۱۷م، شهریور ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۷م, شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۱ ب.ظ | کد خبر: 78629

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در شب هشتم ماه محرم با حضور در جمع مردم شهرستان ایذه در مصلای این شهرستان ضمن بیان آیاتی از قرآن گفت: خداوند نتیجه تقوا، یافتن وسیله برای هموار شدن راه به سوی خدا و جهاد و تلاش در راه خدا را رستگاری می‌داند.

امام جمعه دزفول با اشاره به حدیث قدسی مسیر خدایی شدن ر ا مسیر عبودیت و بندگی دانست و افزود: مجالس عزاداری امام حسین(ع) بهترین، سریعترین و مؤثرترین وسیله برای خدایی شدن است و قدم بر داشتن در مسیر رشد و کمال و توسل به اهل بیت و قرآن اثرگذارترین وسیله می‌باشد.

وی تصریح کرد: باید ماحصل حضور در مجالس سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) در دو ماه محرم و صفر افزایش آگاهی نسبت به مکتب اهل بیت باشد که برای این کار باید چالشهای مسیر را شناخت.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول با اشاره به اینکه خداوند تابلوهای هشدار را توسط انبیاء الهی به مردم نشان داده است اظهار کرد: آرزوی طولانی آخرت را از یاد انسان می‌برد و پیروی از خواهشهای نفسانی انسان از پذیرش حق بازمی‌دارد همانگونه که در کربلا سپاه یزیدیان از هواهای  نفسانی پیروی کرده و سخن حق را نپذیرفتند.

امام جمعه دزفول کلامی از امام حسین(ع) را بیان کرد و افزود: در آموزه‌های دینی ما آمده  است که اگر کسی بخواهد کار و هدف خود را با معصیت خدا و با گناه پیش ببرد نه تنها به هدف نمی‌رسد بلکه به چیزی که از آن حذر دارد نیز می‌رسد.

امام جمعه دزفول دشمنان اباعبدالله الحسین(ع) را سه دسته عنوان  کرد و افزود: یک دسته افرادی هستند که امام حسین(ع) و یاران ایشان را به شهادت رساندند، گروه دیگ کسانی هستند که تلاش دارند آثار امام چون حرم و برپایی روضه را از بین ببرند و سومین گروه افرادی هستند که سعی دارند چهره و شخصیت سیدالشهدا را مخدوش کنند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی گفت: دشمنان گروه سوم بیشترین ظلم را مرتکب می‌شوند چراکه قصد ایجاد انحراف فکری داشته و تلاش می‌کنند که گریه بر امام حسین را که به جامعه نشاط و هویت و انگیزه می‌دهد از کارایی بیاندازند.

امام جمعه دزفول تأکید کرد: گریه بر امام حسین(ع) به جامعه انگیزه می‌دهد که از حق دفاع کرده و مقابل باطل و ظلم ایستادگی کنند، یادآوری واقعه کربلا موجب شعله ورتر شدن نبرد بین حق و باطل می‌شود.

شایان ذکر است که حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول سخنان خود را با ذکر توسل و ذکر مصیبت ابا عبدالله الحسین علیه السلام به پایان رساند.