همسری با تو                  بگفتا گر رضای توست جسم لاغری دارم

صَلَّى اللَّهُ عَلَیْکَ یَا أَبَا عَبْدِ اللَّهِ

 بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ   ‌قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ  اللَّهُ الصَّمَدُ   لَمْ یَلِدْ وَلَمْ یُولَدْ   وَلَمْ یَکُنْ لَهُ کُفُوًا أَحَدٌ

وَالسَّلامُ عَلَیْکُم ورَحْمَةُ اللهِ وَبَرَکاتُهُ

خطبه دوم:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ

عِبادَاللّه، بندگان خدا، خواهران و برادران ایمانی،  اُوصِیکُم وَ نَفسی وَ نَفسی وَ نَفسی بتَقوَى اللّه همه شما و خودم را سفارش و توصیه مؤکد به رعایت تقوای الهی می‌نمایم.

روایت است که  فَإِنَّ تَقْوَى اللَّهِ مِفْتاحُ سَدادٍ، وَ ذَخِیرَةُ مَعادٍ، بِها یَنْجَحُ الطّالِبُ، می‌فرماید که تقوای الهی کلید درهای رستگاری و ذخیره‌ای برای روز واپسین انسان است و بواسطه تقوا است که هر طلب کننده‌ای به مقام فلاح و رستگاری می‌رسد. و به سعادت نائل می‌آید.

امیدواریم که خدای متعال این توفیق را به ما بدهد که بتوانیم ما هم جزء کسانی باشیم که در زندگیمان در عرصه‌های مختلف زندگیمان مراعات پرهیزگاری و تقوا را بنماییم ان‌شاءالله.

لازم است در ابتدای خطبه دوم از همه مردم محب اهل بیت عصمت و طهارت(ع) شهرستان دزفول و همه هیآت عزاداری و شورای هیآت مذهبی و وعاظ و مبلغین محترم و مداحان عزیز و از همه دست اندرکاران که مراسم عزاداری ابی‌عبدالله الحسین(ع) را و روز تاسوعا و عاشورای حسینی را به خوبی و با نظم و امنیت کامل و منظم‌تر از سالهای گذشته برگزار کردند تقدیر و تشکر بشود. اجر همگی شما با حضرت ابی‌عبدالله الحسین(ع) سرور و سالار شهیدان.

از نیروی انتظامی که انصافاَ هم در امنیت هیآت عزاداری در دهه، هم تکایا و هیآت مذهبی هم دسته جات عزاداری انصافاَ من خودم از نزدیک شاهد بودم سنگ تمام گذاشتند؛ از برادران بسیجی که با آن تورهای مخصوصی که با همکاری نیروی انتظامی در ورودی‌های شهر زدند و امنیت را برقرار کردند؛ از ادارات و دستگاههای دولتی مخصوصاَ شهرداری و در کنار آنها گروههای مردمی که در نظافت و ساماندهی مراسم کمک کردند؛ از همه و همه تقدیر و سپاس می‌شود.

که ان‌شاءالله ما بتوانیم علاوه بر رعایت کردن سبک عزاداری باشکوه دزفول به آن سبک سنتی به سمت و سوی یک مراسم  جمعی و تجمع عظیم عزاداران دزفول با حضور همه هیئتها و دسته جات پیش برویم که نمادی از آن شکوه و عظمت عزاداری دزفول باشد. ان‌شاءالله مسئولین روی آن کار بکنند و زمینه سازی بکنند که به این سمت و سو حرکت بکنیم.

همچنین از حضور مسئولین محترم استانی در عزاداری دزفول مخصوصاَ از آقای استاندار محترم جناب آقای دکتر شریعتی از آیت الله حیدری، عضو خبرگان رهبری، سردار شاهوار پور و همچنین بزرگ سربازان گمنام استان، تشکرمی‌کنیم که در عزاداری مردم دزفول حضور پیدا کردند و همراه مردم دزفول به عزاداری پرداختند. این برای ما خیلی مسرت بخش بود.

و مردم دزفول از مسئولین محترم استان و استاندار مکرم این انتظار و توقع را دارند که بنده از این تریبون عرض می‌کنم که ان‌شاءالله مطالبات و حل مشکلات مردم دزفول در چهار چوب قانون و رعایت ضوابط پیگیری بشود و حل بشود. و ان‌شاءالله اگر این اتفاق بیافتد مشکلات اساسی دزفول حل خواهد شد. و تنها انتظار ما همین است و انتظار زیادی هم نیست، توقع بی جایی هم نیست. که  مشکلات حل و فصل بشود و بسیاری از گره‌هایی که بوجودآمده است باز بشود ان‌شاءالله.

و در دزفول هم بعضی‌ها احساس نکنند که فراتر از قانون می‌توانند عمل بکنند. این به هرحال اگر این عمل بشود قدر زیادی از گلایه‌های مردم برطرف می‌شود.

امیدواریم که خداوند به مسئولین ما توفیق بدهد که بتوانند به این مردم شریف و نجیب عزیز مان بیشتر خدمت بکنند.

به حمدلله به برکت پیام قیام خونین کربلا در جبهه وسیع مقاومت این روزها اتفاقات بسیار خوشی و خبرهای خوبی واقع شده است. که البته این موضوع تحیّر تحلیل گران مسائل جهانی را برانگیخته است و برای دشمنان اسلام و ناظران جهانی پیامی ویژه دارد.

من اشاره‌ای بکنم؛ اتفاقاتی همچون دیدار هیئت عالی رتبه‌ای از انصارالله یمن با مقام معظم رهبری، دیدار مسئولان جهاد اسلامی فلسطین با معظم له، پیام قدردانی رئیس دولت فلسطین و مسئول سیاسی جنبش حماس به حضرت آقا، حضور سید مقتدا صدر در مراسم عزاداری رهبر معظم که بسیاری از ناظران جهانی را شوکه کرد و همچنین بیعت جانانه سید مقاومت سید حسن نصرالله با حضرت آقا، همگی اینها بیانگر شکل گیری ستاد مشترک فرماندهی جبهه واحد مقاومت برای شکست نهایی جبهه استکبار را رقم زده است.(تکبیر نمازگزاران)

من حیفم می‌آید سخنان حسینی و حماسه‌ای سید مقاومت سید حسن نصرالله و آن بیعت حیدری که با مقام معظم رهبری داشتند را بیان نکنم که حقیقتاَ من خودم وقتی گوش می‌کردم یا مطالعه می‌کردم آن عطر بیعت اصحاب امام حسین(ع) به مشام می‌رسید. وقتی که جناب سید حسن نصرالله فخر اسلام در سخنرانی عاشورایی خود گفت که به آقا و امامان امام خامنه‌ای آن وقت با آن حرارت و با آن حماسه و با آن خطابه‌ای که سید حسن نصرالله می‌خواند.

می‌گوییم ای آقای ما، ای امام ما، ای حسین زمان ما، ما همان حرفی را به شما می‌زنیم که اصحاب امام حسین(ع) در شب عاشورا به امام حسین(ع) گفتند، که اگر هزار بار کشته شویم و زنده شویم و خاکستر ما را به باد بدهند دست از یاری تو برنمی‌داریم و آمریکاییها و صهیونیستها اگر هزار بار این کار را با ما بکنند ای فرزند حسین(ع) تو را رها نخواهیم کرد.

این سخنان حیدری و حسینی سید حسن نصرالله است.

سید مقاومت و سرباز ولایت و منتظر حقیقی امام زمان(عج) اظهار داشت آمریکا و اسرائیل می‌خواهند[خوب دقت بفرمایید این جملات، جملات استراتیژیکی است من روی کلمه کلمه این جملات دقت کردم] می‌گوید: آمریکا و اسرائیل می‌خواهند خیمه گاه ما را محاصره کنند. امروز فرمانده خیمه گاه ما امام خامنه‌ای و مرکز آن جمهوری اسلامی ایران است. امشب و فردا به ترامپ و نتانیاهو می‌گوییم که ما قومی هستیم که نه محاصره، نه تحریمها، نه فقر و نه گرسنگی به اراده ما خللی وارد نمی‌کند. این فرمایشات سید حسن نصرالله است. سلام و درود خدا بر تو ای معزالمؤمنین و ای فخر المسلمین ای سید مقاومت ما.

بعد که این فرمایشات رسانه‌ای شد؛ جوانان عرب زبان از این همه عزت و حماسه به وجد آمدند و در فضای مجازی سیلی از احساسات خودشان را به نمایش گذاشتند و هشتکی گذاشتند تحت عنوان ما ترکناک یابن الحسین یعنی ما ای فرزند حسین(ع) تو را تنها نمی‌گذاریم. که این مسئله لرزه و وحشت را به اردوگاه استکبار جهانی انداخت و سر تا پای وجودشان به لرزه افتاد. این چه عزت بزرگی است.

این عزت از کجاست؟ این عظمت از کجاست؟ جز از پیام خونین قیام کربلا و سرور و سالار شهیدان است؟ و ما را به روز موعود نزدیک و نزدیکتر کرده است. و ندای هل من ناصر اباعبدالله الحسین(ع) امروز به بهترین شکل دارد پاسخ داده می‌شود. این را بدانید و قدر بشناسید. خداوند یاری کردن امام حسین(ع) بعد از قریب ۱۴ قرن را نصیب این نسل کرده است. این خیلی توفیق بزرگی است، باید قدرش را دانست.

امیدواریم خدای متعال هر چه زودتر فرج آقا امام زمان(ع) را نزدیکتر بگرداند و ریشه کفر و استکبار را از روی زمین برچیند ان‌شاءالله.

در راستای ترویج کتاب و مطالعه کتاب خوانی اخیراَ کتابی با نام «حسین(ع) از زبان حسین(ع)» نوشته حجةالاسلام محمدیان منتشر شده است که بسیار مفید و سودمند است و قریب دو سه هفته است که از انتشارش می‌گذرد به چاپ سوم رسیده است. بنده توصیه‌ام برای مبلغین محترم و محققین و علاقه مندان، مطالعه این کتاب هست که ان‌شاءالله بتوانیم فرهنگ کتاب و مطالعه را در جامعه ترویج بنماییم.

[یکی دو تذکر محلی را هم عرض بکنم. بنده این روزها در فضای مجازی در مجالس و محافل مطالبی می‌شنیدم که لازم است این تذکر را عرض بکنم.] برادران و خواهران ما همه را به دعوت به تقوا می‌کنیم و می‌گوییم در همه عرصه‌ها باید رعایت بشود. یکی از مصادیق تقوا رعایت حرمت اشخاص است. دزفول بحمدالله دارای رجال و شخصیتها و بزرگانی است که بنده لازم می‌دانم نسبت به ساحت محترم این عزیزان بی حرمتی نشود. شخصیتهایی اعم از شخصیتهای علمی، نخبگان فرهنگی و دینی و اجرایی و سیاسی و نظامی که بعضاَ جایگاه ملی دارند؛ فلذا استدعای من این است که مراقب و مواظب باشیم.

اگر کسی هم نقدی دارد، گلایه‌ای دارد، انتقادی دارد، نباید زود دست به کار بشود و در فضای مجازی و جلسات عمومی شروع بکند به زیر سؤال بردن. این کار درستی نیست. و قطعاَ موجب خوشحالی بدخواهان دزفول می‌شود؛ مراقب و مواظب باشید. ما نمی‌گوییم کسی انتقاد نکند، کسی گلایه نکند، کسی نقد نکند، می‌گوییم بی حرمتی نشود.

بنده خودم شخصاَ حاضرم واسطه بشوم، هرکس گلایه‌ای داشت، شکایتی داشت، انتقادی داشت، نقدی داشت، من واسطه بشوم این نقد را برسانم به آن شخص مربوطه. ما نباید کسانی که سرمایه هستند برای شهرمان آنها را تضعیف کنیم. آنها را تخریب کنیم. این خیلی کار بدی است. این به مصلحت شهر نیست. فلذا من استدعای عاجل دارم مراقب و مواظب باشید. و هوشیار باشیم که دشمن سوء استفاده نکند.

تذکر بعدی که باید عرض بکنم این است که: مسئولین محترم نسبت به شرایط سوخت خودروها و اتومبیلها و کامیونها توجه بیشتری داشته باشند. الان بحث سوخت گازوئیل با اینکه دزفول کامیونهای زیادی دارد و وسائلی که گازوئیل سوز هستند در دزفول زیاد است. متناسب و مناسب نیست. نه تعدادش، نه عرضه آن، بحث عرضه بنزین سوپر مرتب و منظم باشد.

در دزفول خودروهایی وجود دارد که نیاز دارد به بنزین یورو ۴ دارند که اینها را باز مسئولین بیاورند و شرائطش را فراهم بیاورند که در جایگاه سوخت عرضه بشود و مردم موجبات رضایتمندیشان از این جهت فراهم بشود.

خدایا بار پروردگارا به مقربان درگاهت قسمت می‌دهیم عاقبت امر همه ما را ختم به خیر بگردان…

پروردگارا بارالها بین ما و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) جدایی میفکن…

دشمنان اسلام خوار و ذلیل و نیست و نابود بگردان…

مسلمانان نصرت کرامت بفرما…

شهدای ما و امام شهیدان با سیدالشهدا محشور بفرما…

رهبرعظیم الشأن و علمای تقلید در پناه امام زمان(عج) محافظت بفرما…

در فرج آقا و مولا امام زمان(عج) تعجیل بفرما…

قلب  نازنینش را از ما راضی و خوشنود بفرما…

پروردگارا لباس عافیت و تندرستی بر تن مریضان و بیماران، مخصوصاَ بیمارانی که مد نظر هستند؛ هر هفته اشخاصی هستند التماس دعا می‌گویند مد نظر هستند خدایا لباس عافیت بر تن همه اینها بپوشان…

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ  إِنَّا أَعْطَیْنَاکَ الْکَوْثَرَ  فصَلِّ لِرَبِّکَ وَانْحَرْ  إِنَّ شَانِئَکَ هُوَ الْأَبْتَرُ

وَالسَّلامُ عَلَیْکُم ورَحْمَةُ اللهِ وَبَرَکاتُهُ