۲۱م، شهریور ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۱م, شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۱ ب.ظ | کد خبر: 78716

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در نشستی در ایام عزاداری سیدالشهدا(ع) در محل شورای اسلامی این شهرستان ضمن تسلیت شهادت اباعبدالله الحسین(ع) گفت: عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) در دزفول نمادی از وحدت و همدلی و همراهی است و حضور همه نیروها و مدیران نظامی و انتظامی جهت برپایی با شکوه‌ عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) قابل تقدیر است.

امام جمعه دزفول ضمن اشاره به برنامه ریزیهای شورای هیآت مذهبی هماهنگی های هیآت را بسیارخوب دانست و افزود: نظم و انظباط دزفول نسبت به سالهای گذشته بهتر شده ولی تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی وجود دارد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول خاطرنشان کرد: ضمن حفظ سبک سنتی قدیم باید تحول جدیدی جهت برپایی تجمع هیآت عزاداری در شهرستان ایجاد شود تا جمعیت عظیم عزاداران شهرستان در قالب یک هیئت بزرگ ملی و کشوری نمود یابد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی افزود: متأسفانه بعضی از سنتهای مذهبی و عزاداری قدیمی به فراموشی سپرده شده است و احیای این سنتها حمایت شورا و مسئولین را می‌طلبد و باید اعتباراتی در این خصوص تخصیص یابد، چرا که محتوا از هر چیز مهمتر است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول  به سبک نوحه خوانی دوران انقلاب اشاره و بیان کرد: با توجه به برد وسیع انقلاب اسلامی ایران، دزفول این صلاحیت و ظرفیت را دارد که به سبکهای انقلابی روی آورد چرا که انقلاب ما از قیام اباعبدالله الحسین(ع) شکل گرفته است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول زنده کردن یاد وخاطره علما و بزرگان دین را، هویتی برای جوانان عنوان و تأکید کرد: انتصاب مسئول فرهنگی در هر یک از هیئت‌های عزاداری ضروری است، تا شخصیتهای علمی دزفول را به جوانان معرفی کند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: جمله مرحوم شیخ جعفر شوشتری «دزفول در دهه اول محرم  تبدیل به یک حسینیه می‌شود» مایه مباهات دزفول و جمله‌ای استراتیژیک برای فرهنگ دزفول است و باید روی آن مانور داده شود.

امام جمعه دزفول متن نوحه‌ها و سبک آن بعنوان یکی دیگر از سنتهای فرهنگی دزفول دانست و خاطر نشان کرد: باید مسئولین شهرستان مواظب سرمایه‌هایی همچون فرهنگ، تاریخ و پیشینیه دزفول باشند و آنها را نسل به نسل انتقال دهند.

شایان ذکر است هریک از مسئولین به بیان نظرات و پیشنهادهای خود در خصوص برگزاری هرچه بهتر عزاداری عاشورا و تاسوعا پرداختند.