۲۱م، شهریور ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۱م, شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۷ ب.ظ | کد خبر: 78720

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در مجلس عزای سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) به بیان ارتباط بندگان با خدای متعال پرداخت و گفت: کسانی که ارتباطشان را با پروردگار خود حفظ کنند، نه تنها خداوند حزن و اندوه‌شان را برطرف می‌کند بلکه خوف و ترس را از آنان دور می‌سازد.

امام جمعه دزفول ادامه داد: رابطه اباعبدالله الحسین(ع) با خدای متعال رابطه خالق و مخلوق و عبد و معبود بوده است و همین باعث شد که امام تمام هستی خود را تقدیم آستان قدس الهی کند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول به دوستان و دشمنان امام حسین(ع) اشاره و خاطر نشان کرد: علیرغم دشمنان زیادی که اباعبدالله الحسین(ع) و مکتبش دارد ولی شاهد برپایی عزاداری در کشورهای اروپایی و غیر مسلمان با آیین و مراسم خاص خودشان برای امام حسین(ع) هستیم.

وی دشمنان امام حسین(ع) را به سه دسته تقسیم کرد و افزود: دسته اول کسانی هستند که امام حسین و یارانش را در روز عاشورا به شهادت رساندند و دسته دوم دشمنانی هستند که تلاش کردند جلوی عزاداری امام حسین(ع) را بگیرند و گروه سوم که از همه خطرناک تر است کسانی هستند که به تحریف چهره تابناک عاشورا می‌پردازند.

امام جمعه دزفول ادامه داد: دسته سوم سعی می‌کنند فرهنگ عاشورا و اهداف امام حسین(ع) را وارونه جلوه دهند و خطر گروه سوم به مراتب از دو گروه اول بیشتر است.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی به فرهنگ گریه برای امام حسین(ع) اشاره کرد و افزود: گریه برای امام حسین(ع) احیاگر ظلم ستیزی، تقویت جبهه حق در مقابل باطل و شعله ور کننده آتش نبرد حق علیه باطل است که همه اینها فلسفه و حکمت دارد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول به ابعاد مختلف عاشورا پرداخت و گفت: با آن همه هجمه فرهنگی که برای جوانان در فضای مجازی ایجاد می‌شود ولی در روز عاشورا این جوانان سر از پا نمی‌شناسند و روحیه نشاط و خودباوری را جایگزین افسردگی و بی رمقی می‌کنند.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: مکتب امام حسین(ع) یک مکتب پویا  و زنده است و انسان زمانی که این روحیه نشاط را در جوانان پس از گذشت ۱۴ قرن نظاره می‌کند به وجد می‌آید.

امام جمعه دزفول به فریضه امر به معروف و نهی از منکر بعنوان یکی دیگر از اهداف امام حسین(ع) اشاره کرد و توضیح داد: سخنوران باید به فریضه امر به معروف و نهی از منکر بعنوان یک امر جزئی اکتفا نکنند بلکه تمام معروفات و منکرات اجتماعی، اقتصادی و دینی را برای مردم روشن کنند.

شایان ذکر است حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در پایان به ذکر مصیبت اباعبدالله الحسین(ع) پرداخت.