۱۵م، شهریور ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۵م, شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۶:۵۷ ب.ظ | کد خبر: 78565

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین عبادی سیاسی و دشمن شکن نمازجمعه این هفته دزفول در اولین هفته از ماه محرم با حضور عاشقان حسینی و به امامت حجةالاسلام والمسلمین شیخ عبدالحسین خسروپناه امام جمعه موقت دزفول در مصلای امام علی(ع) برگزار شد.

امام حسین(ع) مظهر مقاومت، ایستادگی و شجاعت در مقابله با دشمنان بود 

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی به آئین معاشرت از منظر امام حسین(ع) در قیام کربلا پرداخت و گفت: امام حسین(ع) مظهر مقاومت، ایستادگی و شجاعت در مقابله با دشمنان در صحرای کربلا بودند.

 خیرخواهی، سخاوت و خدمت به دیگران از ویژگیهای دیگر امام حسین(ع) است

وی افزود: آن حضرت همچنین از ویژگیهای خیرخواهی، سخاوت و خدمت به دیگران حتی در برابر غیرشیعیان برخوردار بودند.

سخنرانان و مداحان شیوه حسینی و زینبی مجالس را تا آخرماه صفر ادامه بدهند

امام جمعه موقت دزفول در خطبه دوم نماز با توجه به فرارسیدن ماه محرم از همه هیآت عزاداری، تکایا، مساجد، حسینیه‌ها، سخنرانان، مداحان و خیرین که با اخلاص با شور و شعور حسینی جلسات عزاداری را برگزار می‌کنند تقدیر کرد.

وی اظهار داشت: سخنوران و عزیزانی که با علم و دانش و فضلشان دانش افزایی می‌کنند و این مجالس را رونق می‌بخشند با همان شیوه حسینی و زینبی مجالس را تا آخرماه صفر ادامه بدهند و در انتخاب اشعار با محتوا و آهنگ مناسب دقت بیشتری کنند.

در محرم و صفر هیئتهای سوگوار برای همسایه‌ها مزاحمت ایجاد نکنند

وی افزود: در این ایام هیئتهای سوگوار برای همسایه‌ها مزاحمت ایجاد نکنند و حقوق مردم را رعایت کنند.

قیام امام حسین(ع) برای عبادت و امربه معروف و نهی از منکر بود

امام جمعه موقت دزفول با توجه به اهمیت نماز صبح تأکید کرد: نماز صبح نباید قضا بشود چون قیام امام حسین(ع) برای عبادت و امر به معروف و نهی از منکر بود.

دکتر خسروپناه با تأکید بر لزوم توجه بیشتر به فریضه امر به معروف و نهی از منکر گفت: این فریضه باید با رعایت ضوابط شرعی و شناسایی منکر و معروف انجام شود.

این ستاد باید به فکر ایجاد یک ساختار امر به معروف و نهی از منکر باشد

خطیب نماز جمعه دزفول با بیان اینکه ستاد امر به معروف و نهی از منکر دزفول در استان خوزستان برتر شناخته شده است، افزود: این ستاد باید به فکر ایجاد یک ساختار امر به معروف و نهی از منکر باشد تا بتواند از درخواستهای نامشروع در ساختار اداری جلوگیری کند.

مسئولان کارآمد، قوی و متدین باید در دستگاههای اجرایی منصوب شوند

امام جمعه موقت دزفول گفت: مسئولان کارآمد، قوی و متدین باید در دستگاههای اجرایی منصوب شوند در غیر این صورت ایجاد فساد قطعی است.

مدیری که با کار غیراخلاقی به فکر آبروی خود نیست به فکر آبروی مردم نیست

حجةالاسلام والمسلمین خسروپناه با بیان اینکه ستاد امر به معروف و نهی از منکر باید مسائل شهرستان را دیده‌بانی کند،  افزود: مدیری که با کار غیراخلاقی به فکر آبروی خود نیست به فکر آبروی مردم نیز نخواهد بود.

دزفول برای اشرار نا امن شده است

امام جمعه موقت دزفول با بیان اینکه دزفول برای اشرار نا امن شده است، اظهار داشت: نیروی انتظامی، دادستانی و آگاهی دزفول با مجاهدت و زحمات خالصانه به خوبی با فسادها، انحرافات و رفتارهای خشونت آمیز برخورد قاطع می‌کنند که جای قدردانی دارد.

مقاومت، جریان استکبار را به ذلت کشانده است

خطیب نمازجمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه‌های نماز با بیان اینکه مقاومت، جریان استکبار را به ذلت کشانده است، اظهار داشت: حمله موشکی غافلگیرانه حزب الله لبنان به یک خودروی نظامی صهیونیستی باعث هلاکت و مجروحیت تعدادی از سربازان اسرائیلی شد.

وی با بیان اینکه این قدرت حاصل مقاومت حسینی است، افزود: انصارالله یمن نیز به همین شکل آمریکا و سایر کشورها را به سمت مذاکره کشاندند.

حجةالاسلام  والمسلمین خسروپناه تصریح کرد: استکبار ابتدا با اسلحه وارد عمل می‌شود و در صورت شکست، مذاکره را برای رسیدن به اهداف خود در پیش می‌گیرد؛ در نهایت پس از نتیجه نگرفتن، عقب نشینی می‌کند.

اعتماد به جوانان و دانشمندان ایرانی راه برون رفت از مشکلات کشور است

امام جمعه موقت دزفول با اشاره به تحریمها و فشارهای غرب علیه ایران گفت: اعتماد به جوانان و دانشمندان ایرانی راه برون رفت از مشکلات کشور است.

مذاکره طبق تجربه تلخ برجام  هیچ نتیجه‌ای نخواهد داشت

دکتر خسروپناه تأکید کرد: باید به برخی از سیاستمداران گوشزد کرد که زیاد به دنبال مذاکره نباشند زیرا طبق تجربه تلخ برجام این کار هیچ نتیجه‌ای نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها عملا از برجام خارج شده‌اند، گفت: به گفته آمریکایی‌ها، ایران شرکت پژو فرانسه را از ورشکستگی نجات داده ولی این شرکت اکنون تمام همکاری‌های خود را با ما قطع کرده است.

باید به دانشمندان و جوانان ایرانی بیشتر بها داده شود

حجةالاسلام والمسلمین خسروپناه افزود: بعد از قطع همکاری پژو، دانشمندان ایرانی توانستند پژو ۳۰۱ را به طور کامل در داخل کشور تولید کنند که این موضوع توان بالای این دانشمندان را نشان می‌دهد لذا باید بیشتر به آنها بها داده شود.

وی تأکید کرد: مسئولان باید به  مردم و به دانشمندان جوان خودمان اعتماد کنند و درس مقاومت را باید از عاشورا و از اصحاب امام حسین علیه السلام آموخت.

گفتنی است نماز عصر به امامت حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول اقامه شد.