۲۲م، شهریور ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۲م, شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۲:۳۰ ب.ظ | کد خبر: 78737

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین عبادی سیاسی و دشمن شکن نمازجمعه این هفته دزفول و در دومین هفته از ماه محرم با حضور عاشقان حسینی و به امامت حجةالاسلام والمسلمین سید محمدعلی قاضی دزفولی امام جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) برگزار شد.

تقوای الهی رابطه انسان را با خدای متعال سامان می‌دهد

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه‌های نماز ضمن دعوت به تقوای الهی گفت: تقوای الهی رابطه انسان را با خدای متعال سامان می‌دهد و سبب آسایش و سکینه انسان می‌شود.

کسانی که به خدای متعال ایمان آوردند و صیر و استقامت کردند نزد خداوند جایگاه ویژه دارند

امام جمعه دزفول سپس به موضوع صبر و استقامت از منظر قرآن کریم پرداخت و افزود: کسانی که به خدای متعال ایمان آوردند و صیر و استقامت کردند نزد خداوند جایگاه ویژه دارند.

وی اضافه کرد: اگر زندگی انسان به همراه ایمان و استقامت در راه خدا باشد چشمه‌های حکمت در قلب و زبان انسان نمایان خواهد شد.

مراقبت از لقمه حلال سبب آرامش قلب و ظهور حکمت در انسان می‌شود

امام جمعه دزفول با ذکر حدیثی از نبی مکرم اسلام‌(ص) تصریح کرد: مراقبت از لقمه حلال سبب آرامش قلب و ظهور حکمت در انسان می‌شود.

لقمه حرام در کربلا سبب شد که به کلام و نصایح ارزشمند امام حسین (ع) توجه نکنند

وی افزود: لقمه حرام در کربلا سبب شد که به کلام امام حسین(ع) و نصایح ارزشمند آن حضرت توجه نکنند و حادثه خونین کربلا را رقم زنند.

تقدیر از همه سوگواران حسینی(ع) و نیروهای انتظامی و بسیجی و بعضی از ادارات دولتی

امام جمعه دزفول در خطبه دوم نمازجمعه دزفول از مردم محب اهل بیت علیهم السلام، هیآت، وعاظ، مداحان و برگزار کنندگان عزاداری محرم دزفول تقدیر کرد و گفت: ایجاد نظم و امنیت توسط نیروی انتظامی و همکاری نیروهای بسیجی و گروههای مردمی، شهرداری، ادارات دولتی برای نظافت شهر قابل تقدیر است.

باید به سمت اجتماع عظیمی با حضور کلیه دسته‌های عزاداری پیش رویم

حجةالاسلام والمسلمین قاضی دزفولی افزود: در کنار رعایت سبک عزاداری باشکوه باید به سمت تجمع عظیمی با حضور کلیه دسته‌های عزاداری پیش رویم.

مردم دزفول از استاندار خوزستان انتظار دارند که مشکلاتشان در چارچوب قانون پیگیری شود

وی از حضور مسئولان استانی از جمله استاندار خوزستان، سردار شاهوار پور و آیت الله حیدری نماینده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان در آیین‌های عزاداری محرم دزفول تقدیر کرد و گفت: مردم دزفول از استاندار خوزستان انتظار دارند که مطالبات و مشکلاتشان در چارچوب قانون و ضوابط پیگیری شود.

برخی افراد در دزفول احساس می‌کنند می‌توانند فراتر از قانون عمل کنند

وی اظهار داشت: برخی افراد در دزفول احساس می‌کنند می‌توانند فراتر از قانون عمل کنند که این امر موجب گلایه‌هایی از سوی مردم شده است.

به برکت قیام خونین کربلا خبرهای مسرت بخشی در جبهه مقاومت و در جهان رخ داده است

خطیب نمازجمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه‌های نمازجمعه گفت: به برکت قیام خونین کربلا خبرهای مسرت بخشی در جبهه مقاومت رخ داده است که پیام ویژه‌ای برای تحلیل گران و ناظران جهانی و دشمنان اسلام داشته است.

شکل گیری ستاد مشترک فرماندهی جبهه واحد مقاومت برای شکست نهایی جبهه استکبار

امام جمعه دزفول افزود: دیدار انصارالله یمن با مقام معظم رهبری، جهاد فلسطین با معظم له، حضور  مقتدا صدر در عزاداری مقام معظم رهبری بیانگر شکل گیری ستاد مشترک فرماندهی جبهه واحد مقاومت برای شکست نهایی جبهه استکبار است.

بیعت جانانه سید حسن نصرالله با امام خامنه‌ای 

امام جمعه دزفول سخنان اخیر و ارزشمند سید مقاومت سید حسن نصرالله را حیدری و حسینی دانست و افزود: بیعت جانانه سید حسن نصرالله با امام خامنه‌ای نشان از استقامت خیمه مقاومت به فرماندهی مقام معظم رهبری در جمهوری اسلامی ایران در مقابل آمریکا و رژیم اشغالگر قدس دارد.

معرفی کتاب حسین از زبان حسین اثر حجةالاسلام محمدیان

وی به انتشار چاپ سوم کتاب حسین از زبان حسین اثر حجةالاسلام محمدیان اشاره کرد و از علاقمندان خواست نسبت به تهیه و مطالعه این کتاب اقدام کنند.

انتقادها نباید در فضای مجازی و جلسات عمومی مطرح شود

امام جمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه‌های نماز با اشاره به انتشار برخی اخبار در فضای مجازی گفت: نقدها باید با نگاه سازنده باشد زیرا تخریب شخصیت سرمایه‌های انسانی دزفول در فضای مجازی به مصلحت شهر نیست.

وی افزود: در فضای مجازی نسبت به برخی شخصیت‌های علمی، فرهنگی، اجرایی، سیاسی، نظامی که جایگاه ملی نیز دارند بی حرمتی‌هایی می‌شود که به دور از تقواست.

وی افزود: انتقادها نباید در فضای مجازی و جلسات عمومی مطرح شود چرا که این امر موجب خوشحالی بدخواهان می‌شود.

عرضه سوخت در دزفول متناسب نیاز شهرستان نیست
وی در بخش دیگری از خطبه‌های امروز از مسئولان دزفول خواست به شرایط تأمین سوخت اتومبیل و گازوئیل در این شهرستان توجه بیشتری داشته باشند زیرا عرضه سوخت در دزفول متناسب نیاز شهرستان نیست.